Προς το περιεχόμενο

Με 500-650 ευρω ψαχνουμε 42' TV! Τι λετε για την Panasonic TX-L42ET5E ???


fidelakos4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

graphist σέβομαι πολύ τις απόψεις σου όχι λόγω του γεγονότος ότι είσαι επαγγαλματίας αλλά επειδή τις τεκμηριώνεις και τις τεκμηριώνεις κατανοητά και για τους μη ειδικούς. Αυτό δείχνει και το επίπεδο κατανόησης τους από τη μεριά σου.

 

Χωρίς παρεξήγηση, όμως, κι εγώ θεωρώ ότι μεροληπτείς. Όποιος ανοίγει θέμα για μια τηλεόραση, δεν ανοίγει για να μάθει ποιά του αρέσει, όπως μονότονα επαναλαμβάνεται. Ανοίγει για να μάθει ποιά είναι καλύτερη στα 5-10-100 αντικειμενικά και μετρήσιμα χαρακτηριστικά. Αν ίσχυε το αντίθετο, δεν θα υπήρχαν καν ειδικοί όπως εσύ. Θα έπαιρνε ο καθένας όποια του άρεζε και θα τέλειωνε το θέμα. Με τη λογική σου -που την συμμερίζονται και άλλοι- πρέπει να διαγραφεί όλο το section των τηλεοράσεων και να αντικατασταθεί από την προτροπή "πάρτε όποια σας αρέσει περισσότερο".

 

Θα αντέτεινε λογικά κάποιος: "Μα να πάρει τηλεόραση που δεν του αρέσει"? Αν έχει σωστότερα χρώματα και λοιπά χαρακτηριστικά, "ναι" θα απαντήσω. Θέμα συνήθειας είναι. Να μάθει να του αρέσει.

 

Επί του θέματος: Η G30 με την GT30 μόνο στο 3d δεν διαφέρουν βασικά?

 

Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η τηλεόραση κατά βάση χρησιμοποιείται σαν ψυχαγωγικό μέσο για την πλειοψηφία των χρηστών και οχι σαν ενα αυστηρό μέσον προβολής. Καλή η ρεαλιστική εικόνα αλλά για μερικούς τείνει να ειναι κλινική και άτονη. Πολυ χρήσιμο για επαγγελματίες, hi-end users, αδιάφορες για τον μεσο χρηστή που αναζητά τον εντυπωσιασμό.

 

Μια φορά ειχα βαλει σε ενα πελάτη να ακούσει ενα σύστημα με ενισχυτή, δυο ηχεία και ενα πολύ καλο cd συνολικής αξιας 40.000 και μου έλεγε τι μάπα ειναι αυτο.... Άσχετα με το τι ηταν σωστό ηχητικά, ειχε μάθει να ακούει νταπα ντουπα και τσικι τσικι. Οσο και να του εξηγούσα....Αυτο ήθελε, αυτο του άρεσε αυτο τον ικανοποιούσε. Ποιος ο λογος να του αποδείξω οτι ο γάιδαρος πετάει?? ασχετα εαν ειχα δικιο για το τι ειναι σωστός ήχος.

 

 

Εμμέσως πλήν σαφώς συνάγω " ἄφες αὐτοῖς· οὐ γάρ οἴδασι τί ποιοῦσι»

Κάτω από αυτό το πρίσμα συμφωνώ ότι:

Ειμαστε ολοι διαφορετικά ατομα, για αυτο και υπαρχει μεγάλη ποικιλια σε προϊόντα. Για να μας καλυπτουν ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

graphist σέβομαι πολύ τις απόψεις σου όχι λόγω του γεγονότος ότι είσαι επαγγαλματίας αλλά επειδή τις τεκμηριώνεις και τις τεκμηριώνεις κατανοητά και για τους μη ειδικούς. Αυτό δείχνει και το επίπεδο κατανόησης τους από τη μεριά σου.

