Προς το περιεχόμενο

Star Citizen - alpha


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, mavrospete είπε

Μπήκα στη free week και πείστηκα και αγόρασα το promo των 70€. Βέβαια δεν νομίζω να ξαναδούν λεφτά μου. Ελπίζω να μην πάνε στράφι τα λεφτά μου

Ωραιος,εσυ τουλαχιστον θα χρειαστεις λιγοτερη υπομονη απο εμας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξέρω αν το "άπειρη υπομονή" έχει λιγότερη και περισσότερη. 

Επίσης θεωρητικά έχεις μια περίοδο (30 μέρες ίσως; δεν είμαι σίγουρος) που μπορείς να ζητήσεις refund. Από εκεί και έπειτα, ελπίζεις δεν ελπίζεις, τα λεφτά τα έφαγε ο Roberts και enjoy the pre-alpha. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν χρειάζεται βαθυστόχαστο σχόλιο για την περίπτωση της τρύπας που λέγεται Star Citizen. Έχω γράψει και έχουν γραφτεί αναλυτικά posts στο παρελθόν και δυστυχώς έκτοτε ο σχεδιασμός και η ανάπτυξη πήγαν ακόμα χειρότερα.

Επίσης δεν εκτιμώ το ύφος από μέλος που κάνει ξερή παράθεση videos της CI χωρίς σχόλιο στα τελευταία μηνύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για έμενα λέει 5 το πρωι :D 

Θες να κάνω copy paste το όνομα του Video και κανένα σχόλιο; ? OK για να είμαι νομοταγής :P

 

Επεξ/σία από BadIronTree
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

I mean, πρέπει να σου το έχω πει και στο παρελθόν και γενικά έτσι λειτουργεί ένα forum. Μια ξερή παράθεση δεν λέει και πολλά, είναι οριακά spam, ειδικά αν γίνεται συστηματικά. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το παράπονο ορισμένων.

Μιλάμε για ένα παιχνίδι που βρίσκεται στον όγδοο χρόνο της ανάπτυξής του, χωρίς κανέναν ορατό ορίζοντα κυκλοφορίας, φορτωμένο ένα σωρό υποσχέσεις, μεγαλεπίβολα σχέδια και ένα μοντέλο ανάπτυξης που, ό,τι άποψη κι αν έχει ο καθένας μας για το τι συμβαίνει εδώ, θετική ή αρνητική, όλοι μαζί παρακαλάμε να μη σκάσει καμιά φούσκα, γιατί η ζημιά που θα γίνει στο crowdfunding μοντέλο θα είναι απλούστατα ανήκεστη, για οτιδήποτε πάνω από ένα garage project.

Είναι αναπόφευκτο, όσο η κατάσταση αυτή συνεχίζεται, ολοκληρωμένο παιχνίδι δεν υπάρχει, το single player κομμάτι που για ορισμένους από εμάς ήταν το ζητούμενο αγνοείται, ο "οδικός χάρτης" έχει -επιεικώς- θέματα, μιλάμε ακόμη για alpha στάδιο, με ένα κλάσμα αυτών που έχει τάξει ο Ρόμπερτς κατά καιρούς και διάφορα θέματα σε αυτό το κλάσμα του τελικού αποτελέσματος, να υπάρχει τουλάχιστον δυσπιστία. 

Φυσιολογικό το βρίσκω, το αντίθετο θα μου προξενούσε όχι απλά εντύπωση, αλλά ανησυχία.

Όμως, όταν η συμμετοχή των θιασωτών του παιχνιδιού είναι "ας λινκάρω ένα βίντεο χωρίς κανένα σχόλιο", δεν μπορεί να διαμαρτύρεστε μετά για την "ποιότητα των σχολίων", αφού και η συμμετοχή των υποστηρικτών έχει άκρως συζητήσιμη αξία.

Σας αρέσει το παιχνίδι, μπράβο σας, απόλυτο δικαίωμά σας και περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα. 

Εφόσον υποτεθεί πως δημοσιεύετε αυτά τα βίντεο για να δείξετε πως το παιχνίδι εξελίσσεται και κάτι κινείται, λυπάμαι που σας το λέω όμως δεν βοηθάτε έτσι.

Χωρίς κανένα σχόλιο, τι άλλαξε, τι σας άρεσε, πώς το κρίνετε, τι θέλετε να δείτε; Αν εσείς που αγαπάτε το παιχνίδι και έχετε επενδύσει πολυεπίπεδα σε αυτό, δεν βρίσκετε το χρόνο να γράψετε πέντε πράγματα, κι απλά λέτε (χωρίς καν να μπαίνετε στον κόπο να το γράψετε) "αν σε ενδιαφέρει μπες και δες", γιατί μετά παραπονιέστε για τα σχόλια των άλλων;

Παρενθετικά, αν δεν κινδύνευε το νήμα να νεκρώσει τελείως, δεν υπήρχε περίπτωση, ως συντονιστές, να αφήνουμε τις σερί ξερές παραθέσεις βίντεο. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτατε εμεις δεν ειμαστε δημοσιογραφοι για να σας γραφουμε ολοκληρες εκθεσεις για να εξηγουμε πραγματα που απο οτι φαινεται ουτε εσεις δεν μπορειτε να κατανοησετε.

