Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει τωρα θα μιλησουμε με ολυμπιακους για μανουρες και κροτιδες και φασαριες.Τι αλλο πια θα δω σε αυτη τη ζωη.

 

Να ξεκινησουμε απο το τυφλο παλικαρι πριν μερικα χρονια στο παναχαικη-ολυμπιακος με πιστολι φωτοβολιδα?Να περασουμε μια βολτα απο ριζουπολη 

και μετα να καταληξουμε στις εναεριες κλοτσιες στο Γκοβου και Σισε(ευτυχως ανταπεδωσαν)

 

Να παμε στη 2η φορα που την πληρωνει ο Τζορβας με πετρες παρολο που δεν ειναι πλεον παιχτης του παναθηναικου?

 

Να παμε στις φασαριες τις περσυνης σκουπας?Αφηστε ρε παιδια.Που θα μας πειτε και οι ολυμπιακοι για φασαριες.Και οποιος ασχολειται πανω απο μια 20ετια με μπαλα και δε βλεπει μονο απο το χαζοκουτι γνωριζει ειτε γνωστα ειτε οχι τοσο γνωστα περιστατικα.

Αλλα μαθαμε τωρα να λεμε "ειμαι ολυμπιακος" χωρις να ξερουμε ουτε τα βασικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

 ΥΓ. Αυτα να τα βλεπουν οι Παναθηναικοι εδω μεσα που επιχειρουν καποιες φορες να μιλησουν σοβαρα με γαυρους

 

Καλά. Αλλά είσαι ο μόνος που προσπαθεί να διασώσει την αξιοπρέπεια του μπράμου απέναντι στον air κατσίβελη.

 

Μπράμος = 0,33 γκαρντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.4 Βασιλειαδης, Κατσιβελης, Ξανθοπουλος δεν ειχαν θεση για να παιξει ποιος? Ο Μπραμος! Χρειαζεσαι σαν περιφερεια εναν χειριστη μπαλας, και δεν παιρνεις ΚΑΝΕΝΑΝ απ τους 2 που εχεις ευκαιρους (Κατς, Ξανθ), αλλα παιρνεις σποτ σουτερ!!! Και μαλιστα τον χειροτερο και λιγοτερο εμπειρο απ αυτους που εχεις διαθεσιμους!! Αποφαση ΟΣΦΠ και αυτη..

Γελαει ο κοσμος..

 

Καλα αν ειναι να δουμε στην εθνικη τον ξανθοπουλο καλυτερα να κατεβω εγω να κανω το pg. παικτης που θα τον αφηνουν στα 4 μετρα για να μαρκαρουν αλλο. Πανω κατω τα ιδια και ο κατσιβελης αλλα καλυτερος αμυντικος.

Τωρα για το βασιλειαδη αδικημενος θα συμφωνησω αλλα την φορα που τον βαλαμε να παιξει τον σουτερ μας ειχε 1/6 η 1/7. Οταν δεν μπορει να κανει και αυτο πραγματικα καλυτερα να παρω καποιον αλλο.

Προφανως και δεν συμφωνω με τους 3 χειριστες, οπως και με το κοψιμο του Βουγιουκα, ο οποιος και αυτος φταιει διοτι στα φιλικα ηταν λες και εκανε αγγαρεια.

 

Και για να κλεισω τα της εθνικης, ναι μπορω να βρω μια 20αδα παικτων, νέων και παλαιότερων που μπορουν να δωσουν στην εθνικη αλλα τι να το κανω αν το μεγαλυτερο ποσοστο τους ειναι απλα καλοι σε ενα πραγμα και μετριοι στα υπόλοιπα?

Kαι κατι τελευταιο αν ειναι ο προπονητης μου να μην μπορει να παρει ουτε το 50% των παικτων να το βρασω. Δεν πρεπει να εχω τους heat για να κερδισω την φιλανδια.

 

Δινω μια 20αδα για να μου επιλέξεις ποιους θα πάρεις σε ένα τουρνουά δεδομένου ότι θα είναι όλοι διαθέσιμοι.