 

Χωρίς παρεξήγηση, όμως, κι εγώ θεωρώ ότι μεροληπτείς. Όποιος ανοίγει θέμα για μια τηλεόραση, δεν ανοίγει για να μάθει ποιά του αρέσει, όπως μονότονα επαναλαμβάνεται. Ανοίγει για να μάθει ποιά είναι καλύτερη στα 5-10-100 αντικειμενικά και μετρήσιμα χαρακτηριστικά. Αν ίσχυε το αντίθετο, δεν θα υπήρχαν καν ειδικοί όπως εσύ. Θα έπαιρνε ο καθένας όποια του άρεζε και θα τέλειωνε το θέμα. Με τη λογική σου -που την συμμερίζονται και άλλοι- πρέπει να διαγραφεί όλο το section των τηλεοράσεων και να αντικατασταθεί από την προτροπή "πάρτε όποια σας αρέσει περισσότερο".

 

Θα αντέτεινε λογικά κάποιος: "Μα να πάρει τηλεόραση που δεν του αρέσει"? Αν έχει σωστότερα χρώματα και λοιπά χαρακτηριστικά, "ναι" θα απαντήσω. Θέμα συνήθειας είναι. Να μάθει να του αρέσει.

 

Επί του θέματος: Η G30 με την GT30 μόνο στο 3d δεν διαφέρουν βασικά?

 

Φιλικά.

 

Σαφώς και δεν ανέφερα να πάρουν όποια θέλουν ασυζητητί!! Αυτό που τόνισα επανειλημμένα είναι οτι καλό ειναι να γίνεται μια πρώτη επαφή ωστε να ξέρουν τι υπάρχει στην αγορά και πως είναι και μετά να δώσουμε κατευθύνσεις.

 

Πιο πάνω αμα διάβασες κάποια ποστ που λένε πάρε μονό πλάσμα, πλάσμα = μονόδρομος οι led είναι χαλιά κτλ. Φαντάζομαι οτι συμφωνείς οτι δεν ειναι ακριβώς ετσι. Το να ισοπεδώνουμε μια τεχνολογία κα να θεοποιούμε μια άλλη είναι λάθος. Οι σημερινές led των 650+ ευρω έχουν εξελιχθεί πολύ και αναπαράγουν πολύ καλά. Μπορεί οχι κορυφαία αλλα το χάσμα που υπήρχε πριν χρόνια μεταξυ των δυο τεχνολογιών δεν υπάρχει.

 

Πόσοι καταναλωτές έχουν αγοράσει πλάσμα καθοδηγούμενοι απο φορουμς χωρίς να δουν το προϊόν ζωντανά και αγοράζουν απο κάποιο e-shop. Στο τέλος ανακαλύπτουν οτι το προϊόν είναι σκοτεινό για τον χώρο τους και το blinking τους ενοχλεί (ενα ποσοστό 20% το αντιλαμβάνεται σε επίπεδο ζάλης..) Είναι αρκετοί και πολλοί απο αυτούς που μου τα έχουν διηγηθεί.

 

Το λάθος κατά την ταπεινή μου άποψη είναι οτι μιλάμε για μέσον ψυχαγωγίας, οχι προβολής . Για εσάς μπορεί να είναι έτσι. Οχι όμως για όλους τους άλλους. Εγω που εχω απαιτήσεις προς το ρεαλιστικό και το hi-end εχω πάρει πλάσμα κορυφαία της εποχής. Ειδικά το 2006 - 2007 που οι lcd ήταν όντως χάλια άνευ τιμής.

 

Δεν μπορείς να μάθεις σε κάποιον να του αρέσει κάτι που έχει μάθει μην του αρέσει Ναι μεν μπορείς να του το επιβάλεις αλλα πάντα το κενό της ανικανοποιησης θα υπάρχει. Εαν το κάνω αυτό τοτε θα έχω ένα δυσαρεστημένο πελάτη-καταναλωτή.

 

Οταν το μέσον διεγείρει θετικά τον εντυπωσιασμό του τότε εχει πετύχει τον σκοπό του ως ψυχαγωγικό μέσο και ο χρηστής αρκει να ειναι ικανοποιημένος. Η ΤΗΧ ας μην ειναι. Και ο εντυπωσιασμος δεν επιτυγχναεται παντα με το φυσικο. Αλλα με την ταση προς μια χροια, ζωηράδα κτλ. Οπως στον ήχο Το πολυ χαμηλό εντυπωσιάζει θετικά. Δεν αποτελεί ομως φυσικό, ρεαλιστικό χαρακτηριστικό ενος hi-end συστήματος με έμφαση την υπερπιστοτητα.

