Προς το περιεχόμενο

Η Sony ανακαλεί την πώληση του Xperia Tablet S εξαιτίας κατασκευαστικού λάθους


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον ελεγχο πως θα το κανουν ? θα τους ριξουν νερο ?

Και γιατι να του ρίξω νερο? αν ηταν Laptop θα το έκανα?

Πάντως δεν ειμαι στη λίστα και το νερο παντα μακρυά απο ηλεκτρονικές συσκευές!! Πολύ απλά!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μεν έκαναν λάθος αλλά τους παραδέχομαι γιατί:

 

1.Παρόλο που ΔΕΝ ακούστηκαν σε forums προβλήματα αυτοί από μόνοι τους το ανέφεραν για να ΜΗΝ υπάρξουν προβλήματα στους πελάτες που τους επέλεξαν!

 

2.Το παίρνουν,το ελέγχουν και αυτόματα στο αλλάζουν χωρίς πολλά πολλά!

 

3.Δεν χρησιμοποιούν βλ@κώδεις δικαιολογίες για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα!

 

4.Δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνουν!Ακόμα και στην περίπτωση του xperia s λόγω της "κιτρινίλας" στην οθόνη στο άλλαζαν αυτόματα!

 

Αυτά ας τα βλέπουν άλλες εταιρείες που τάζουν τον ουρανό με τα αστέρια όσον αφορά την αξιοπιστία και την ποιότητα και ζητάνε σε χρήματα πολλαπλάσια....!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακληση κανουν στις μηχανες λογω κατασκευαστικου λαθους, τις επισκευαζουν δωρεαν, και τις δινουν πισω στον ιδιοκτητη.

 

Σε ενα ταμπλετ τι επισκευη να κανεις και μαλιστα στην αδιαβροχοποιηση?

 

Μηπως εννωουν "αλλαγη δωρεαν με καινουργιο" ;

γιατι αλλιως σαν κοροιδια μου φαινεται να σου απισκευασει η sony την αδιαβροχοποιηση στο πληκτρολογιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα μιλάμε η για την εταιρία ? για την ποιότητα μήπως ? εγώ είμαι αγράμματος πήρα laptop να μάθω.. αλλά άμα το βρεις κ κάπου γραμμένο να μου το πεις.. και το servis μπήκε και καλά στην sony με το μοντέλο και το βρήκε ούτε αυτός δεν το ήξερε.. τώρα θα μου πεις οτι δεν διεκδίκησα σωστά την εγγύηση.. και θα σου πω ναι,δεν αγόρασα sony για να τρέχω σε δικηγόρους κ δικαστήρια.. το σκότωσα και πήρα Samsung και τα έσπαγε σε σχέση με το Vaio σε όλα ! Η Sony δεν δίνει drivers κ bios από vista σε 7 μπας και αγοράσεις άλλο ..

 

πήγες κι εσύ και πήρες vaio ....

 

το 2005-2007 θυμάμαι όλες οι στελεχάρες είχαν σετάκι sony vaio των 2000 ευρώ (τότε !!!) ή apple και blackberry ..

οι πιο γυφτοτρέντυ είχαν iphone (τα πακέτα τηλεφωνίας για blackberry ήταν πανάκριβα )..

 

καρκατσουλιό ένα πράμα, και ψάχνανε μετά it να τους κάνουν εκπαίδευση γιατί όλη η εταιρία δούλευε windows και δεν ήξερε κανείς ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για μενα η Sony ανεβηκε σημερα. Αν δινει και 2 χρονια εγγυηση αποτελει αξιοπιστη επιλογη. Αν και η τιμολογιακη πολιτικη γινει πιο wallet-friendly εμενα θα με κερδισει.

Οταν αγοραζεις ενα προϊον πρεπει οτι λεει να το κανει ακομα και αν δεν του ριχνεις νερο και προσεχεις αφου πουλαει αδιαβροχο πρεπει να ειναι κιολας.

Αντε να παιρνουν παραδειγμα και η Samsung με την apple που γραφουν τον χρηστη.

 

Τελος, οσον αφορα το θεμα με τα καμμενα pixel θυμαμαι καλα οτι ολες οι εταιριες ειχαν καποιο οριο που ηταν στα χαρακτηριστικα. Μεχρι που ηρθαν οι LED οι περισσοτεροι δεν εδιναν Zero-pixel εγγυηση μετα απο καποιο σημειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν είμαι φιλόλογος αλλά νομίζω ότι:

 

α) ανακαλώ προϊόν

β) αναστέλλω πωλήσεις

 

 

δεν έχω ξαναδεί να αναστέλλονται πωλήσεις. Μήπως να διορθωθεί ο τίτλος του νήματος?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο ασχετιλα θα νιωσουμε εδω μεσα πλεον...ελεος.

Η sony εχει απιστευτο service .Φυσικα στα φτηνα μοντελα υπαρχουν (υπηρχαν) θεματακια αλλα σορρυ υπαρχουν σειρες με απιστευτες οθονες full hd ,ανθρακονημα και πολλες αλλες... η εταιρια ειναι πρωτοπορα στα laptops οτι και να λεμε..vaio x505 ...2004 και επρεπε να περασουν 6 χρονια για να ΑΝΤΙΓΡΑΨΕΙ η apple ...και να λεει οτι ειναι η πρωτη ..? Αλλα τετοια προβατα ειστε και ετσι μαθατε να λετε . Η εταιρια στα ακριβα μοντελα ακομα χρησιμοποιει κορυφαια ποιοτητα κατασκευης σε ολα τα μερη και το service ΑΠΑΙΧΤΟ . Αν θελεις να δεις ποιοτητα κατασκευης,,,δες το vaio svs 1511w9e ΜΟΝΟ 1.500ευρω ...κατασκευασμενο απο μαγνησιο και αλουμινιο...και οχι απλα να το δεις αλλα να το ανοιξεις και να δεις κατασκευη και μελετη. Το ανοιξα για να εγκαταστησω ssd μιας και ειναι το μονο μειον του ...και επαθα... ουτε lenovo ουτε probook εχουν επαφη . Μην λετε αρλουμπες ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ @ Το οτι ειναι πολυ ακριβα ναι οκ ...αλλα αν ηταν να δωσω 1500- 2000 ευρω δεν θα ειχα αλλη επιλογη .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όχι waterproof αλλά "spill resistant"

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

ανθεκτικό στα ξυλαράκια δλδ, οχι στο νερό!

 

βασικά η ακριβείς μετάφραση είναι

ανθίσταται εις την απόχυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...