Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

FOX NEWS 5, New York από τους μεγάλους σταθμούς....μπλέξανε τα specs με περσινo concept (0:40 του βίντεο). Λογικό να κάνει τέτοιες προπαραγγελιές :-D

 

http://youtu.be/6668cxupH98

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, μπαταρία. Πονεμένο θέμα. Δεν έχω το S3, το S2 έχω. Έχω σιχαθεί το android γιατί στην πράξη έχει άπειρους και απρόβλεπτους τρόπους να ρουφάει τη μπαταρία, με αποτέλεσμα να πρέπει να κλείνω wifi/gps και να τα ανοίγω όποτε τα χρειάζομαι. Μάντεψε τι κάνει η γυναίκα μου στο 3GS: Τα έχει όλα ανοιχτά!

 

 

Αυτό πως το εννοείς;Ειδικά για το gps πως αυτό σε ενοχλεί;Τις προάλλες το είχα ξεχάσει 1 μέρα και δεν αντιλήφθηκα καμία ιδιαίτερη χρήση.Αλλωστε ενεργοποιήται μόνο όταν το ζητάει κάποια εφαρμογή.

Όσο για το wifi μπαταρία τρώει όταν μόνο μεταφέρονται δεδομένα.Και συν τοις άλλοις,εδώ μιλάμε για 1650mAh(S2),και όχι για S3.

 

Προσωπικά μόνο παράπονο δεν έχω για την μπαταρία απο S3.Όταν παω στη βιβλιοθήκη και διαβάζω 2-3 ώρες που διαβάζω και ακούω μουσική παράλληλα 5 % κατεβαίνει.Άκρως ικανοποιητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι κάνει ό,τι του κατέβει. Προφανώς θα οφείλεται σε customs roms, kernels, voltages, bloatware, κακές εφαρμογές, σκαλώματα και δε συμμαζεύεται. Ας μην το πειράξεις, θα πει κάποιος. Μα αν δεν το πειράξω γιατί το πήρα; Άσε που αν δεν το πειράξεις, τότε έχεις έναν "μπουκωμένο" κινητήρα και καλώς θα ακούς τα εξ αμάξης από τους iPhoneάκηδες για την μπαγκατέλα σου που σέρνεται. Μπορώ, λοιπόν, να κάθομαι να ψάχνω να βρω τι φταίει; Αυτή τη δουλειά θα κάνω; Και μη γελιόμαστε, αυτό είναι το android. Άπειρες δυνατότητες για ανθρώπους με άπειρο χρόνο (και μαζοχιστικές τάσεις :-D ).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το android αλλά είναι σαν μια παλαβιάρα γκόμενα που δε ξέρεις τι να περιμένεις... και γω είμαι σε μια ηλικία που θέλω πάνω απ' όλα την ηρεμία μου.

Ναι αυτό ισχύει ακόμα.. Μάλλον είσαι σε ηλικία γάμου, δεν είσαι για γκόμενες!! :)

Ποσο είσαι δηλαδή;

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αυτό ισχύει ακόμα.. Μάλλον είσαι σε ηλικία γάμου, δεν είσαι για γκόμενες!! :)

Ποσο είσαι δηλαδή;

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

37 και φρεσκο"κρεμασμένος". :X

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 και φρεσκο"κρεμασμένος". :X

Στα ιδία (χρονια) είμαστε.. :) Αλλα ανύπαντρος. Οκ αμα υπάρχει γυναίκα και δεν έχεις χρονο σε δικαιολογω σε πολλά. :)

Πιθανών να με ξαναδείς να γραφω υπερ του iphone αλλα μονο στο μήνα του μελητος! :)

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

χεχε να ζήσετε και όταν με το καλό έρθουν και μικρά τότε θα εκτιμήσεις την πλαστικούρα και αντοχή των android (άπειρα drop test)

Εμένα οι φίλοι μου άλλα μου λένε. Ότι οι γιοί τους τους λένε "μπαμπά τέλο άιπα", "μπαμπά, τέλo άιφο". Και εγώ στα παιδιά μου χατήρια δεν (θα) χαλάω! :-D Thanx

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μία ειναι η σίγουρη επιτυχια της Apple εναντι του ανταγωνισμού ..οτι λανσάρει ένα κινητό και βλέπεις στα διάφορα μπλογκς που το ανακοινώνουν τόσες πολλές σελιδες από σχόλια (πχ. 76! για insomnia) .Αυτό τα λέει όλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μία ειναι η σίγουρη επιτυχια της Apple εναντι του ανταγωνισμού ..οτι λανσάρει ένα κινητό και βλέπεις στα διάφορα μπλογκς που το ανακοινώνουν τόσες πολλές σελιδες από σχόλια (πχ. 76! για insomnia) .Αυτό τα λέει όλα...

Τίποτα δε λέει. Φυσιολογικα είναι όλα. Από τη στιγμή που υπάρχει μονό μια συσκευή της (apple) που τρέχει ios, είναι αυτονόητο ότι θα είναι μακράν 1η σε πωλήσεις και αναγκαστικά ο κόσμος θα συγκρίνει τις άλλες επιτυχημένες (android, win) με αυτο. Αν βγαίνανε πολλές συσκευές με ios, πχ έβγαζε η samsun, sony κλπ το ios θα είχε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό, αλλά ταυτόχρονα η συσκευή της apple (iphone) πολύ μικρότερό (θα διασπούνταν οι συν πωλήσεις σε πολλές συσκευες και καμία δε θα ήταν 1η) και κανείς δε θα ασχολουνταν ειδικα με αυτο.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα βγήκανε και τα πρώτα bench για την javascript, ξέρω ότι οι αριθμοί δεν είναι τα πάντα αλλά έτσι για να το πούμε το iphone 5 είναι πρώτο με χρόνους 914.7ms!!!! και το gs3 έρχεται τρίτο με χρόνους 1442.9

Θεωρώ πως είναι μια μεγάλη διαφορά που δεν περίμενα, αν αναλογιστούμε ότι το iphone 5 έχει 2 πύρηνες ενώ το gs3 4.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας διπύρηνος επεξεργαστής γίνεται να αποδίδει καλύτερα από εναν τετραπύρηνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας διπύρηνος επεξεργαστής γίνεται να αποδίδει καλύτερα από εναν τετραπύρηνο...

 

Συμβαινει καιρο τωρα αυτο, γιατι η νεας γενιας διπυρηνοι ειναι νεας αρχιτεκτονικης απο τους τετραπυρηνους (που εχουν την συνηθισμενη αρχιτεκτονικη και στηριζονται σε cortex A9).

http://www.insomnia....45#entry4592816

 

 

 

(το κοκκινο ειναι διπυρηνος νεας αρχιτεκτονικης και το πρασινο ειναι κλασσικος τετραπυρηνος)

 

Και εδω καποιες πρωτες συγκρισεις του διπυρηνου Krait με τον τετραπυρηνο Tegra3 που επιβεβαιωνουν αυτα που λεγαμε:

 

 

 

 

http://www.anandtech...idias-tegra-3/1

 

 

44390.png

 

 

44391.png

 

 

44392.png

 

 

44394.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω, σέρνεται το iPhone 5, από αυτά που βλέπω στα benchmarks αλλά και στα βίντεο. Τι σου είναι, όμως, το μάρκετινγκ. Τρεχάτε τώρα κορόιδα να το αγοράσετε...

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...