Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Smartphone αγοραζεις οχι πουπουλα για ερωτικες φαντασιωσεις! Δεν παθαινει κανεις κατι με 70γρ παραπανω βαρος!

 

Εγω ρε παιδια μαζευω λεφτα για Smartphone μιας κ το iPhone 3gs που ειχα τα φτυσε μετα απο βουτια σε νερο!

Μπορω να πω πως ειμαι πολυ ικανοποιημενος κ δεν σκοπευα να παρω αλλο μιας κ ουτε το 4 αλλα ουτε το 4s

με ξετρελλανε! Τωρα που ειδα κ το 5 παλι δεν τρελαθηκα! Να φτιαξω μηπως το 3gs για να μη πανε χαμενς κ τοσες εφαρμογες που ειχα αγορασει κ να παρω κατι αλλο για αλλαγη? Αν ναι τοτε τι προτεινετε?

Το GS3 μου αρεσει παρα πολυ αλλα τωρα με αυτα που διαβασα εδω μου μπηκε στο ματι κ το lumnia 920 για το οποιο δεν γνωριζω τιποτα λολ!

Ειμαι φαν των παιχνιδιων κ γενικα xbox, xbox360!

Ξερει κανεις λοιπον να μου πει αν θα υπαρχουν παιχνιδια καλα στο lumnia? Επισεις μου αρεσει που στα android υπαρχουν κ emulators ps1 κλπ!

Σορρυ αν σας ζαλισα η αν ειμαι off topic :D

μεγάλο λάθος να ρωτάς τι smartphone να πάρεις σε ένα τέτοιο thread που γίνεται χαμός από fan boys.Αντικειμενικά όμως

 

galaxy s3. :-)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζητάμε εν έτη 2012 για το αν είναι καλή η 4" διάσταση της οθόνης του iPhone5.

Σαφώς και είναι τέλεια αναβάθμιση αλλά για όσους έχουν iPhones και πάντα θα παίρνουν iPhones.

Για τους υπόλοιπους, ακόμα γελάνε.

 

Επίσης η απίστευτη ιδέα της Apple να σκίσει το aspect ratio, μεγαλώνοντας μόνο το μήκος/ύψος του iPhone,

ανήκει σε αυτά τα χαζά ερωτήματα που για τους lovers κρύβουν σοφία(άλλωστε αφού το έκανε η Apple, θα είναι και σωστό)

και για τους μη lovers απλά δεν βγάζει νόημα... ...γιατί δεν έχει νόημα.

:) B) :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι απο τα λίγα κινητα που μπορείς να τα δουλέψεις άνετα σε landscape mode λόγω σχεδίασης hardware αλλα και λειτουργικου. Αναμένω αντίστοιχη σχεδίαση για το iPad ή iPad mini μάλλον, για να κρατήσει το μήκος στα πλαίσια του iPad. Όλα τα αλλα αφορούν όσους ασχολούνται με τα (ευ)κινητά, γιατι με αυτά έχουν αντικαταστήσει τα πραγματικά ευκίνητα...

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Smartphone αγοραζεις οχι πουπουλα για ερωτικες φαντασιωσεις! Δεν παθαινει κανεις κατι με 70γρ παραπανω βαρος!

 

70 γραμμάρια παραπάνω είναι μεγάλη υπόθεση. Για μένα το βάρος είναι στα top 5 χαρακτηριστικά όταν κοιτάζω για συσκευή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο δύσκολο να στο εξηγήσω με λεπτομέριες μέσω μνμ.Απλά η θέση του χεριού σου στο "πάνω κάτω" δεν είναι 100% σταθερή είναι εύκολο να υπάρξει μια άνω ή κάτω ελαφριά κίνηση.Και αυτό αφορά μια πολύ μικρή μερίδα του πληθισμού, σε αντίθεση με τους κορεάτες που η χρήση του δεύτερου χεριού ειναί απαρέτητη για τους περισότερους για να μην πω όλους.

Μαλλον μιλαμε αοριστα...

 

Μιλας για κορεατες λες κ βγαζουν μονο ενα μεγεθος ή λες κ υπαρχουν μονο οι κορεατες..