 

Άποψη μου τελική Καλό είναι να καθοδηγούμε τον καταναλωτή προς το τι ειναι το σωστό κατα το δοκούν αλλά να μην τον χειραγωγούμε Να του δίνουμε το δικαίωμα της επιλογής. Ειδικά όταν μιλάμε για μεσα ψυχαγωγίας.

 

Άποψη μου, μπορεί να μην συμφωνείτε όλοι. Είναι απολυτά λογικό και φυσιολογικό.

 

Καλό μας βραδύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Σαφώς και δεν ανέφερα να πάρουν όποια θέλουν ασυζητητί!! Αυτό που τόνισα επανειλημμένα είναι οτι καλό ειναι να γίνεται μια πρώτη επαφή ωστε να ξέρουν τι υπάρχει στην αγορά και πως είναι και μετά να δώσουμε κατευθύνσεις. Συμφωνώ απόλυτα. Πρακτικά πάντως είναι σύσκολο να γίνει αυτό, όχι μόνο λόγω έλλειψης στοκ, αλλά και διαφορετικών ρυθμίσεων στις τηλεοράσεις, φωτισμού στα καταστήματα κτλ κτλ

 

Πιο πάνω αμα διάβασες κάποια ποστ που λένε πάρε μονό πλάσμα, πλάσμα = μονόδρομος οι led είναι χαλιά κτλ. Φαντάζομαι οτι συμφωνείς οτι δεν ειναι ακριβώς ετσι. Το να ισοπεδώνουμε μια τεχνολογία κα να θεοποιούμε μια άλλη είναι λάθος. Οι σημερινές led των 650+ ευρω έχουν εξελιχθεί πολύ και αναπαράγουν πολύ καλά. Μπορεί οχι κορυφαία αλλα το χάσμα που υπήρχε πριν χρόνια μεταξυ των δυο τεχνολογιών δεν υπάρχει. Δεν νομίζω να είπε κανείς ότι οι led είναι χάλια. Ακούγεται απλοϊκό, καθώς δεν μπορώ να αναπτύξω την επιχειρηματολογία σου αλλά νομιζω ότι είναι σωστό να πουμε πως στις ταινίες υπερέχουν ακόμα οι πλασμα.

 

Πόσοι καταναλωτές έχουν αγοράσει πλάσμα καθοδηγούμενοι απο φορουμς χωρίς να δουν το προϊόν ζωντανά και αγοράζουν απο κάποιο e-shop. Στο τέλος ανακαλύπτουν οτι το προϊόν είναι σκοτεινό για τον χώρο τους και το blinking τους ενοχλεί (ενα ποσοστό 20% το αντιλαμβάνεται σε επίπεδο ζάλης..) Είναι αρκετοί και πολλοί απο αυτούς μου τα έχουν διηγηθεί. Δεν έχω προσωπική εμπειρία με συζητήσεις, οπότε δεν μπορώ να πω κάτι επ αυτού. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι στην δικιά μου τουλάχιστον δεν υπάρχει blinking ή εγώ και όσοι την είδαν δεν το αντιλαμβανόμαστε.

 

Το λάθος κατά την ταπεινή μου άποψη είναι οτι μιλάμε για μέσον ψυχαγωγίας, οχι προβολής . Για εσάς μπορεί να είναι έτσι. Οχι όμως για όλους τους άλλους. Εγω που εχω απαιτήσεις προς το ρεαλιστικό και το hi-end εχω πάρει πλάσμα κορυφαία της εποχής. Ειδικά το 2006 - 2007 που οι lcd ήταν όντως χάλια άνευ τιμής. Γενικά δεν έχεις άδικο. Επίσης άλλα πράγματα μετράνε για τον καθένα. Π.χ. η δικιά μου έχει απαράδεκτο media player για τα λεφτά της. Έφτιαξα ένα htpc και ησύχασα. Άλλον μπορεί, όμως να τον ενδιαφέρουν smart μπιχλιμπίδια κτλ. Θεωρώ, πάντως, ότι όποιος την θέλει για ταινίες, περισσότερο ως μέσο προβολής την βλέπει.

