Προς το περιεχόμενο

Σβήνει το pc και μερικες φορες κολάει η οθόνη


Mrcommander

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σημαντικότερο σημείο έκοψες απ'τη φωτό :P

Τέσπα το συγκεκριμένο μπορεί να οφείλεται σε προβληματική μνήμη ή σε πρόβλημα με driver (μεταξύ άλλων). Βέβαια η φωτό με τη κολλημένη οθόνη μυρίζει hardware...

Δες αν δουλεύει σταθερά σε ασφαλή λειτουργία. Και γενικά ακολούθα με ευλάβεια τον οδηγό για τις bsod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aδικε νομιζω πως κατι εγινε, ειχα βαλει τoυς driver απο το driver genius, τωρα τους απεγκατεστησα και πηγα να περασω τους drivers της 7870 απο το cd και την ωρα που γινοταν η εγκατασταση μου βγαλε παλι τις γραμμες οπως στην αρχικη φωτο και εστρωσε μονο του φτιαχνοντας και την αναλυση της οθονης, λες να φτιαχτηκε?

 

(αν βραχηκυκλωνε η μητρικη που λετε λογικα δεν θα ανοιγε καν το pc, σωστα?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανό να ήταν drivers.

Αφιέρωσε κάποιο χρόνο για τα τεστ που είναι στο link. Τουλάχιστο για μνήμες & vga αλλά μη στρεσάρεις πολύ τη τελευταία.

Το memtest μπορείς να το βάλεις απόψε πριν πέσεις & να δεις τα αποτελέσματα αύριο.

Αν γενικά δεις σταθερή συμπεριφορά, δοκίμασε αργότερα να περάσεις τους τελευταίους drivers χειροκίνητα & δες αν ξανακάνει νερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να ήταν οδηγοί αλλά τουλάχιστον εγώ δεν έχω ακούσει υπολογιστή να σβήνει από αυτό.

Γενικότερα όμως το στήσιμο σου δείχνει μια προχειροδουλειά κ βιασύνη.. γιατί βρε μούτρο δεν το πρόσεξες λιγο περισσότερο,μια φορά το κάνεις,και μετά ξενοιαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να ήταν οδηγοί αλλά τουλάχιστον εγώ δεν έχω ακούσει υπολογιστή να σβήνει από αυτό.

Μπλε οθόνη λόγω drivers δεν είναι σπάνιο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά πολύ εύκολα οι επανεκκινήσεις αυτές μπορεί να προέρχονται από μπλε οθόνη. Άλλο αν ο ίδιος δε το κατάλαβε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις βασεις που μου λεγατε και οτι ακουμπα η μητρικη στο κουτι δειτε τις φωτο προσεξτε τα καρουμπαλακια και πειτε μου αν εχω πρβλημα συνδεσης..

post-247678-0-53858600-1350299113_thumb.jpg

post-247678-0-57983100-1350299133_thumb.jpg

post-247678-0-21743400-1350299156_thumb.jpg

post-247678-0-13738800-1350299181_thumb.jpg

post-247678-0-62438400-1350299203_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι από αυτό που βλέπουμε δεν δείχνει να υπάρχει πρόβλημα. παρ'ολα αυτά εκεί που είπες ότι δεν έχει βάσεις από κάτω φρόντισε να βάλεις τα στηρίγματα που σου έδειξα πιο πάνω ώστε να μην πιέζεται η μητρική ασύμμετρα προς τα κάτω όταν κουμπώνεις οτιδήποτε πάνω της.. Αποσαφήνισε μας κάτι, όταν έλεγες σβήνει στην αρχή πάντα εννοούσες μπλε οθόνες και επανεκκίνηση ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, κοιτα στα καλα καθουμενα κανει σβηνει (χωρισ μπλε οθονη, μπλε οθονη μου βγαλε μονο 2 φορες, και 2 φορες μου κανε γραμεσ οπως στην αρχικη φωτο, νμζ οτι ηταν θεμα drivers αυτο δεν ξερω) οταν λεω "σβηνει" κανει δλδ σαν να παταω το κουμπακι για να κανει επανακινηση...

(πριν 10 λετπα εβγαλα τα παντα και τα ξαναεστησα κανονικα νομιζω η δουλεια που κανα δεν ειναι τοσο προχειρη οσο ακουγεται :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μνήμη ακουμπάει στην ψήκτρα ? γιατί στην φώτο έτσι φαίνεται.. Φυσικά και έκανες πολύ καλύτερη δουλειά απο την πρώτη φώτο..

Κανε τώρα κ την ίδια δουλειά με τους οδηγούς για να φύγει και αυτο απο το μυαλό μας,μπες στον κατασκευαστή και κατέβασε - εγκατέστησε τους οδηγούς που αυτός σου δίνει καθώς και bios update αν υπάρχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Ram τωρα την εβαλα εκει την ειχα στην μεση, οχι δεν ακουμπα, εβαλα τους drivers της μητρικης απο το cd θα περιμενω να δω τι θα κανει σε κανενα 3ωρο αν δεν κλησει θα χει φτιαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...