Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ναι αλλά όποιος θέλει iphone δεν είναι ανάγκη να πάρει το 64, και δεν μπορείς να λες ότι το iphone έχει 800 ευρώ όταν μπορείς να πάρεις το 16 στα 669.

 

κι αν δεν του φτάνουν τα 16GB και χρειάζεται παραπάνω τι κάνει από την στιγμή που δεν έχει επιλογή για SD Card? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 769
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά δεν μου φαίνονται πολλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό.Μπορεί οι μνήμες του να μην είναι από χρυσό, το σασί του όμως είναι από αλουμίνιο και από γυαλί.Δλδ το gs3 που είναι 100% πλαστικό τα αξίζει τα λεφτά του??

τι να πει και το motorola razr δλδ,είναι αλουμίνιο,οχι τιτάνιο ή κάνα εξωτικό υλικό ξερω'γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν μου φαίνονται πολλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό.Μπορεί οι μνήμες του να μην είναι από χρυσό, το σασί του όμως είναι από αλουμίνιο και από γυαλί.Δλδ το gs3 που είναι 100% πλαστικό τα αξίζει τα λεφτά του??

 

Eνταξει, το gs3 εκανε πολλα λεφτα οταν βγηκε... σιγουρα. Τωρα το βρισκεις νομιζω γυρω στο 500αρι.

 

Οτιδηποτε κανει πανω απο 600 ευρω για κινητο ειναι κοροϊδία για εμενα.

Και δεν ειναι μονο το iphone. Απλα το Iphone το ξεφτυλισε με τα 700αρια/800αρια/900αρια (!)

 

Συσκευες παντως με αλλουμινιο υπαρχουν (Xperia P, Nokia N8 και αλλα που ξεχναω τωρα) και κοστιζουν πολυ λιγοτερο.

Υπαρχουν κινητα και με κεραμικα υλικα, τιτανιο, πολυκαρβουνικο, ατσαλι.

 

Δεν ανακαλυψε και το αλουμινιο η Apple πια! : p

 

Το γυαλι που λες δεν ειναι κατι φοβερο... ειδικα το γυαλι του iphone που δεν ειναι και gorilla glass. Να ηταν Gorilla να το παραδεχτω.

 

 

**Bεβαια! Ξεχασα το RAZR που ειπε ο φιλος Plug απο πανω! Κεβλαρ!

 

οποτε φιλε μου andypolitis καταλαβαινεις πως μαλλον εχεις πεσει και εσυ "θυμα" του αδυσώπητου μαρκετινγκ της Apple.

 

Φιλικα στα λεω αυτα, ε . Μην παρεξηγησεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πει και το motorola razr δλδ,είναι αλουμίνιο,οχι τιτάνιο ή κάνα εξωτικό υλικό ξερω'γω.

Τα υλικά ήταν απλά ένα παράδειγμα...προφανώς παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο στον καθορισμό της τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υλικά ήταν απλά ένα παράδειγμα...προφανώς παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο στον καθορισμό της τιμής.

 

Πιστεψε με, ο καθορισμος της τιμης του Iphone εχει να κανει κυριως με το status symbol που απολυτως επιτυχημενα του εχει προσδωσει η Apple.

 

Και αφου πουλαει σαν τρελο παρ' αυτα... γιατι να το δωσει φθηνοτερα? Μη σου πω πως αν το δωσει φθηνοτερα πολλοι κατοχοι θα ξενερωσουν. Ναι οπως το ακους!

 

Βεβαιως αυτο δεν μας απογορευει να το κατακρινουμε (εμεις που εχουμε αλλη σκοπιά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεψε με, ο καθορισμος της τιμης του Iphone εχει να κανει κυριως με το status symbol που απολυτως επιτυχημενα του εχει προσδωσει η Apple.

 

Και αφου πουλαει σαν τρελο παρ' αυτα... γιατι να το δωσει φθηνοτερα? Μη σου πω πως αν το δωσει φθηνοτερα πολλοι κατοχοι θα ξενερωσουν. Ναι οπως το ακους!

 

Βεβαιως αυτο δεν μας απογορευει να το κατακρινουμε (εμεις που εχουμε αλλη σκοπιά)

Κανείς δεν σου απαγορεύει τπτ. Σίγουρα παίζει ρόλο το status του iphone στην τιμή του όπως και 1000 δύο άλλα πράγματα.R&D, διαφήμιση , ηλεκτρονικά ,software κτλ κτλ.