 

Δεν μπορείς να μάθεις σε κάποιον να του αρέσει κάτι που έχει μάθει μην του αρέσει Ναι μεν μπορείς να του το επιβάλεις αλλα πάντα το κενό της ανικανοποιησης θα υπάρχει. Εαν το κάνω αυτό τοτε θα έχω ένα δυσαρεστημένο πελάτη-καταναλωτή. Δεν μίλησα για επιβολή, αλλά για συνήθεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ

 

Πάντως άσχετα εάν συμφωνούμε η διαφωνούμε, όταν οι συζητήσεις γίνονται με πολιτισμένο επίπεδο , χωρίς ειρωνείες (όπως και αυτή εδώ, πράγμα που με χαροποιεί τότε μονό κερδισμένοι μπορούμε να βγούμε από αυτές.

 

Άσχετα με το επίπεδο γνώσεων-εμπειριών του καθένα Όλοι όσο ζούμε μαθαίνουμε Και ο αντίλογος τις περισσότερες φορές φέρνει και την περισσότερη γνώση. Και δεν αποτελώ εξαίρεση επ αυτού. Έχω μάθει παρά πολλά στο παρελθόν από αντιπαραθέσεις παρά από ερωτήσεις.

 

Το παν είναι να υπάρχει υγιής αντιπαράθεση και οχι το σύνηθες καρναβάλι που συναντώ συχνά σε αλλα φόρουμ η τοπικ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ασχοληθεί πριν 5 μήνες σοβαρά με αυτές τις δυο

 

Ναι στο θεωρητικό κομμάτι η διαφορά είναι στο 3D και στο οτι η GT εχει ειδικό φίλτρο στην οθόνη για τις αντανακλάσεις του φωτός (γυαλίζει λιγότερο).

 

Πρακτικά παρόλο που μοιράζονται το ίδιο panel - gpu, η GT είχε λίγο πιο γλυκιά ροή κίνησης.

 

Θεωρώ ότι σε αυτό συμβάλει το 3D που απαιτεί διαφορετικό image interpollation. Σε αυτό πρέπει να βγαίνει κερδισμένη και η 2D θέαση Στο μάτι δύσκολα το διακρίνει κάποιος με χαμηλή ευαισθησία στην ροή κίνησης Όμως με κάποιο motion test η διαφορά είναι εμφανέστερη.

 

Σε γενικές γραμμές είναι τίμιες και καλές προτάσεις. Απέχουν αρκετά από τα κορυφαία vt, st, εξου και ο τίτλος μέτριο εαν τα βάλουμε όλα σε μια σειρά μεταξύ τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ

 

Πάντως άσχετα εάν συμφωνούμε η διαφωνούμε, όταν οι συζητήσεις γίνονται με πολιτισμένο επίπεδο , χωρίς ειρωνείες (όπως και αυτή εδώ, πράγμα που με χαροποιεί τότε μονό κερδισμένοι μπορούμε να βγούμε από αυτές.

 

Άσχετα με το επίπεδο γνώσεων-εμπειριών του καθένα Όλοι όσο ζούμε μαθαίνουμε Και ο αντίλογος τις περισσότερες φορές φέρνει και την περισσότερη γνώση. Και δεν αποτελώ εξαίρεση επ αυτού. Έχω μάθει παρά πολλά στο παρελθόν από αντιπαραθέσεις παρά από ερωτήσεις.

 

Το παν είναι να υπάρχει υγιής αντιπαράθεση και οχι το σύνηθες καρναβάλι που συναντώ συχνά σε αλλα φόρουμ η τοπικ.

 

Εγω θελω να ρωτησω μιας και ειναι το επαγγελμα σου αυτο...

 

Σε συγκριση με την G30 ΣΕ αυτα τα ΛΕΦΤΑ και σε ΑΥΤΕΣ τις ιντσες τι LED μπορω να αγορασω ;;;

 

Επισκεψου πρώτα κάποιον χώρο, δες ολα τα διαθέσιμα μοντέλα-τεχνολογίες στα χρήματα που διαθέτεις και μετά συζητάμε τι είναι καλύτερο για εσένα.

 

Με το να λες τελεσίδικα θα πάρω αυτο εφόσον το λενε οι άλλοι δείχνει οτι χειραγωγήθηκες με βάση τα γούστα των άλλων και οχι με τα δικα σου. Πιθανόν και να το μετανιώσεις όμως αυτό εκ των υστέρων.

