Προς το περιεχόμενο

PIPO Smart S1 7" Android 4.1.1 Focalprice 82.79$ (με coupon)


kamui

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι' date=' δεν ειναι ni-mh για να "πρεπει" να το αφηνουμε να ξεψυχαει τελειως.

Οι li-ion δεν εμφανιζουν φαινομενα μνημης, αρα ειτε απο το 60% ειτε απο το 10% να τις φορτιζεις, το ιδιο κανει. Για την ιστορια, στο 15% ειχε φτασει.[/quote']

 

Δικιο εχεις και ετσι δεν κανω και εγω.... Με το δικο μου φορτιστη το θεμα με το 100% εμφανιστηκε οταν ξεψυχησε η μπαταρια. Οταν το φορτιζω πριν σβησει, ολα κσλα....

 

Αποστολή από το GT-I9000 με τη χρήση Forum Runner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μετα απο αρκετη αναμονη σημερα επιτελους εφτασε στα χερια μου..Θετικοτατες οι πρωτες εντυπωσεις..Ενα μειων που ειδα καταρχας ειναι η χαμηλη αποκριση του ηχειου,τις "κινεζιες" τις απεγκαταστησα χωρις να χρειαστει να κανω root..Αυτο που δεν βρηκα ακομη ειναι πως να προσθεσω εφαρμογες σαν συντομευση στις αρχικες σελιδες...Οσο φορτιστη δοκιμασα απο ενα sony xperia που εχω και δειχνει να λειτουργει...

 

Αποστολή από το MT11i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αρκετη αναμονη σημερα επιτελους εφτασε στα χερια μου..Θετικοτατες οι πρωτες εντυπωσεις..Ενα μειων που ειδα καταρχας ειναι η χαμηλη αποκριση του ηχειου,τις "κινεζιες" τις απεγκαταστησα χωρις να χρειαστει να κανω root..Αυτο που δεν βρηκα ακομη ειναι πως να προσθεσω εφαρμογες σαν συντομευση στις αρχικες σελιδες...Οσο φορτιστη δοκιμασα απο ενα sony xperia που εχω και δειχνει να λειτουργει...

 

Αποστολή από το MT11i με τη χρήση Insomnia App

 

Εύκολο... αν κρατήσεις πατημένη την εφαρμογή που θέλεις, αυτόματα σε πηγαίνει στην επιφάνεια εργασίας ;)

 

Ο xperia πόσα mA είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εύκολο... αν κρατήσεις πατημένη την εφαρμογή που θέλεις, αυτόματα σε πηγαίνει στην επιφάνεια εργασίας ;)

 

Ο xperia πόσα mA είναι ?

 

 

850 mA..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη πως φαίνεται παιδιά?

Ειναι χαλιά ή ΟΚ για τα χρήματα της?

 

 

Κοιταζα και το U1, aξίζει τα παραπάνω χρήματα απο το S1?

 

1280x800 οθονη

16GB μνήμη.

 

αλλά 146$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εαν πιστευεις οτι τα +8GB μνημης και η αναλυση αξιζουν διπλασια τιμη (μιλαμε για 100% πανω ετσι?), τοτε παρ' το.

Η ευκρινεια (και μονο αυτη, οχι η αποκριση ας πουμε) της οθονης ειναι το χειροτερο σημειο του tablet του τιτλου. Οχι οτι δεν κανεις τη δουλεια σου ή σου βγαινουν τα ματια να διαβασεις κειμενο, απλα δεν ειναι κι ο,τι καλυτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Still, δεν εδινα 30 ευρω παραπανω μονο για λιγο καλυτερη αναλυση και χειροτερα άλλα χαρακτηριστικα. :)

 

 

Μετα από λιγες ωρες δουλεμα, εχω να πω τα εξης:

1) ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ! Παναγια μου, καμια σχεση με το κινητο (single core 1Ghz, 512ram, android 4.0). Αυτο το χορταινεις!

2) Παιζει full HD και σε τηλεοραση και σε Picture in picture ολα αψογα χωρις κανενα προβλημα. Ο HW αποκωδικοποιητης του MX Player εχει ενα θεματακι, αλλα δουλεια γινεται και με την ενσωματωμενη εφαρμογη.

3) Το Wifi, η αποκριση της αφης και γενικα ολα μια χαρα. Ο ενσωματωμενος χωρος επαρκεστατος για μενα, αλλα σε οποιον δεν φτανει, τι το χουμε το microSD slot ενώ αλλοι χρυσοπληρωνουν για μερικα παραπανω GB? ;)

4) Παιζει ο Playstation Emulator και λειτουργουν τα πληκτρα του Logitech χειριστηριου που συνδεσα μεσω του USB OTG!!!!

Δηλαδη για 65 ευρω, τι αλλο να ζητησει κανεις;

 

Στα αρνητικα τωρα:

1) Η ευκρινεια της οθονης (οχι τραγικη, απλα δεν πεθαινεις κ απ τη μη κρυσταλλινη εικονα :P)

2) Το ηχειο ειναι ψιλο-ανεπαρκες για κατι αλλο εκτος απο χρηση εντος σπιτιου.

3) Η μπαταρια δεν κραταει πολυ.

 

Αναμενομενα και πολυ μικρα "φαουλ" γι αυτην την τιμη...!

 

PS: Οι κινεζο-apps απεγκαθιστανταν και χωρις root, απο το μενου απευθειας.

PS#2: Το rootαρα.

 

 

Συμφωνώ & επαυξανω με τις διαπιστώσεις του φίλου..

Για τα λεφτά του το tablet αξίζει με το παραπάνω...

Εχω την εντύπωση σερφάροντας στο διαδίκτυο ότι δεν υποστηρίζει flash player..

Ισχύει ή κάνος λάθος ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικα αφαιρεσαν το flash απο το android απο τον Αυγουστο και μετα.

Υπαρχουν τροποι να βαλεις, αλλα πλεον οσο παει και θα απαρχαιωνεται. Καλυτερα που δεν υποστηριζει ο chrome, καιρος να ξεκολλαμε απο το flash. Αποτελουσε μεγαλο καρκινο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως δεν εχει μενου γιατι δεν εχει bluetooth?

 

Αυτό λέω και εγώ, ότι δεν έχει bluetooth...

αλλά μήπως μπορούμε να του βάλουμε ένα εξωτερικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε παραγγειλες? (και ποτε στο εστειλαν?)

 

19 παρήγγειλα 21 το εστειλαν και μεταμου εστειλαν αυτο για την αλλαγη σε DHL..

post-184771-0-35457100-1353275870_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...