Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως έχουν έκπτωση σε εποχιακά είδη και μάλιστα πριν το γεγονός.

πότε δηλαδή πουλούν τις λαμπάδες στην κανονική τους τιμή;

Παρα το ρητορικο του ερωτήματός σου, να προσθεσω αυτό που ειδα.

 

Μεχρι προχθες τα πωλουσαν στην κανονικη τιμη, η οποια ηταν στα περισσοτερα πολύ πανω από άλλο μαγαζι γνωστο με τετοια ειδη.

 

Με το 30% παλι πιο ακριβα θα είναι τα περισσοτερα, όταν από Μ. Πεμπτη βαλουν 50 ή 60% ισως αξιζει να ψωνισει κανεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ανάποδο διαπίστωσα.

Μια παιχνιδολαμπάδα που είδα την Κυριακή είχε στα Carrefour ίδια τιμή με το Jumbo. Αν αφαιρέσεις το -30% τότε έχεις μεγάλο όφελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως καταγγελθηκε ..θα εχουν 10-20 κομματια απο αρνι..αλλα θα τρεξουν χιλιαδες...θα παρουν..να μην πω τι θα παρουν..αλλα στο εντομεταξυ θα εχουν πετυχει αυτο που θελουν..θα εχουν φερει τους καταναλωτες στο super market ..

το lidl αυτη την τακτικη την εφαρμοζει παντα στα φυλλαδιο του...δεκαδες προιοντα ειναι ηδη εξαφανισμενα το πρωι της Δευτερας/Πεμπτης

 

Μεσα επεσες φιλε μου για την Γερμανικη αλυσιδα σουπερ μαρκετ ....

 

Τεραστια κοροιδια της γερμανικης αλυσιδας LIDL στους Ελληνες καταναλωτες......

 

Και ... Yahoo

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα επεσες φιλε μου για την Γερμανικη αλυσιδα σουπερ μαρκετ ....

 

Τεραστια κοροιδια της γερμανικης αλυσιδας LIDL στους Ελληνες καταναλωτες......

 

Και ... Yahoo

 

Δεν το λες και νεο αυτο, ετσι δουλευει το lidl 20-30 κομματια το καθε μαγαζι και πολλα ειναι, αυτο συνέβαινε σε καθε προσφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μεσα επεσες φιλε μου για την Γερμανικη αλυσιδα σουπερ μαρκετ ....

 

Τεραστια κοροιδια της γερμανικης αλυσιδας LIDL στους Ελληνες καταναλωτες......

 

Και ... Yahoo

 

Χαχα, δεν ξερεις από ποιον να προφυλαχθείς... Από την απαραδεκτη διαφημιστικη τακτικη του εν λογω μαγαζιου*, ή από την μπαρουφολογια του εν λογω κειμενου που είναι το ιδιο και στις 2 αναρτησεις που δινεις.

 

Ένα κομματι του:

Σύμφωνα με όσα υποστηρίζουν, η εταιρεία διαφημίζει αρνιά σε συσκευασία με μόλις 3 ευρώ και οι καταναλωτές έχουν σχηματίσει ουρές για την προσφορά.
Το κόλπο, ωστόσο, φέρεται να είναι πως σε κάθε κατάστημα, όπως καταγγέλλουν πολίτες, έχουν το πολύ 10 συσκευασίες με 3 ευρώ και λένε στον κόσμο που περιμένει στην ουρά πως η προσφορά τελείωσε και έχουν μείνει αρνιά με πολύ μεγαλύτερο αντίτιμο.
 
Με 3 ευρω δεν υπηρξε καμια προσφορα! Αλλα για τον "συντακτη" του κειμενου προφανως το 3.99 για ολοκληρο, και το 4.40 και το 4.70 για κομματια, γινεται για τους δικους του λογους "3€". Επισης αυτό στο τελος για τα αρνια με πολύ μεγαλυτερο αντιτιμο είναι προφανως καποιο σεναριο επιστημονικης φαντασιας (όπως και το 3€) αφου δεν υπηρχε μετα από 20 δευτερολεπτα τιποτα, σε καμια τιμη.
 
*Να προσθεσω ότι αυτή την τακτικη ακολουθουν σχεδόν όλα τα σουπερ μαρκετς. Αλλου οι ουρες την κανουν να είναι εντυπωσιακοτερη ως αποτέλεσμα/αντιδραση από τους πελατες, αλλου που δεν σχηματίζονται ουρες επειδή είναι 2 ατομα / λεπτο αυτά που μπαινουν για την προσφορα και δεν βρισκουν τιποτα, είναι κατι που περναει "στα ψιλα".
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Να προσθεσω ότι αυτή την τακτικη ακολουθουν σχεδόν όλα τα σουπερ μαρκετς. Αλλου οι ουρες την κανουν να είναι εντυπωσιακοτερη ως αποτέλεσμα/αντιδραση από τους πελατες, αλλου που δεν σχηματίζονται ουρες επειδή είναι 2 ατομα / λεπτο αυτά που μπαινουν για την προσφορα και δεν βρισκουν τιποτα, είναι κατι που περναει "στα ψιλα".

