Προς το περιεχόμενο

Σβήνει το pc και μερικες φορες κολάει η οθόνη


Mrcommander

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτα ειναι το αποτελεσματα, υπαρχει κατι εδω? παρήγγειλα και μια ψυκτρα για να δουμε αν στρωσει η κατασταση...

Στους ποσους βαθμους πρεπει να φτασει η cpu για να κλεισει το pc? και στους ποσους η gpu?

γιατι μου λεει gpu core 1000 MHz ενω ειναι 2gHz η gpu?? ( το pc κληνει μονο οταν παιζω games)

post-247678-0-83464700-1353892142_thumb.jpg

post-247678-0-01682500-1353892157_thumb.jpg

Επεξ/σία από Mrcommander
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000MHz είναι το ρολόι του πυρήνα της κάρτας σου. 2Gb είναι το μέγεθος της μνήμης της. Μια χαρά τα δείχνει.

Δε βλέπω κάτι περίεργο στις θερμοκρασίες σου.

Το power supply test τρέξε για καμιά ώρα.

Επίσης θα πρότεινα να περάσεις σε win7 64bit για να αξιοποιήσεις όλους τους διαθέσιμους πόρους σου (ram, cpu). Παρέα & με το SP1.

Αν σκοπεύεις να το κάνεις, τότε μπορείς να παρακολουθήσεις στο νέο setup αν παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λυθηκε παιδια, αγορασα την arctic cooling freezer xtreme rev 2, και δεν σβηνει!!! ( ειναι και αθορυβο) :-D :-D :-D :-D :-D

Σας ευχαριστω πολυ ολους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Νομιζα πως λυθηκε!! Συνεχιζει να το κανει κατα καιρους, και σημερα τυχαια διαβασα αυτο http://www.techpowerup.com/174858/Some-Sapphire-Radeon-HD-7870-Cards-Affected-by-quot-Black-Screen-quot-Issue.html (απο οτι καταλαβα λεει πωσ φταινε τα πυκνοτοκια)  σε αυτη την περιπτωση τι γινεται με την εγγυηση? μου στελνουν καινουργια? (και θα περιμενω κανα μηνα χωρισ καρτα) η μου φτιαχνουν αυτη που εχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι το κουτι φοροντας την παλαια μητρικη πανω, την εβγαλα και εβαλα την καινουργια http://imageshack.us/photo/my-images/440/dsc00170gz.jpg/

 

Υποψιαζεσαι κατι? πιο να τρεξω?

 

2 φορες μου σβησε μεσα σε 2 ωρες και μου εμφανησε αυτα

ελνξε αν καποια εφαρμογη δεν την σηκωνει ο υπολογιστης δηλαδη εχεις 32 και φορτωνεις 64βιτ,κατι τετοι αναλογο μου ειχε συμβει περιπου πριν απο ενα μηνα.διορθωθηκε.μου το ξαναεκανε μετα απο λιγο καιρο απο οτι και διαπιστωσα οτι ειχαν καει τα παντα και αγορασα καινουργια περασα windows 7 και το συστημα ειναι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ελνξε αν καποια εφαρμογη δεν την σηκωνει ο υπολογιστης δηλαδη εχεις 32 και φορτωνεις 64βιτ,κατι τετοι αναλογο μου ειχε συμβει περιπου πριν απο ενα μηνα.

Τι σου ειχε συμβει δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα φορτώσει football manager 64 βιτ και ειχα 32 βιτ συστημα και μου εκανε συνεχεια επανεκινησεις μετα απο καποιο διαστημνα. να τονιστεί οτι το παιχνιδι ηταν σπασμενο και ανφερε οτι ηταν 64βιτ.οσο για το προβλημα σου ελενξε και το βιος μηπως και εχεις καμια λαθος αναβαθμιση



Νομιζα πως λυθηκε!! Συνεχιζει να το κανει κατα καιρους, και σημερα τυχαια διαβασα αυτο http://www.techpowerup.com/174858/Some-Sapphire-Radeon-HD-7870-Cards-Affected-by-quot-Black-Screen-quot-Issue.html (απο οτι καταλαβα λεει πωσ φταινε τα πυκνοτοκια)  σε αυτη την περιπτωση τι γινεται με την εγγυηση? μου στελνουν καινουργια? (και θα περιμενω κανα μηνα χωρισ καρτα) η μου φτιαχνουν αυτη που εχω?

φίλε μου ανοιξε το συστημα σου και ελενξε ολα τα μερη του κουτιου που εχουν πυκνωτες.εμενα μου ειχαν καει ποι πυκνωτες.ενα ευκολος τροπος για να το καταλαβεις ειναι να δείς αν οι σταυροι που σχηματίζουν οι πυκνωτες στην μητρικη την καρτα γραφικων η το τροφοδοτικο εχουν ανοιξει προς τα πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ειχα φορτώσει football manager 64 βιτ και ειχα 32 βιτ συστημα και μου εκανε συνεχεια επανεκινησεις μετα απο καποιο διαστημνα.

Δεν ειναι δυνατον αυτο που λες. Το προβλημα σου ηταν καπου αλλου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

ξανανοιγω το θεμα καποια τετια προβληματα εχω και γω με την καρτα φιλου μου.

 

ξεθαβω το ποστ μετα απο καιρο βεβαια δεν ξερω αν λυθηκε του τοπικ σταρτερ το προβλημα και μπορει να με βοηθησει.

 

θα την παρω σπιτι μου την καρτα του να δω τι συμβαινει να την περασω στο δικο μ πισι και να δω αν οντως εχει θεμα η καρτα η μηπως βγαζει θεμα λογο τροφοδοτικου.

 

τοσο καιρο η καρτα επαιζε απροβληματιστα τωρα με τους τελευταιους driver αρχισε να κανει κουλα  bsod ξαφνικα κολληματα στα γραφικα τι να πω.

 

αμα εχει βρει καμια λυση μπορει να την παραθεσει.

 

μιλαω για την 7870 ghz edition saphire tahiti (πυρηναρα) 

 

μηπως εχει ιδεα κανεις πως θα περασω μονο τους drivers της καρτας χωρις to ccc γιατι μναλλον αυτο δημιουργει το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...