Όταν το μείγμα είναι τόσο δυνατό όπως στην περίπτωση του iPhone είναι λογικό η τιμή να είναι εκεί που είναι. Τώρα το ότι δεν ρίχνει την τιμή των προϊόντων της η apple και τα κρατάει εκεί για όσο αυτά είναι στην αγορά πέρα από το κέρδος έχει να κάνει και με τον σεβασμό ως προς τον ιδιοκτήτη μιας συσκευής. Πάρε για παράδειγμα το gs3 το πήρε πολύ κόσμος στα 700 και σε λιγότερο από 3 μήνες έχει πέσει η τιμή του κάτω από τα 500 και σου κάνουν κ δώρο και ένα tablet.Αυτό μπορεί να είναι καλό για έναν που θέλει να αγοράσει αλλά για αυτόν που το έχει πάρει στα 700 είναι κοροϊδία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτή την προσφορά την έχεις ποστάρει πουθενά;

Όχι, απλά κάπου το είχα διαβάσει σαν νέο,ότι σου κάνει δώρο το galaxy tab. Νομίζω ότι η προσφορά ήταν για την italia telecom.

Με κάθε επιφύλαξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν μου φαίνονται πολλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό.Μπορεί οι μνήμες του να μην είναι από χρυσό, το σασί του όμως είναι από αλουμίνιο και από γυαλί.Δλδ το gs3 που είναι 100% πλαστικό τα αξίζει τα λεφτά του??

Δηλαδή με αυτή την λογική και το Milestone 2 της μοτορόλα που ήταν αλουμινένιο 100% είναι καλύτερο από το Lumia 920 που είναι πολυκαρβονικό έτσι;

Ή μήπως πιστεύεις ότι το κόστος παραγωγής του αλουμινένιου σασι είναι τόοοοσο υψηλό;

Δεν διαφωνώ είναι εξαιρετικό το κινητό, απλά για εμένα σαν χρήστη συσκευών της apple δεν με εντυπωσίασε. Ούτε για το υλικό, ούτε για τα χαρακτηριστικά θα έδινα τα λεφτά αυτά.

Τα προιόντα της apple ποτέ δεν τα αγόραζα για την ποιότητα κατασκευής. Αν ήταν έτσι θα έπαιρνα ένα elitebook/dell/ή κάτι ακόμα πιο premium ένα thinkpad x___ , τα πολλά χιλιάρικα που έχω δώσει σε υπολογιστές εδώ και χρόνια τα έδωσα για την καινοτομία. Αυτή που την είδες σε αυτό το προιόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ολη μου τη συμπαθεια προς τον andy (μιας και ο φιλος ειναι συζητησιμος και μια χαρα συνομιλητης) λογικα πρεπει να ειναι μικρος ηλικιακα.

Δεν εννοω βρεφος, αλλα γυρω στα 18?

Μαντευω σωστα φιλε μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ολη μου τη συμπαθεια προς τον andy (μιας και ο φιλος ειναι συζητησιμος και μια χαρα συνομιλητης) λογικα πρεπει να ειναι μικρος ηλικιακα.

Δεν εννοω βρεφος, αλλα γυρω στα 18?

Μαντευω σωστα φιλε μου?

Όχι είμαι στα 26 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α , κοντα ειμαστε. Εγω 29 σχεδον.

 

Ξερεις απλα διεκρινα μια... υπερβολικη καλοπιστια απο πλευρας σου προς τις αγαθες και αγιες συμπεριφορες της καλης Apple

:D :P

 

αλλα ενταξει ισως εγω ειμαι απλα πιο γκρινιαρης και διυλιζω τον κώνωπα.

 

Βασικα και εγω καπως ετσι ειμουν μεχρι και πριν καμια 2ετια με τη Νοκια. "Η Νοκια με σοφια τα παντα εποιησε".

Τετοια φαση.

 

Ηρθε βεβαια το πρωτο χτυπημα (θαψιμο Ν900/Μαεμο για χαρη του τραγικου Ν97)... ηρθε το δευτερο (θαψιμο S^3 για χαρη WP7 , γιιιακ!!), τριτωσε το κακο περισυ με το θαψιμο του Ν9.... και πλεον δεν ειμαι τοσο fan.

 

Anyway, αυτα απο εμενα καλη συνεχεια στο thread που πλεον γιγαντωθηκε και δυσκολευομαστε να το παρακολουθησουμε!

 

adios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και συ ως αλλο ΚΟΡΟΙΔΟ πηγαινε παρε το αντροϊντ τηλεφωνο με 600+ ευρω . αντε μας τα εχετε ζαλησει πια. αν δεν σου αρεσει μην μπεις καν στον κοπο να σχολιασει. Αμα πια....

ας ειναι καλα η huawei που βγαζει γαμιστερα κινητα,και με 170 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οι μικρές εφαρμογές θα βγάλουν κάποια στιγμή δωρεάν update που θα υποστηρίζουν και το νεο καδρο.

