Προς το περιεχόμενο

Πληρωμή ποσού με μονόλεπτα-δίλεπτα


πιτόγυρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έστω ότι έχω να πληρώσω ένα λογαριασμό (πχ εφορία).

αν πάω με ένα καροτσάκι μονόλεπτα ή δίλεπτα μπορούν να αρνηθούν την πληρωμή.

 

απ ότι ξέρω εφόσον είναι νόμιμο χρήμα δε μπορούν να το αρνηθούν.

κάπου πήρε το αυτί μου όμως ότι κάτι έχουν προβλέψει για τέτοιες περιπτώσεις τρολάδων και μπορούν να σου δώσουν άκυρο.

 

ξέρει κανείς τι παίζει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και ένας άλλος που λέει οτι το έκανε. Του τα πήραν λέει τελικά, απλά ταλαιπωρήθηκε παραπάνω απο τα πάνε έλα στην εφορία και στην διαιτησία (απο ότι λέει).

 

Επίσης ένας άλλος γράφει πως:

 

"Εντός της ευρωζώνης, ο πιστωτής δεν είναι υποχρεωμένος να δεχτεί περισσότερα από 50 κέρματα σε μία και μόνο πληρωμή (βλ. άρθρο 11 του Κανονισμού 975/98/ΕΚ του Συμβουλίου της 3ης Μαΐου 1998 σχετικά με την εισαγωγή του ευρώ''

 

Αν λέει μαλακίες, τότε κι εγώ αντιγράφω μαλακίες.

 

Τέλος, τι σου φταίει ο καημένος ο υπάλληλος που θα κάτσει να μετράει (αν κάτσει);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μόνο σαν ιδέα μαλακία είναι! Την πληρώνουν μόνο άσχετοι υπάλληλοι και πελάτες που καθυστερούν. Εγω προσωπικά αν είχα τέτοιο τύπο μπροστά , θα τον άφηνα να πληρώσει τελευταίος αφου πληρώσουν ΟΛΟΙ οι άλλοι!

 

Αν θες να εναντιωθείς δυναμικά στο σύστημα , πάρε ενα RPG Και μπουμπούνα σε όποιον υπευθυνο στη σπάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχιστε να πληρωνετε διοδια και οτι θεωρειτε αδικο ειναι ενα πρωσορινο μετρο αντιδρασης. Εγω πληρωνε ετσι τα διοδια πατρων-κορινθου που πληρωνουμε για ενα χαλια δρομο και δν μου λενε τιποτα τα δεχονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και ένας άλλος που λέει οτι το έκανε. Του τα πήραν λέει τελικά, απλά ταλαιπωρήθηκε παραπάνω απο τα πάνε έλα στην εφορία και στην διαιτησία (απο ότι λέει).

 

Επίσης ένας άλλος γράφει πως:

 

"Εντός της ευρωζώνης, ο πιστωτής δεν είναι υποχρεωμένος να δεχτεί περισσότερα από 50 κέρματα σε μία και μόνο πληρωμή (βλ. άρθρο 11 του Κανονισμού 975/98/ΕΚ του Συμβουλίου της 3ης Μαΐου 1998 σχετικά με την εισαγωγή του ευρώ''

 

Αν λέει μαλακίες, τότε κι εγώ αντιγράφω μαλακίες.

 

Τέλος, τι σου φταίει ο καημένος ο υπάλληλος που θα κάτσει να μετράει (αν κάτσει);

Αν δεν εχεις με τι θα πληρωσεις ? (Λεμε στην περιπτωση που δεν του τα ανταλαζει καποια τραπεζα-μαγαζι)

Παντος τον υπαλληλο δεν το λυπαμε οι περσοτεροι εχου μπει με μεσο και ειναι ενας απο τους κυριους λογους που φτασαμε εως εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις με τι θα πληρωσεις ? (Λεμε στην περιπτωση που δεν του τα ανταλαζει καποια τραπεζα-μαγαζι)

Παντος τον υπαλληλο δεν το λυπαμε οι περσοτεροι εχου μπει με μεσο και ειναι ενας απο τους κυριους λογους που φτασαμε εως εδω

 

Η τραπεζα οπωσδηποτε θα του τα αλλαξει (δεν ξερω αν ειναι υποχρεωμενη κιολας). Ετσι κι αλλιως στην τραπεζα, ο υπαλληλος στο ειδικο φυγοκεντρικο μηχανημα θα τα ριξει, χυμα ολα, και αυτο θα τα διαχωρισει και θα τα μετρησει σε δευτερολεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις με τι θα πληρωσεις ? (Λεμε στην περιπτωση που δεν του τα ανταλαζει καποια τραπεζα-μαγαζι)

Παντος τον υπαλληλο δεν το λυπαμε οι περσοτεροι εχου μπει με μεσο και ειναι ενας απο τους κυριους λογους που φτασαμε εως εδω

 

Θα σε στείλει στην Τράπεζα της Ελλάδος να αλλάξεις.Απο την στιγμή που υπάρχει έστω και αυτή η μία επιλογή,είναι καλυμμένοι και μπορούν να επικαλούνται τον κανονισμό (λέμε τώρα).