Μάντζαρης, Σλούκας, Καλάθης, Ζήσης, Κατσίβελης

Σπανουλης, Βασιλειάδης, Παππάς

Περπέρογλου, Παπανικολάου, Μπράμος

Πρίντεζης, Καιμακογλου, Φώτσης, Μαυροκεφαλιδης

Κουφός, Μπουρούσης, Σχορτσιανίτης, Βουγιούκας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάντζαρης, Σλούκας, Καλάθης, Ζήσης, Κατσίβελης

Σπανολης, Βασιλειάδης, Παππάς

Περπέρογλου, Παπανικολάου, Μπράμος

Πρίντεζης, Καιμακογλου, Φώτσης, Μαυροκεφαλιδης

Κουφός, Μπουρούσης, Σχορτσιανίτης, Βουγιούκας

 

Καλάθη, Ζηση, Σλουκα ή Ματζαρη ανάλογα τη φορμα τους

Σπανουλη, Βασιλειαδη ή Μπραμο (φετος κανει πολυ καλη χρονια ο πρωτος)

Παπανικολαου, Καιμακογλου, Περπερογλου

Πριντεζη, Φώτση, Αντετοκουμπο (?)

Κουφος, Μπουρουσης, Βουγιουκας (?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

in other news...

 

Κρις, στο έχω ξαναπεί, είσαι αυτός που ισχυρίζεται ότι ξέρει το περισσότερο μπάσκετ και αυτός που έχει κάνει τα πιο άστοχα σχόλια εδώ μέσα, εδώ και χρόνια. Εντελώς τυχαία, κάθε φορά που έπεφτες έξω εξαφανιζόσουν για καιρό. Έκανες την επόμενη πρόβλεψη, ξαναεξαφανιζόσουν κοκ..

 

Άσε λοιπόν τα δικά μου επιχειρήματα στην άκρη και δες τα δικά σου που διαβάζοντας να απορείς με το ότι πήγε ο μπράμος (με θαυμαστικό ε;!) και δεν χώραγε ο κατσίβελης, αν δεν έγραφες ονόματα θα νόμιζα ότι πήγε ο γεωργικόπουλος και έμεινε απ'έξω ο φάνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χθεσινο ματς στο μπασκετ με τη συγκλονιστικη εμφανιση του Παππα απέναντι στα Τρίκαλα την ειδε κανενας;

Μονο στην Ευρωλιγκα  ξεδιπλωνει το ταλεντο του;Σε τετοια ματς μπαινεις ,βαζεις 20 ποντους κ κανεις το προπονητη μοιαζει ηλίθιος που δεν σου δινει χρονο συμμετοχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

in other news...

Κρις, στο έχω ξαναπεί, είσαι αυτός που ισχυρίζεται ότι ξέρει το περισσότερο μπάσκετ και αυτός που έχει κάνει τα πιο άστοχα σχόλια εδώ μέσα, εδώ και χρόνια. Εντελώς τυχαία, κάθε φορά που έπεφτες έξω εξαφανιζόσουν για καιρό. Έκανες την επόμενη πρόβλεψη, ξαναεξαφανιζόσουν κοκ..

 

Άσε λοιπόν τα δικά μου επιχειρήματα στην άκρη και δες τα δικά σου που διαβάζοντας να απορείς με το ότι πήγε ο μπράμος (με θαυμαστικό ε;!) και δεν χώραγε ο κατσίβελης, αν δεν έγραφες ονόματα θα νόμιζα ότι πήγε ο γεωργικόπουλος και έμεινε απ'έξω ο φάνης.

 

Προφανως και δεν εχεις ιδεα απο μπασκετ, αλλα δε σε κρινω, ο καθενας οτι καταλαβαινει! Θα παιρνεις ομως τις απαντησεις που σου αναλογουν..

 

Και πληροφοριακα, για να υπαρχει διαλογος, πρεπει να μας εκθεσεις και συ τις αποψεις σου. Πες οτι εγω ειμαι 100% λαθος, απ το στοματακι το δικο σου θα βγει καμια αποψη/αναλυση/προβλεψη? Ή απλά περιμένεις να το παιξεις κριτης?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω βασικά να δω πεδουλάκη-μπαρτζώκα με ευρωδιαιτητές που κάποιοι τόσο ανυπομονούν, για να διαβάσω μετά τις νέες επιστημονικές θεωρίες.

 

Κατά τ'άλλα, όταν και όποτε έχω κάνει πρόβλεψη ή έχω εκθέσει άποψη, ήμουν εδώ μετά και στα αρνητικά είτε να την υποστηρίξω είτε να δεχτώ το λάθος μου. Όχι μόνο στις νίκες για να πω, σας τα'λεγα γατάκια.