Πολυ ευχαριστως να το καναμε εαν υπηρχε ενδιαφερον και οχι χλευασμος..

Οταν μιλαμε για φουσκες και απατες ακομα και δεν ξερω εγω τι αλλο διαβαζουμε κατα καιρους εδω μεσα,ενω εχουν μπει επενδυτες που χρηματοδοτουν το project τοτε λυπαμαι αλλα εγω το βρισκω ακαρπο.

Οποιος ενδιαφερεται πραγματικα,θα ρωτησει και θα παρει και απαντηση.

Οποιος μπαινει για να ριξει λασπη απλα δεν.....

Τωρα εαν τα βιντεο σας ενοχλουν που ειναι σκετα,εγω μια απλη συντομη περιγραφη θα κανω και ως εκει..

Απο εκει και περα εαν δεν σας ικανοποιει σβηστε τα..

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ευχαριστώ πολύ για την άδεια που ούτε ζήτησα, ούτε χρειάζομαι.

Κοίτα, εγώ λέω κάτι πάρα πολύ απλό: αν θέλετε να προκαλέσετε ενδιαφέρον για ένα παιχνίδι στο οποίο προφανώς έχετε επενδύσει χρόνο και χρήμα, με τα ξερά βίντεο δεν κάνετε τίποτε. Για να δημιουργήσεις ενδιαφέρον, πρέπει να δώσεις πληροφορία. Τι είδες, τι σου άρεσε, ποιο σημείο των βίντεο έχει το ζουμί ή τη σημαντική εξέλιξη.

Κι αυτό, δεν είναι "έκθεση", είναι μια στοιχειωδώς χρήσιμη περιγραφή.

Θες να το καταλάβεις, έχει καλώς. Δεν θες, επίσης καλώς.

 

 

 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αν υπάρχει κάποιο story, progression, αποστολες. Η απλά έχουν φτιάξει πλανήτες και that’s it. Εν ολίγης Αξίζει να παίξει κάποιος η θα πέσει wipe και άντε πάλη από την αρχη. Σε τι φάση είναι το παιχνιδι. Γιατί από τα video φαίνεται εντυπωσιακό όμως παιζεται η απλά επισκέπτεσαι πλανήτες χωρίς ουσία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιζεται ναι,δεν ειναι κανα demo εαν αυτη ειναι η απορια σου..

Υπαρχουν αποστολες απο τις οποιες κερδιζεις in game χρηματα τα οποια μπορεις να ξοδεψεις ειτε να νοικιασεις σκαφη,ειτε να αγορασεις components για να αναβαθμισεις τα σκαφη,οπλα,πανοπλιες κτλ.

Εχει combat,fps και αερομαχιες με τα σκαφη,mining,cargo hauling.

Story δεν υπαρχει με την εννοια που θα βρεις σε ενα single player,ειναι mmo κυριως..

Story θα εχει το Squadron 42 που θα ειναι ξεχωριστο παιχνιδι απο το Star Citizen.

Ουτε ακομα εχουν βαλει progression(περαν απο το να μαζευεις χρηματα για τα σκαφη) γιατι πρεπει να μπουν και αλλα πραγματα για να το τεσταρουν αυτο.

Υπαρχει lore για διαβασμα εαν σε ενδιαφερει.

Τωρα οσον αφορα το wipe,το παιχνιδι ειναι υπο development αρα σιγουρα θα υπαρξουν καποια στο μελλον..

Στην κατασταση που ειναι τωρα,δεν ειναι να μπεις και να καιγεσαι με τις ωρες,δεν υπαρχει ακομα content για κατι τετοιο.

Εαν δεν υπαρχει παρεα ειναι για να μπαινεις καμια ωριτσα,αντε δυο και να κανεις οτι αποστολες εσυ γουσταρεις η εαν σου αρεσει να κανεις explore τους πλανητες..

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν με ενδιαφέρει το παιχνίδι(αν είναι παιχνίδι εδώ που τα λέμε). Δεν θα το δοκιμάσω ποτέ ακόμα και αν μου το πρόσφερε στο χέρι ο πειρατής. Δεν με νοιάζει αν θα τελειώσει ποτέ.. 

Το θέμα είναι ότι το Star Citizen μου έχει προσφέρει πολύ περισσότερη διασκέδαση απο χιλιάδες άλλα παιχνίδια. 😁

Οι κερατάδες μόλις έβγαλαν ένα roadmap για το roadmap!! 😁😁

Δεν έχουν το Θεό τους...

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...