Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα ουτε Flash Player δεν εχει :S

Mkv δεν παιζει!

Για το 5 δεν το συζηταω καθολου! Αν αλλαξει κατι στο 5s, ισως! Κ αυτο με τις μνημες ειναι τραγικο πια! 100ε επιπλεων για καθε 50% αναβαθμιση! :@

Στο S2, με τις αλλαγές των rom μπας και καταφέρω να το κάνω λίγο πιο γρήγορο/smooth κλπ, ούτε ραδιόφωνο έχω τον περισσότερο καιρό, ούτε tv-out (για το MKV αυτό). Να χαρώ εγώ τα τρομερά πλεονεκτήματά του έναντι του iPhone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεστααα

 

Hahahah! Τα λεω κ τονιζω κ παλι πως ειμαι πολυ ευχαριστιμενος απο το RIP iPhone μου αλλα πλεων

υπαρχουν κ αλλα φρουτα! Αλλα τι να φαω ειναι το θεμα?

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βελτιωμένο στα σημεία (cpu, camera, οθόνη) αλλά μέχρι εκεί. Τίποτα το ιδιαίτερο και τίποτα που δεν έχει ήδη βγει σε 100 μοντέλα android.

Φυσικά τα fanboys θα προσκυνήσουν πάλι το τρελό innovation της apple και θα χρυσοπληρώσουν ξανά πράγματα που έχουν ήδη κάνει τόσοι άλλοι κατασκευαστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο S2, με τις αλλαγές των rom μπας και καταφέρω να το κάνω λίγο πιο γρήγορο/smooth κλπ, ούτε ραδιόφωνο έχω τον περισσότερο καιρό, ούτε tv-out (για το MKV αυτό). Να χαρώ εγώ τα τρομερά πλεονεκτήματά του έναντι του iPhone.

 

Φιλε μου δεν υποστηριζω καμια συσκευη εγω γι'αυτο κ ρωταω εδω μεσα! Απλα ανεφερα κατι που για μενα μετραει σαν + κ δεν υπαρχει σε καμια 3 εως 5 συσκευη!

Κ οπως ειπα για το 5 δεν το συζηταω οποτε δεν θελω να αρχισω κοντρες χωρις λογο!

Ρωτησα για GS3 H Lumnia 920 η ακομα κ καποια αλλη που θα βγει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ουτε Flash Player δεν εχει :S

 

Flash player; Ποιον flash player; Αυτόν που η Adobe σταμάτησε να αναπτύσσει για τους browsers των mobile platforms;

 

http://www.netmagazine.com/news/adobe-stops-developing-flash-mobile-111549

 