 

Δεν ειναι λάθος επιλογή οι LED ούτε οι πλάσμα. Εχει να κανει με την χρήση και την απόδοση που μας καλύπτει.

 

Η G30 ειναι μια μέτρια πλάσμα απο την περσινή σειρα, δεν νομιζω να υπάρχει εύκολα σε κάποιο κατάστημα να την δεις. Και σαφως μην την παρεις ετσι απο καποιο e-shop στα τυφλα.

 

 

 

Η ES6100 βγήκε τον Μάιο του 2012. Σε εικονα - κινηση απο πλασμα του 500-600 αρικου ειναι καλυτερη κατ εμε.

 

O.k .λαθος μου . Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες πήρα για συγγενικό μου πρόσωπο την LG PA 5500, στα 680€. 50" Full HD. Τυχαία την αγόρασε και ένας φίλος προχθές, εκθεσιακό κομμάτι στα 600€.

http://www.e-expert....54dfa0fdb9.aspx

Η TV είναι μία χαρά με πολύ καλή ποιότητα εικόνας. Εγώ έχω μία Panasonic P46S20 και η LG μου φαίνεται καλύτερη ακόμα και για λίγη χρήση Internet. Λιγότερο Flickering, καθόλου απ΄ όσο μπόρεσα να δω τηλεοπτικό σήμα και HD ταινία Floating Blacks (η Panasonic μου έχει λίγο), ελάχιστο dithering (αλλάζει βέβαια από κομμάτι σε κομμάτι αυτό) και γενικά πρόκειται κατά τη γνώμη μου για μία άριστη TV όχι όμως 3D.

 

Δεν ξέρω και ποτέ δεν με απασχόλησαν τα μπιχλιμπίδια στις TV. Δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει αν παίζει ταινίες από στικάκι, αν έχει DLNA, αν έχει Skype, αν κάνει Overclocking και αν απενεργοποιεί τον συναγερμό του αυτοκινήτου μου.

Για ταινίες και γενικά Multimedia καταστάσεις, φτιάχνεις ένα HTPC με 330€ και τα κάνεις όλα. Αυτό που προέχει κατά τη γνώμη μου είναι 1ον το μέγεθος και 2ον η ποιότητα απεικόνισης.

 

Θα σας συμβούλευα λοιπόν να μην πέφτετε στη λούμπα του Marketing. Ο φίλος που την αγόρασε, κοίταγε πριν λίγο καιρό να αγοράσει μία SONY 40" με 1000€. Επειδή του άρεσε εμφανισιακά και του είχαν πει στο μαγαζί και κάτι άλλα μαρκετινίστικα.

 

Η συγκεκριμένη LG είναι και πολύ όμορφη παρεμπιπτόντως.

 

Εδώ μιλάνε γι' αυτήν:

http://www.avclub.gr...τυπώσεις-Σχόλια

 

Για 3D, ρίξε μία ματιά στην παρακάτω. Δεν την έχω δει αλλά μπορείς να πας να την δεις. Πιστεύω όμως ότι θα είναι πολύ ok.

http://www.electrost...588/pcatid/4956

Εδώ μιλάνε επίσης:

http://www.avclub.gr...nic-TX-P50ST30E

 

 

Υ.Γ.: Είναι κρίμα κάποιος να μην απολαμβάνει τόσες πολλές ίντσες επειδή πιστεύει ότι οι Plasma ή ότι αν δεν σκάσει 2.000€ δεν θα είναι καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω ότι δεν έχετε πρόβλημα να προτείνετε περσινές Panasonic σειράς 30. Αυτές δεν ήταν προβληματικές κι άλλαζαν Panel συνέχεια; Επίσης, βλέπω ότι προτείνετε την St30. Γιατί κάποιος να μην πάρει την UT50 που θα έχει και γυαλιά στη συσκευασία; Φίλτρο δεν έχει καμμιά από τις δύο.

Παράλληλα, οι επαγγελματίες έχουν καταμπερδευτεί. Όχι κι η Χ50, ΧΤ50 στο ίδιο επίπεδο με την Ut50...