Aσε τωρα και μου θυμιζεις το.... κυνηγι της χαμενης Gillette Fusion Proglyde Styler πριν κανα 5μηνο....!

Παντως ενημερωτικα το Lidl ακομα και στην ιδια την Γερμανια τα ιδια κανει, βγαζει φυλλαδιο με προσφορες, μεσα στο οποιο υπαρχει ενας τουλαχιστον κραχτης και παροτι μπορει 1-2 μερες πριν να υπηρχαν εκατονταδες κυριολεκτικα τεμαχια αποθεμα σε καποιο καταστημα την ημερα της προσφορας ειναι τα παντα εξαφανισμενα απο το πρωι (βεβαια στη Γερμανια το Lidl ανοιγει απο τις 7 το πρωι οποτε δε ξερω ποσο "πρωι" ειναι πραγματι αυτο, αν πχ "πρωι=10:00" τοτε ειναι λογικο να εχουν εξαφανιστει οι κραχτες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξηγήσεις από τα LIDL για το νωπό αρνί των 3,99 ευρώ/κιλό ζήτησε το υπουργείο Ανάπτυξης

 

http://www.diaforetiko.gr/exigisis-apo-ta-lidl-gia-to-nopo-arni-ton-399-evrokilo-zitise-to-ipourgio-anaptixis/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που μου προκαλεί ερωτηματικά είναι το εξής:αν πραγματικά έχεις διαπιστώσει ότι επανειλημμένα μια αλυσίδα καταστημάτων ή ένα συγκεκριμένο μαγαζί σε εμπαίζει και προμοτάρει τέτοιου τύπου ανύπαρκτες προσφορές,γιατί ξαναπάς και δεν του ρίχνεις άκυρο+αρνητική διαφήμιση;

Αξίζει τον κόπο να ξαναπάς επειδή θα ξαναβάλει προσφορά ή ''προσφορά'' ενώ έχει αποδείξει(επανειλημμένα ξαναλέω και το τονίζω διότι μπορεί να τύχει κάποια στραβή και σε σωστές επιχειρήσεις)έστω και αν σταθείς τυχερός και προλάβεις ένα κομμάτι στις 8.05 το πρωί;

Έχω την αίσθηση ότι με τον τρόπο αυτό είναι σαν να τον επιβραβεύεις και να του λες ''κορόιδεψέ με κι άλλο''.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και εγω μια τελευταια ερωτηση παιδια. Ειδε κανενας σε κανενα LIdL ψυγεία για την αποθήκευση κρεατος? Και δεν λεω για τα μικρα που εχουν μεσα πακετα με κοτοπουλα , λουκανικα κλπ ,γιατι με αυτα δυο τρια αρνια τα περνει.

Απο το φορτηγο - ψυγειο που τα βαλανε τα σφαχτά μεχρι να τα δωσουν στους πελατες?

Δεν αναφερω καν αν εχουν και την απαιτούμενη αδεια κρεοπωλείο για πουληση - συντηρηση για ολοκληρα ζωα.

Καλημερα σε ολους σας  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εχει προσφορά την Vpower. 1,665 στο Μαρούσι (άνοδο κηφισίας) και την Κηφισία (κάθοδο από Ν. Ερυθραία)

 

 

Ποιος την χεζ.. την vpower...

εδω μαθαμε οτι φαγαμε μουχλιασμενα μελομακαρονα, σαπιο βουλγαρικο αρνακι με ορμονες και εκτος ψυγειου...και δεν νοιωθω και καλα..

εφυγα για εξετασεις

 

 

 

καλα που εισαι και εσυ και μας λες για την βενζινη..ολο το ξεχναω (οχι δεν θελω να μου στελνει sms η shell...θελω τον paylidi)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποιος την χεζ.. την vpower...

εδω μαθαμε οτι φαγαμε μουχλιασμενα μελομακαρονα, σαπιο βουλγαρικο αρνακι με ορμονες και εκτος ψυγειου...και δεν νοιωθω και καλα..

εφυγα για εξετασεις

 

 

 

καλα που εισαι και εσυ και μας λες για την βενζινη..ολο το ξεχναω (οχι δεν θελω να μου στελνει sms η shell...θελω τον paylidi)

 

Ασε εφαγα φόλα εγω, έβαλα χθές... Την επόμενη εβδομάδα τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βαζω απο εδω κοντα μου valin και με 20 ευρω μεσα στην πολη βγαζω 120-130 χιλιομετρα οσες φορες εβαλα απο shell με το ζορι εκανα 110 χιλιομετρα μην πω 100

 

Ακομα και να μεινω απο βενζινη προτιμω να βαλω την γυναικα μου να σπρωχνει το Corsaki παρα να βαλω απο αυτους. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...