Δε θα συμβει αυτό σε παιχνίδια και ειδικά τα μεγάλα. Πχ το nfs αμφιβάλω αν θα βγάλει ποτε update. Όταν βγει το επόμενό game της σειράς nfs εκείνο θα υποστηρίζει. Φυσικά ως νεο θα το ξαναπληρωνεις.

Το ποσοστό αυτό δεν ειναι καθόλου μικρο.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Βρε παιδιά! Μάθετε πρώτα πως λειτουργεί το θέμα των αναβαθμίσεων στις ios εφαρμογές και μετά αρχίστε τις αναλύσεις! Μια εφαρμογή θα σου ζητήσει να ξαναπληρώσεις μόνο αν αλλάξει έκδοση (πχ fifa 2012 σε fifa 2013 κλπ) και όχι όταν απλά προσαρμοστεί στα specs της νέας έκδοσης του ios! Όσοι έχετε iphone/ipad γνωρίζετε πολύ καλά πως μετά από κάθε update στο λειτουργικό, κάνουμε αναβαθμίσεις στις εφαρμογές επί ...3 μέρες (ειδικά αν έχουμε πολλές)! Και προφανώς ΔΕΝ τις ξαναπληρώνεις! Τώρα αν κάποιος έξυπνος developer αποφασίσει να βγάλει φράγκα αλλάζοντας απλά την ανάλυση της εφαρμογής του, είναι δικό του θέμα! Το 90% όμως των εφαρμογών που προσαρμόστηκαν στο νέο ipad δεν ζήτησαν επιπλέον κόστος!

 

Πρεπει να τα κρατησεις κανα δυο μερες για να δεις..

Ειμαι σιγουρος πχ πως αν δουλευες το Ν9 για λιγο καιρο δεν θα ξαναγυρναγες σε αλλο κινητο.

 

Η αν εβλεπες τι μπορεις να κανεις με ενα Captivate Glide ή ενα GS3

 

*Θα χασεις σε status symbol ομως... ειναι και αυτο!

 

Πολύ σοβαρά επιχειρήματα! Περίμενα και γω να διαβάσω κάτι ενδιαφέρον! :P

 

Its OK man πήγαινε δώσε 800 € να πάρεις το καινούργιο σου τηλέφωνο μπας και μαζέψει κανα φράγκο παραπάνω η μαμά apple και μπορέσει να κάνει μήνυση σε κανα μπακάλη επειδή πουλάει μήλα!

:)

Παντως , το ενος ετους 4s (64gb εκδοση) ξεκιναει απο 839ευρω (!!!) στα καταστηματα που συνεργαζονται με το skroutz...

 

http://www.skroutz.g...ne-4S-64GB.html

 

(17 καταστηματα)

 

 

Η λιστα περιεχει και τα γνωστα media markt, πλαισιο, ηλεκτρονικη κλπ που το πουλανε παρα κατι ....900 ευρω

Ο Κωτσοβολος το δινει νταν 9 χαρτια

 

Και για να σοβαρευτούμε λίγο και να τελειώνει η καραμέλα με την τιμή, δες αυτό: http://www.plaisio.g...21010471806.htm . Τα 32gb λοιπόν του S3 κάνουν 728 ευρουλάκια! Άρα αν είχε 64gb βρες την αναλογία της τιμής! Και μη μου πεις πως εσένα το s3 σου κόστισε πιο λίγο γιατί το αγόρασες κλεμμένο στο Μοναστηράκι ή από τον ξάδερφο που ήθελε να το "σκοτώσει"!

 

Πιστεψε με, ο καθορισμος της τιμης του Iphone εχει να κανει κυριως με το status symbol που απολυτως επιτυχημενα του εχει προσδωσει η Apple.

 

Και αφου πουλαει σαν τρελο παρ' αυτα... γιατι να το δωσει φθηνοτερα? Μη σου πω πως αν το δωσει φθηνοτερα πολλοι κατοχοι θα ξενερωσουν. Ναι οπως το ακους!

 

Βεβαιως αυτο δεν μας απογορευει να το κατακρινουμε (εμεις που εχουμε αλλη σκοπιά)

 

Πέρα από τη φίρμα και τη "μόδα", το κόστος μιας συσκευής δεν έχει να κάνει μόνο με τα υλικά και με το πόσο "πάει το κιλό", αλλά και με τις ώρες που ξοδεύτηκαν για να σχεδιαστεί η κάθε του λεπτομέρεια πριν φτάσει στην παραγωγή. Αλλά θα μου πεις ...αυτά είναι λεπτομέρειες!

 

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...