FullHD, πλήρης τηλεόραση με πολύ καλές κριτικές η Ut50, όχι HDReady σαν τις άλλες.

Πλέον, η 42UT50 στα 550 και η 50UT50 στα 750 με δυο γυαλιά δώρο είναι μια χαρά αγορές.

H είναι άσχημη αγορά η 51Ε550;

Επεξ/σία από deadp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν είπα οτι ειναι στο ιδιο επίπεδο. Αλλα οτι ειναι στην entry level κατηγορία.

 

Μια κατηγορία εχει καποια step models με αύξοντα αριθμό χαρακτηριστικών. Η UT δεν είναι ουτε hi-end ούτε middle. Το να ειναι ενα προιον σε μαι κατηγορία (βαση τιμης) δεν ειναι απαραίτητο να εχει την ιδια απόδοση. Το συνολο των χαρακτηριστικών του θα το ανεβάσει κατηγορία.

 

UT και Ε550 δεν τις θεωρώ μια χαρα. Ειδικά σε φωτεινά περιβάλλοντα εχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

 

Τέλος αυτα τα μοντέλα πιστεύω δεν αντιπροσωπεύουν πλήρως τα πλεονέκτημα της πλασμα τεχνολογίας Υπάρχουν σαν φθηνές λύσεις ανα ιντσα για κάποιον που θελει μεγάλη tv με λιγα χρήματα.

 

Για εμενα τα μοντέλα της Panasonic με το neo plasma panel ειναι αυτα που πραγματικά έχουν την απόδοση που θα περίμενε κάποιος απο μια πλάσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαμε σε 4 εκθεσεις.

Εκτος απο μια γνωστη αλυσιδα ολοι οι αλλοι ηταν απλα απαραδεκτοι.

Γιατι? Διοτι πολυ απλα πηγαμε να δουμε συγκεκριμενα μοντελα τα οποια δεν τα ειχαν βαλει να παιζουν την ιδια ταινια. Δηλαδη....αλλη επαιζε αναλογια, αλλη blueray ταινια και αλλη ηταν σβηστη γιατι δεν μπορουσε να συνδεθει.

 

Συμπερασματα: Plasma τηλεορασεις δεν μπορεσαμε να δουμε πολλες διοτι δεν υπηρχαν πολλες. Θελαμε να δουμε τα μοντελα UT50e, και G30E της Panasonic. Το πρωτο το βρηκαμε σε 2 μαγαζια. Στο πρωτο επαιζε αναλογικα και δεν μπορουσαμε να το συγκρινουμε επι τοπου με αλλη Led τηλεοραση και στο δευτερο επαιζε οχι την ιδια ταινια με μια led που μας ενδιαφερει.

 

Απο Led θελαμε να δουμε τις Et5E, ES6100. Τις ειδαμε και τις 2 τις συγκριναμε μεταξυ τους......και προσπαθησαμε με το μυαλο μας να τις συκγρινουμε και με την εικονα της UT50E που ειχαμε στο μυαλο μας!

 

Αποτελεσμα? Η ET5E μας αρεσε πολυ και ηταν στα 700e.......μεχρι που ειδαμε την ΕΤ50Ε! Στα 900e μεν....αλλα πολυ ωραια εικονα.

 

Επομενως...αφηνουμε τις plasma, παμε σε led......και Panasonic......και αν κανουμε το μεγαλο βημα(οικονομικα) θα παμε για την ΕΤ50Ε της Panasonic.

 

Με 200ε συν παμε απο τα 300ΗΖ στα 800ΗΖ,....και περνουμε ενα παρα πολυ ωραιο μαυρο!

 

Αυτα......τι λετε? Σας κουρασαμε.....αλλα και εμεις κουραστηκαμε!!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 2 εβδομάδες κουραστικής αναζήτησης στο νετ και ξεψάχνισμα περίπου 100 σελίδων με σχόλια στο AVClub μεταξύ των μοντέλων που αναφέρω στο post #2 και αφού την είδα και από κοντά σε ένα κατάστημα....τελικά πριν μισή ώρα, παράγγειλα την Panasonic TX-L42ET5E. Τώρα αναμονή για την παραλαβή και μόλις γίνουν οι απαραίτητες δοκιμές θα υπάρξει και σχολιασμός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...