Απο εκεί και πέρα τα περι ΔΥ μου κάνει κάτι σε τσουβαλοποίηση.On that note,οι περισσότεροι Έλληνες είναι μαλάκες ολκής.Αυτό τι σημαίνει,οτι θα πρέπει να πάρω το Glock 21 και να μοιράζω 13+1 λόγους δεξιά και αριστερά για να στηρίξω το επιχείρημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε στείλει στην Τράπεζα της Ελλάδος να αλλάξεις.Απο την στιγμή που υπάρχει έστω και αυτή η μία επιλογή,είναι καλυμμένοι και μπορούν να επικαλούνται τον κανονισμό (λέμε τώρα).

Απο εκεί και πέρα τα περι ΔΥ μου κάνει κάτι σε τσουβαλοποίηση.On that note,οι περισσότεροι Έλληνες είναι μαλάκες ολκής.Αυτό τι σημαίνει,οτι θα πρέπει να πάρω το Glock 21 και να μοιράζω 13+1 λόγους δεξιά και αριστερά για να στηρίξω το επιχείρημα;

Δεν λεω για ολους αλλα αν εχεις βαλει καποιον στο ματι που σε εχει παιδεψει πολλες φορες.... :devil:

 

Η τραπεζα οπωσδηποτε θα του τα αλλαξει (δεν ξερω αν ειναι υποχρεωμενη κιολας). Ετσι κι αλλιως στην τραπεζα, ο υπαλληλος στο ειδικο φυγοκεντρικο μηχανημα θα τα ριξει, χυμα ολα, και αυτο θα τα διαχωρισει και θα τα μετρησει σε δευτερολεπτα.

Χαζη ερωτηση η τραπεζα της ελλαδος εχει υποκαταστηματα σε ολη την ελλαδα ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εδω και ένας άλλος που λέει οτι το έκανε. Του τα πήραν λέει τελικά, απλά ταλαιπωρήθηκε παραπάνω απο τα πάνε έλα στην εφορία και στην διαιτησία (απο ότι λέει).

 

 

 

Ξέρω 'γω δεν παίζει κάποιο μέσο αντίδρασης ( ψήφος; ) ενάντια στο κατεστημένο που να μη χρειάζεται να σπαταλήσεις 4-5 ώρες για να αντιδράσεις;

 

Αυτό με τα μονόλεπτα δε λέγεται «αντίδραση».

 

«Αυνανισμός» λέγεται. Ας ενημερώσει κάποιος τον κύριο στο βίντεο ότι δεν το κάνει σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω 'γω δεν παίζει κάποιο μέσο αντίδρασης ( ψήφος; ) ενάντια στο κατεστημένο που να μη χρειάζεται να σπαταλήσεις 4-5 ώρες για να αντιδράσεις;

 

Αυτό με τα μονόλεπτα δε λέγεται «αντίδραση».

 

«Αυνανισμός» λέγεται. Ας ενημερώσει κάποιος τον κύριο στο βίντεο ότι δεν το κάνει σωστά.

 

Οπως το φχαριστιεται ο καθενας, οι τροποι ειναι απειροι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχουν οι εφοριες ουτε καν ολες οι τραπεζες μηχανημα για να μετραει ψιλα!

 

Ακριβώς. Επίσης δεν είναι υποχρεωμένες να σας κάνουν αλλαγή από ψιλά σε χοντρά. Μην ξεχνάτε ότι είναι ιδιωτικές επιχειρήσεις. Και να έχουν μηχάνημα στο υποκατάστημα, οι περισσότερες δεν το διατεθούν στο κοινό. Στην Θεσσαλονίκη μπορείς να αλλάξεις στο υπόγειο της Εθνικής στην Ίωνος Δραγούμη, αλλά υπάρχουν συγκεκριμένες ώρες και μέρες που λειτουργεί. Σε Alpha επίσης κάποτε μου τα πήραν, αλλά μόνο ως κατάθεση σε λογαριασμό μου, δεν μου τα άλλαζαν επί τόπου με χοντρά. Οκ μπορούσα να τα τραβήξω με την κάρτα την ίδια στιγμή, απλά λέω τί έπαιξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...