 

Παντως πρωτη φορα ακουω πως ειναι πιο δυσκολο να φθασεις κατι που ειναι στην ευθεια απο κατι που ειναι διαγωνια..

Παντα αυτο που ειναι αντιδιαμετρικα (πχ αριστερα πανω) θα ειναι πιο μακρια απο αυτο που ειναι απεναντι(απλα αριστερα στο ιδιο υψος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ ότι κάνεις κολοτούμπες το gs2 δεν είναι εξυπνάδα??Αν το κάνεις στην κυριολεξία θελω video :-D .

 

Τόσο ελαφρύ και βολικό στο χέρι και τουμπες το κάνω οταν ειναι ανάποδα. Το iphone 4 δεν μπορουσα λόγο βάρους και σχήματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το ότι κολείσατε σε αυτήν την λεπτομέρια δείχνει το πόσο δύνατη συσκευή είναι το iphone 5.

Λεπτομερεια το μεγεθος??

Ενω επι χρονια ακουγαμε "οτι οτιδηποτε μεγαλυτερο απο 3.5" ειναι δυσχρηστο" ή "δεν σκεφτομαι καν το galaxy s2 γιατι ειναι παντοφλα"...

 

Ε ρε κωλοτουμπες...

 

 

---------

 

Επισης τωρα που ελαφρυνε το βαρυδιο iphone και εφθασε στα επιπεδα του galaxy s2, θα παραδεχτουν μερικοι οτι ειναι σημαντικο οτι ειναι ελαφρυ κινητο.

Τοσα χρονια που το galaxy s2 ηταν αισθητα ελαφρυτερο απο το βαρυδιο iphone δεν απασχολουσε μερικους το βαρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο ελαφρύ και βολικό στο χέρι και τουμπες το κάνω οταν ειναι ανάποδα. Το iphone 4 δεν μπορουσα λόγο βάρους και σχήματος

Τα *παρατάω νίκησες :-)

 

*νύσταξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγάλο λάθος να ρωτάς τι smartphone να πάρεις σε ένα τέτοιο thread που γίνεται χαμός από fan boys.Αντικειμενικά όμως

 

galaxy s3. :-)

 

 

Hahahaha! Ρωταω γιατι ελπιζω πως θα υπαρχει καποιος αντικειμενικος που θα μου απαντησει με επιχειρηματα :P

 

Ευχαριστω παντως B-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Hahahaha! Ρωταω γιατι ελπιζω πως θα υπαρχει καποιος αντικειμενικος που θα μου απαντησει με επιχειρηματα :P

 

Ευχαριστω παντως B-)

Πάρε iphone γιατί απλά είναι καλύτερο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Hahahaha! Ρωταω γιατι ελπιζω πως θα υπαρχει καποιος αντικειμενικος που θα μου απαντησει με επιχειρηματα :P

 

Ευχαριστω παντως B-)

Αντικειμενικότητα θες?Ρώτα τον billdanos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε haha ο αντίχειρας δεν έχει νόημα στον y άξονα. Εκεί που παίζει ρόλο είναι στο πως κινείται κατα μήκος της οθόνης μέχρι το άλλο άκρο με ευκολία, χωρίς να παθαίνεις τενοντίτιδα κάθε φορά που προσπαθείς να ξεκινήσεις το application της κολώνας τέρμα δεξιά.

 

το προβλημα ειναι στο υψος και συγκεκριμενα πανω αριστερα

 

δε παθαινεις καμια απολυτως τενοντιτιδα με τα υπολοιπα κινητα των 4.3"+ (πλην note), μη λετε πραγματα υπερβολικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικότητα θες?Ρώτα τον billdanos.

 

Αμα το δει αυτο ας απαντησει τοτε :D

 

Πάρε iphone γιατί απλά είναι καλύτερο :P

 

Μα ουτε Flash Player δεν εχει :S

Mkv δεν παιζει!

Για το 5 δεν το συζηταω καθολου! Αν αλλαξει κατι στο 5s, ισως! Κ αυτο με τις μνημες ειναι τραγικο πια! 100ε επιπλεων για καθε 50% αναβαθμιση! :@

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...