Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 769
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Εχεις μετρησεις της μπαταριας του iPhone 5?

 

Όχι αλλά είχες και εσύ μετρήσεις της beta rom που ανέφερε ο άλλος πως πέτυχε super score? Το iphone 5 πέτυχε τα νούμερα αυτά όπως το βγάζεις από το κουτί, όχι αλλάζοντάς του πρώτα τα φώτα!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αλλά είχες και εσύ μετρήσεις της beta rom που ανέφερε ο άλλος πως πέτυχε super score? Το iphone 5 πέτυχε τα νούμερα αυτά όπως το βγάζεις από το κουτί, όχι αλλάζοντάς του πρώτα τα φώτα!

B)

 

Δεν ξερω καν τι πετυχε το iphone 5, δεν ειναι επιβεβαιωμενα, γιατι οπως ξερεις δεν εχει βγει ακομα.

 

Επισης θα επρεπε να ηξερες οτι μεταξυ διαφορετικων πλατφορμων το geekbench ειναι το πλεον αναξιοπιστο(δες ποσο πιο γρηγορο φαινεται το sgs2 απο το iphone 4s :unsure: ή ακομα και το motorola atrix που ειναι πιο κοντα στην ημερομηνια κυκλοφοριας του iphone 4 αλλα παρολα αυτα εχει 50% μεγαλυτερο σκορ απο το 4s). Απο ολους χρησιμοποιειται για συγκριση συσκευων ιδιας πλατφορμας.

 

Μεταξυ διαφορετικων πλατφορμων , υπαρχουν αλλα τεστ που ειναι συγκρισιμα.

 

 

Οσον αφορα της μετρησεις της beta rom, εγω δεν εχω τιποτα απο μετρησεις. Ουτε και εσυ , για αυτο δεν θα επρεπε να κανεις σχολιο για την αυτονομια, ειδικα απο την στιγμη που το sgs3 εχει απο τις καλυτερες.

Θα επρεπε να γραψεις απλα οτι αυτο ειναι beta rom και ποσως μας ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

Δεν ξερω καν τι πετυχε το iphone 5, δεν ειναι επιβεβαιωμενα, γιατι οπως ξερεις δεν εχει βγει ακομα.

 

Επισης θα επρεπε να ηξερες οτι μεταξυ διαφορετικων πλατφορμων το geekbench ειναι το πλεον αναξιοπιστο(δες ποσο πιο γρηγορο φαινεται το sgs2 απο το iphone 4s :unsure: ή ακομα και το motorola atrix που ειναι πιο κοντας στην ημερομηνια κυκλοφοριας του iphone 4 αλλα παρολα αυτα εχει 50% μεγαλυτερο σκορ απο το 4s). Απο ολους χρησιμοποιειται για συγκριση συσκευων ιδιας πλατφορμας.

 

Μεταξυ διαφορετικων πλατφορμων , υπαρχουν αλλα τεστ που ειναι συγκρισιμα.

 

 

Οσον αφορα της μετρησεις της beta rom, εγω δεν εχω τιποτα. Ουτε και εσυ , για αυτο δεν θα επρεπε να κανεις σχολιο για την αυτονομια, ειδικα απο την στιγμη που το sgs3 εχει απο τις καλυτερες.

Θα επρεπε να γραψεις απλα οτι αυτο ειναι beta rom και ποσως μας ενδιαφερει.

 

Ούτε και γω έδωσα ποτέ σημασία στα benchmarks αλλά από τη στιγμή που άρχισαν όλοι να ασχολούνται με αυτό, ας το κάνουμε τουλάχιστον σωστά και αντικειμενικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ υπαρχει ομως και το χειροτερο..

η αδερφη μου με android και το αγορι της με iphone

 

Αυτό δεν είναι απλώς «το χειρότερο»...αυτό ξεπλένεται μόνο με αίμα!

 

Η ...αδελφή σου;;;...Η ΑΔΕΛΦΗ ΣΟΥ;;;

 

Τόλμησε η αδελφή σου να τα φτιάξει με αϊφονάκια κι εσύ...

 

 

...ΡΕ ΧΑΛΒΑ!!!...

 

 

...αντί αυτήνανε να τήνε αποκυρήξεις από αδρεφή και αυτόνανε να τόνε σφάξεις στο γόνατο, για να αποκαταστήσεις την τιμή της οικογένειας, μου είσαι αραχτός και φλυαρείς στα φόρουμ;;;

 

Δεν υπάρχει ελπίδα τελικώς! Έχουμε σαπίσει εντελώς ως κοινωνία! Ούτε αρχές, ούτε τίποτα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι απλώς «το χειρότερο»...αυτό ξεπλένεται μόνο με αίμα!

 

Η ...αδελφή σου;;;...Η ΑΔΕΛΦΗ ΣΟΥ;;;

 

Τόλμησε η αδελφή σου να τα φτιάξει με αϊφονάκια κι εσύ...