Αυτόν δεν υποστηρίζει το iPhone; Βασικά... νομίζω ποτέ δεν "είχε" flash player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον...πρωτη φορα γραφω στο φορουμ και μονο εξαιτιας της ειδησης και επειδη εχω βαρεθει ειλικρινα να ακουω περι κοντρας samsung-apple και fanboys-haters...οντας ιδιοκτητης και iphone 4s και galaxy s1 (!), η ιστορια ειναι απλη. Κρατησα το samsung εξι μηνες μεχρι να μαθω τι παιζει με root, custom rom κτλ. Αυτο το διαστημα το iphone εκανε παπαδες ενω το froyo μου σπαγε τα νευρα...βεβαια η amoled δεν υπαρχει (τετοιο χρωμα και απολυτο μαυρο δεν εχω ξαναδει και πραγματικα "δικαζει" την retina...) Το λογισμικο ομως χωλαινε...μεχρι που φιλοι μου ανακαλυψα τι σημαινει root...εκει ανοιξαν κυριολεκτικα οι κρουνοι...MIUI Mintberry v4 περασμενη πανω με devil kernel = το iphone στο ραφι..απιστευτα γρηγορο, ομαλο λογισμικο, με τρελη μπαταρια...α και για καποιον που ειπε για τον ηχο βαλε voodoo control plus σε rootαρισμενο S1 που ξεκλειδωνει το chipset και συγκρινε πιστοτητα και ενταση ηχου (ενσωματωμενο hardware eq και dac direct και oversampling)...με μαμα android σε επιπεδο λογισμικου δεν συγκρινονται. Σκεφτειτε και τον καιρο που εχει περασει απο το λανσαρισμα του καθε κινητου...Βαλτε ομως σε s3 custom rom και kernel και δειτε τι επιδοσεις παιζουν τοτε...η apple ειναι για τον αχρηστο user που δεν ψαχνεται...πουλαει απλα σε τιμες που ξερει οτι θα παρουν οι οπαδοι της. Το δικο μου παντως πουληθηκε. Και ακομα με το καμαρι μου τον γαλαξια. Τα κινητα της apple κοστιζουν ουσιαστικα 300-350 ευρω για αυτο που παιρνεις. Οτιδηποτε πιο πανω υπαρχει κατι καλυτερο σιγουρα χωρις κοροιδιες. Για τοσα χρηματα ειναι ιδανικο για καποιον που δεν ασχολειται με λογισμικα κτλ και θελει (κακα τα ψεμματα να πουλησει και λιγο μουρη, οπως κι εγω αλλωστε) και να κανει απλα πραγματα...ελπιζω να μην ακουσω αρνητικα σχολια ουτε φανατικα θετικα...ειμαι απλα user με γνωσεις περι λογισμικων και βγαζω απο τη μυγα ξυγκι σε οτι αγοραζω για να μην με κοροιδευουν οι πολυεθνικες...λολ...

με συγχωρειτε για την μακρηγορια...peace...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το iPhone 5; Αχαχαχαχα... Παραμένει κορυφή το s3 μακράν... Μου αρέσει που περίμενε την apple τί θα βγάλει για να βγάλει ακόμα καλύτερο η Samsung, χαχαχα ας γελάσω... Αίσχος περιμέναμε πράματα κ θάματα κ έβγαλε απλά ένα πιο λεπτό 4αρι, εντάξει δεν μπορώ να πω εξέλιξάν την αρχήμαλακια σε μαλακια σκέτη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone,galaxy κ.λ. μακακιες!

Το θέμα είναι ποτέ θα βγει ο διάδοχος του hd2!Αυτο θα ειναι ίσως το μοναδικό κινητό που θα αξίζει να δόσει καποιος το 700αρικο,για να το εχει!Απλα και μόνο γιατί θα κάνει κάτι,που δε θα μπορείς να το κανείς με κανένα άλλο!;)

 

Ξέρω,ξέρω...ο καθενας με τον πόνο του!!!:P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο το τι ζηταει ο καθενας μας χωριστα, σκεφτομαι πραγματικα τι ειναι αυτο που λειπει απο το iphone και κανει καποιους νς "γελανε" και να λενε οτι ειναι πολυ(!) πισω απο το s3.

 

Σε ενα smartphone κοιταμε καποια βασικα χαρακτηριστικα κυριως.

 

Οθονη: Οι 3.5" μπορει να ναι ιδανικες για μενα ενω ο αλλος να προτιμα τις 5" για παραδειγμα. Το αντικειμενικο ειναι η αναλυση. Θεωρειται λοιπον κακη-μετρια η οθονη του iphone?

 

Μεγεθος-βαρος: πολυ λεπτο και ελαφρυ

 

Μπαταρια:καλυτερη λενε του 4s, θελω να τη δω στη πραξη

 

Καμερα:φωτο βελτιωμενες, το 4s ηδη ηταν σε πολυ καλο επιπεδο. Βιντεο σε 1080 , και για τα δυο θα τα δουμε καλυτερα στη πραξη

 

Ταχυτητα-"smooth": to 4s ηταν ηδη γρηγορο, αυτο θα ναι τερας. Και βεβαια εξαιρετικα smooth

 

Ποιοτητα κατασκευης: το ποιοτικοτερο ολων , συσκευη που δειχνει τα λεφτα της και δεν ειναι πλαστικουρα.

