Προς το περιεχόμενο

Star Citizen - alpha


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα ακουστω σαν fanboy αλλα εχω κανει pledge και ειμαι veteran backer απο περυσι τον Δεκεμβρη.

Αν πιο μικροι (οκ για πολυυυυ μικροι) ειχατε παιξει Privateer II The Darkening σε DOS τοτε θα μονο θα καταλαβετε πως ενιωσα οταν εμαθα για το SC.

Με την gaming παρεα μου ηδη φτιαχνουμε τα PC μας ωστε να παιζουν απροβληματιστα την απαιτητικη Cry Engine 3 και σκοπευω να αγορασω και Oculus Rift οταν γινει διαθεσιμο.

Το αρχικο μου σκαφος για τωρα ειναι Origin 325a και εχω επισης σχεδον ολα τα skins.

 

Σαν να διαβάζω κάτι που έγραψα εγώ. Το Oculus Rift πότε με το καλό θα είναι διαθέσιμο στο κοινό; μπήκα πολλές φορές στον πειρασμό να πάρω το developers kit αλλά φοβάμαι τους δασμους που πιθανόν να πλήρωνα από Αμερική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε και γω πως και πως το περιμένω το rift, αλλά για EVEValkyrie ...  Ρε παιδιά, το star citizen, πολλά χρήματα δεν ζητάει ο τύπος γενικά; μου δίνει την αίσθηση του κομμάτι λιγούρη :Ρ

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μάλιστα.Στα 20εκ. θα προσθέσουν first person combat σύμφωνα με το τελευταίο link του GhostRiderLSOV.

 

Ήδη θα έχει, αλλά θα είναι εκτός των space stations.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για μένα αυτός ήταν και ένας βασικός λόγος που δε συμμετείχα: πολύ μεγάλος κατακερματισμός του περιεχομένου, σκάφη προς πώληση, νέα tiers εδώ κι εκεί.

 

Δεν ξέρω, η εικόνα που σχημάτισα ήταν αυτή. Ένα υπερβολικά φιλόδοξο project, το οποίο κινδύνευε να καταρρεύσει κάτω από το βάρος του. Μακάρι να πάει καλά, αλλά πολλά ανησυχητικά μηνύματα έρχονται από διάφορα επιτυχώς χρηματοδοτημένα projects του Kickstarter και είναι αναπόφευκτος ο προβληματισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μέχρι τα 21-22 μύρια δεν είναι πραγματικά stretch goals όπως έχει πει από παλιά ...

 

Πιο πολύ απλά φανερώνει τι είχε από την αρχή στο μυαλό του να φτιάξει και για λόγους μάρκετινγκ...

 

άμα δείτε στο kick starter πριν ένα χρόνο έλεγε ότι το game θέλει 21-22 εκατομμύρια για να γίνει και απλά το κάνει για μάρκετινγκ και για να πείσει τους επενδυτές... τώρα άπλα δεν έχει λόγο να χρησιμοποιηση τα λεφτά τους και δεν έχει την πίεση των publishers να του λένε τι να κάνει...       

 

Δεν έχει πια το άγχος να του λένε πρέπει να πουλήσει 5 εκατομμύρια παιχνίδια για να βγει κέρδος...

 

έχει είδει βγάλει τα λεφτά και θα φτιάξει το game όπως θέλει αυτός :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το θέμα είναι να βγει και όπως θέλουν οι παίχτες και να μην μας ξυνίσει με καμιά περίεργη ιστορία.

Πάντως μετά το hangar module, περιμένω να δω το dogfighting module. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Αν έχεις κάνει pledge και έχεις αγοράσει διαστημόπλοια, τότε μπορείς στο Hangar Module (που έχει βγει, είναι pre-alpha) να τα δεις και να μπεις μέσα.

Κάπως σαν 'έκθεση' ας πούμε. :)

 

Tον Δεκέμβριο περίπου θα έχουμε το Dogfight module και θα μπορούμε να τα πετάξουμε, αλλά θα είναι μάλλον σαν ματσάκια σε "κλειστό" χώρο του διαστήματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...