Προς το περιεχόμενο

Πιο συμφέρουσες αγορές GPU αυτόν τον καιρο


XMorsX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρα εχεις την δυναμην περιπου ενος P II OC με καλο κουτι. Εως 7950 θα ελεγα.

Οπότε προχωράω, thanks!

 

Για AMD ομως, αν θελεις Nvidia προχωρα στο ψητο καθως δεν προβλεπεται να ριχνουν τις δικες τους τιμες συντομα.

Μα για 7950 ενδιαφέρομαι, οπότε να περιμένω λες? Και πόσο να περιμένω δηλαδή? Όχι τίποτα άλλο αλλά επειδή θα πουλήσω την κάρτα μου θα μείνω με τις spare = crap που έχω...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω οτί αξίζουν τα 90€ παραπάνω για HD7950 απο HD7870. Πολλά τα 320€, στο εξωτερικό την βρίσκεις από 270€. Το κακό με τις GTX660/GT660ti είναι το memory-bus που είναι 192-bit, σε κάποια review με πολλά φίλτρα και σε αναλύση 1920+ μένουν πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ οι ποιο πολλές 7870 που αναφέρονται είναι αυτές που βρίσκουμε με 220-250€ οι 660 όμως είναι (εκτός από την ti) moded είτε η έκδοση OC είτε με ψύκτρες και ανεβασμένους (ολίγον) πυρήνες.. άρα θεωρητικά η ποιο ποιο ποιο απλή 660 που βρίσκεις 210-230€ είναι λογικά ποιο κάτω απο την 7870

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω οτί αξίζουν τα 90€ παραπάνω για HD7950 απο HD7870. Πολλά τα 320€, στο εξωτερικό την βρίσκεις από 270€. Το κακό με τις GTX660/GT660ti είναι το memory-bus που είναι 192-bit, σε κάποια review με πολλά φίλτρα και σε αναλύση 1920+ μένουν πίσω.

Εμένα με νοιάζει να παίζω σε 1080p αλλά με ΌΛΑ τα φίλτρα ενεργοποιημένα στο maximum...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς;

 

Mη το παιδευουμε τοσο, παρε αυτη

 

http://www.specialprice.gr/shop/item.asp?itemid=25425&catid=48

 

clocare τη οσο μπορεις και θα εχεις κορυφαιες επιδόσεις για πολυ καιρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Holy shit' date=' windforce 7950 με 325 ευρω![/quote']

 

Απο οτι βλεπω για 7950 τοσο ειναι οι τιμες. Δεν ξερω κατα ποσο διαφορα εχει εκτος απο την ψυξη

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Holy shit, windforce 7950 με 325 ευρω!

 

Ειναι καλη ευκαιρια. Οπως ειναι εξισου καλη ευκαιρια αυτη η XFX που postara. Εγω τεινω προς την XFX λογω memory overclock αλλα και οι δυο είναι κορυφαιες υλοποιήσεις. Αν προτιμας 3 ανεμιστηρακια στην GPU σου πηγαινε με την Gigabyte.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την Holy shit, windforce την ειχε το visionstudio στα 292€ πριν κανα μηνα...οποτε περιμενουμε λιγο γιατι υπαρχει ενδεχομενο να την ξαναβγαλει;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την Holy shit, windforce την ειχε το visionstudio στα 292€ πριν κανα μηνα...οποτε περιμενουμε λιγο γιατι υπαρχει ενδεχομενο να την ξαναβγαλει ;)

 

Σοβαρα μιλαμε? Τρελη ευκαιρια αν ειναι ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...