 

Στα μειον θα βαζα οπως ξαναπα το μακροστενο σχημα, το οποιο ομως περιμενω να δω καλυτερα απο κοντα.

Και βεβαια θα ηθελα ενα ανανεομενο ντιζαιν.

 

Δε καταλαβαινω λοιπον βαση των παραπανω γιατι γινεται τοσος χαμος γυρω απο το "fail" της apple τη στιγμη που εβγαλε στην αγορα μια συσκευη με κορυφαια τεχνικα χαρακτηριστικα.

 

Φυσικα και ειναι αναμεσα στα τρια καλυτερα smartphones, και οταμ εχουμε δεδομενα απο καμερα/μπαταρια, θα μπορουμε να πουμε περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone,galaxy κ.λ. μακακιες!

Το θέμα είναι ποτέ θα βγει ο διάδοχος του hd2!Αυτο θα ειναι ίσως το μοναδικό κινητό που θα αξίζει να δόσει καποιος το 700αρικο,για να το εχει!Απλα και μόνο γιατί θα κάνει κάτι,που δε θα μπορείς να το κανείς με κανένα άλλο! ;)

 

Ξέρω,ξέρω...ο καθενας με τον πόνο του!!! :P

 

Καμιά συσκευή στον κόσμο δεν αξίζει το 700ρικο.. και όποιος στριμώχνεται η κόβει από αλλού για να την αποκτήσει είναι κ λίγο βλαξ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Hahahaha! Ρωταω γιατι ελπιζω πως θα υπαρχει καποιος αντικειμενικος που θα μου απαντησει με επιχειρηματα :P

 

Ευχαριστω παντως B-)

 

 

Hahahaha! Ρωταω γιατι ελπιζω πως θα υπαρχει καποιος αντικειμενικος που θα μου απαντησει με επιχειρηματα :P

 

Ευχαριστω παντως B-)

Ακουσε μαν, iphone ουτε για πλακα, ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ. S3 καλη επιλογη, αλλα Lumia 920 ΦΟΒΕΡΟ. Πολυ μπροστα το κινητο, λες και ηρθε απο το μελλον. Και αφου θες παιχνιδια ναι εχει αρκετα απο xbox, xbox arcade, και πολλα με multiplayer για xbox live, (+ οτι καθε game εχει demo για να μην αγοραζεις\κατεβαζεις τσαμπα). Αλλαζεις και χρωματακι εξωτερικα οποτε γουσταρεις και εισαι κομπλε. Lumia - The Takeover ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι πες μας για τον προτζεκτορα 8k Που εχεις σπιτι σου.

 

δεν έχω, λέω για κάποιον που έχει ρε παιδί μου, αν την δείξει σε μια επιφάνεια 50ΤΜ θα φαίνονται κουτάκια!

 

Η μεγάλη διάφορα εντοπίζεται μάλλον στο λογισμικο...

 

ναι, έχεις 4" οθόνη και επίσης έχεις εφαρμογές που δείχνουν σε 3.5"

 

Βάρος 112gr? Που πας ρε Nokia με τα 185 gr του lumia 920??? Που πας?

 

ναι ρε μάγκες, αυτό κοιτάμε όταν πάμε να αγοράσουμε ένα κινητό, αν είναι 100, ή 120 ή 150 ή 200 γραμμάρια...

 

προσωπική μου αποψη είναι πως πως δεν συγκρίνεται με το ς3 .. Η samsung είναι ο ευεργέτης. Η apple έπεσε και συνεχίζει να παίφτει ώς που να βγάλει εκείνα τα διάφανα τσαμαρινένια κινητά που φαντάζονται οι άνθρωποι της

 

σταματήστε με το s3, από θέμα εμφάνισης σαφώς και δεν είναι καλύτερο από το iPhone, από θέμα χαρακτηριστικών είναι καλύτερο, από θέμα ΛΣ σαφώς και το iOS>Android

 

Το μόνο καλό με το Android είναι ότι είναι αρκετά ανοιχτό και έχει πολύ κόσμο, οι περισσότεροι Developers ασχολούνται με το Android!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...