 

Οπότε χάνεις από τα αποδυτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ οταν το βασικο σου επιχειρημα ειναι η επιθεση στο ηθος του αντιπάλου, αυτο καταδεικνυει πολλά για το επιπεδο της κουβεντας που (θελεις να) κανεις.

 

Μιλάς σε ένα ατομο που ειπε εξ' αρχης πως η διαιτησια ειναι το αποκουμπι του Μπαρτζωκα και κανενα λογο δεν επαιξε στις ήττες μας στο ΟΑΚΑ.

Ωστόσο και γω περιμένω να δω το ματς σε σας, σε 3 εβδομάδες. Για πολλους λογους. Κυριως, για να δω αν θα σφυριχτουν καποια παραπανω φαουλς στους Γκιστ/¨Λασμε (θεωρω πως στην Ευρωπη δεν αφηνουν τα μαρκαρισματα οπως στα ντερμπυ στην Ελλαδα), αν θα μπορεσει ο Σπανουλης αλλά και ολη η ομαδα να φανει αντάξια των δηλωσεων που εχει κανει (χανουμε απο διαιτησια κτλ).

 

Ιδου η Ροδος λοιπον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα περιμενω να μου πεις ΕΝΑΝ παικτη του ΟΣΦΠ που κριθηκε χωρις να το αξιζε. ΕΝΑΝ.

 

 

Μπραμος αντι Βασιλειαδη/Ξανθοπουλου/Κατσιβελη.

 

Μαυροκεφαλιδης αντι ΒΟΥΓΙΟΥΚΑ!

Oταν φτανει Ολυμπιακος να λεει "ΠΡΑΣΙΝΗ ΠΑΡΑΓΚΑ η κληση Μαυροκεφαλιδη αντι Βουγιουκα" τα εχουμε ακουσει τα παντα

Ειπαμε, σε μας ο Περπερογλου και ο Σπανουλης εκλεβαν. Σε σας ηγετες

 

Α, και το διλημμα εγινε Μαυροκεφαλιδης αντι Βουγιουκα? ΜΙΛΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ? Δεν ηταν Καββαδας αντι Βουγιουκα? Δεν μας βολευει ε?

 

Περιμενω να ακουσω 12αδα που θα καλουσες εσυ περσυ ως αντικειμενικος που ολοι βλεπουμε πως εισαι και θα θεωρουσες οτι δεν ειναι δακτυλος Παναθηναικου

 

 

Καλάθη, Ζηση, Σλουκα ή Ματζαρη ανάλογα τη φορμα τους

Σπανουλη, Βασιλειαδη ή Μπραμο (φετος κανει πολυ καλη χρονια ο πρωτος)

Παπανικολαου, Καιμακογλου, Περπερογλου

Πριντεζη, Φώτση, Αντετοκουμπο (?)

Κουφος, Μπουρουσης, Βουγιουκας (?)

Μολις πηρες 15 παικτες

Ωραιος

 

Το οτι δεν περιμεναμε τον Καλαθη αλλα βολεψαμε τον κουμπαρο, Παναθηναικος

Το οτι πηραμε τον Καββαδα και πηραμε εναν σεντερ, Παναθηναικος.

Το οτι πηγαμε με τρια 3αρο-4αρια για να χωρεσει ο Περπερογλου και μονο 3 γκαρντ, Παναθηναικος

 

Η πρασινη Εθνικη του Μπραμου και του...Μαυροκεφαλιδη (γνωστο τοτεμ του πρασινου λαου) που εχασε απο την Φινλανδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε πρασινη ηταν η εθνικη ουτε κοκκινη ουτε τιποτα αλλο. Κληθηκαν καποιοι παιχτες ειτε γιατι εκαναν καλη χρονια, ειτε γιατι "επρεπε" να κληθουν, ειτε γιατι ο προπονητης ηταν σε τρικυμια.

 

Ο Ολυμπιακος ηταν ομαδα που στηριχτηκε περισσοτερο σ ελληνες παιχτες, οποτε αναμενομενα θα ειχε και πιο πολλους στην αποστολη. Οι Ελληνες του παο ηταν Μπραμος, Διαμαντιδης, ταρτσαρης , ξανθοπουλος, γιαννοπουλος. Και απο αυτους κληθηκε ο καλυτερος διαθεσιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...