 

 

...ΡΕ ΧΑΛΒΑ!!!...

 

 

...αντί αυτήνανε να τήνε αποκυρήξεις από αδρεφή και αυτόνανε να τόνε σφάξεις στο γόνατο, για να αποκαταστήσεις την τιμή της οικογένειας, μου είσαι αραχτός και φλυαρείς στα φόρουμ;;;

 

Δεν υπάρχει ελπίδα τελικώς! Έχουμε σαπίσει εντελώς ως κοινωνία! Ούτε αρχές, ούτε τίποτα...

 

Μπορεί να πιστεύει ότι το iPhone είναι αρκετή τιμωρία, γι αυτό δεν του έκανε τίποτα ... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπορεί να πιστεύει ότι το iPhone είναι αρκετή τιμωρία' date=' γι αυτό δεν του έκανε τίποτα ... B)[/quote']

 

Εγώ του το πρότεινα μάλιστα :lol:

 

Για κάτι τέτοιους είναι ότι πρέπει , ακόμα με ευχαριστεί για αυτο

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πραγμα με χαλαει μονο ποιος περιμενει μεχρι μεσα Οκτωμβριου να ερθει στο Ελλαδισταν ...

 

Δεκέμβριο δεν θα έρθει Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αλλά είχες και εσύ μετρήσεις της beta rom που ανέφερε ο άλλος πως πέτυχε super score? Το iphone 5 πέτυχε τα νούμερα αυτά όπως το βγάζεις από το κουτί, όχι αλλάζοντάς του πρώτα τα φώτα!

B)

 

αλλάζοντας τους τα φώτα=early firmware

ναι,ήταν επίτηδες κόλπο απο τη Sammy για να πετύχει καλό σκορ.Μιας και το χρειάζεται τόσο πολύ...

ps.αλλάζοντας τα φώτα στα android μπορεί να σημαίνει undervolt,κλείσιμο 1 η 2 η 3 πυρήνων για εξοικονόμηση μπαταρίας με αλλαγή kernel,underclock.Όλα αυτά έχεις την δυνατότητα να τα κάνεις αν θες εξοικονόμηση μπαταρίας.

The Samsung Galaxy S3 managed to get to only 82% battery power by the end of the test – compare that to the 60% of the HTC One X and 74% of the iPhone 4S and you can see why we're impressed.

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/samsung-galaxy-s3-1078667/review?artc_pg=14

Αν λοιπόν δεν κάνει κάτι μαγικό η Apple,δύσκολο με μεγαλύτερη οθονη και με μικρή μείωση της μπαταρίας να συναγωνιστεί το S3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λοιπόν δεν κάνει κάτι μαγικό η Apple,δύσκολο με μεγαλύτερη οθονη και με μικρή μείωση της μπαταρίας να συναγωνιστεί το S3.

Να συναγωνιστεί; To iPhone 5 (δε λέω αν το αξίζει ή όχι) έχει ήδη "κερδίσει" το S3 και κάθε άλλο κινητό που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συναγωνιστεί; To iPhone 5 (δε λέω αν το αξίζει ή όχι) έχει ήδη "κερδίσει" το S3 και κάθε άλλο κινητό που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

 

στο θέμα μπαταρίας εννοώ εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο θέμα μπαταρίας εννοώ εγώ.

Οκ, μπαταρία. Πονεμένο θέμα. Δεν έχω το S3, το S2 έχω. Έχω σιχαθεί το android γιατί στην πράξη έχει άπειρους και απρόβλεπτους τρόπους να ρουφάει τη μπαταρία, με αποτέλεσμα να πρέπει να κλείνω wifi/gps και να τα ανοίγω όποτε τα χρειάζομαι. Μάντεψε τι κάνει η γυναίκα μου στο 3GS: Τα έχει όλα ανοιχτά! Περιμένω πώς και πώς να πάρω (αν τα καταφέρω) το 5άρι για να ξαναθυμηθώ τι σημαίνει σωστό universal search, τι σημαίνει δημιουργία ραντεβού στο ημερολόγιο χωρίς να σου σπάσουν τα νεύρα, να ξεχάσω τα διακοπτάκια για τις διάφορες λειτουργίες/υπηρεσίες του κινητού, να διαολοστείλω το google maps που με έχει προδώσει ουκ ολίγες φορές τελευταία (πχ δε βγάζει αποτέλεσμα όταν γράφεις Π. Φάληρο αλλά το θέλει γραμμένο Παλαιό Φάληρο, τα νούμερα αλλού για αλλού με αποτέλεσμα σε δυο γάμους μέσα στο Σεπτέμβρη να φτάσω τελευταίος και με τη βοήθεια του pna) κ.α.. Ωραίο το android αλλά είναι σαν μια παλαβιάρα γκόμενα που δε ξέρεις τι να περιμένεις... και γω είμαι σε μια ηλικία που θέλω πάνω απ' όλα την ηρεμία μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...