Προς το περιεχόμενο

PIPO Smart S1 7" Android 4.1.1 Focalprice 82.79$ (με coupon)


kamui

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αν δεν σου παιζει το δικο σου στικακι, υπαρχει εφαρμογη για να παιζουν και τα μη συμβατα επισημα στικακια, δεν θυμαμαι τωρα ονομα, αμα δεν την βρεις πεσμου να ψαξω να την βρω.

Plug & Play κανονικά. Πήρε μόνο του τις ρυθμίσεις από τη Wind και μπήκε σε λιγότερο από 5 sec. Όλα λειτούργησαν κομπλέ. Μου πέταξε ένα μήνυμα το ppp widget που έχω εγκατεστημένο αλλά δεν συνδέθηκε μάλλον μέσω αυτού αλλά μέσω ρυθμίσεων που έχει ήδη το Android 4.1, το οποίο φαίνεται να είναι πολύ βελτιωμένο σε σχέση με το 4.0.4. Έχει βελτιώσεις τόσο στην ταχύτητα, ειδικά στο ξεκίνημα και στο κλείσιμο της συσκευής όσο και στη χρήση (συγκρίνω tablets με ίδια χαρακτηριστικά που έχω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μερικες φωτογραφιες απο pdf, για να υπαρχουν κι εδω εκτος απο τα pm με τον φιλο timekeeper :) : (click για κανονικο μεγεθος)

 

Ευχαριστώ πολύ Γιώργο. Δείχνει ότι μου κάνει... Θα προτιμούσα μεγαλύτερη ανάλυση, αλλά δυστυχώς δεν βρίσκω κάτι σε 1024x600 σε λογική τιμή από το ebay της Αγγλίας. Οπότε μάλλον θα καταλήξω σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και το 1024x600 μη φανταστεις οτι εχει τεραστια διαφορα...

Για να ανεβεις σε πανω απο 200ppi θελεις 1280x720, πραγμα αδυνατο για κατω απο 100 δολαρια.

Περαν της μετριας οθονης πιστευω οτι θα σε ικανοποιησει στο επακρο το μικρουλι εαν το παρεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μετα απο πολυ υπομονη παρελαβα κι εγω εχτες το δικο μου..

 

Ο κωδικος των ΕΛΤΑ που μου ειχαν δωσει απο DHL δεν ηταν σωστος γιαυτο δεν το εμφανιζε τοσο καιρο το site των ΕΛΤΑ..

 

Επισης στο site λεει οτι ειχε φτασει απο 9 του μηνα(Παρελαβα 20(!!!!)) αλλα μαλλον χαθηκε καπου στο δρομο η πρωτη ειδοποιηση (δεν ηταν και η πρωτη φορα αλλωστε).. :wacko: :wacko: :wacko:

 

Στα του tablet τωρα..

 

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος.. Το tablet ανταποκρινεται πληρως σε ολες τις λειτουργιες για τις οποιες αγοραστηκε

(Λιγο σερφαρισμα, social networks apps, emails, pdf κλπ) Δεν κολλαει πουθενα..

 

Οσο για την οθονη που εχει τοσο συζητηθει για την αναλυση της να πω κι εγω οτι οντως ειναι λιγο κουραστικη στο διαβασμα αλλα ειναι μια χαρα στην αναπαραγωγη βιντεο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιαυτο οταν βλεπουμε οτι αργει, περναμε καμια βολτα κι απο ΕΛΤΑ. Ηταν εκει 10+ μερες και σε περιμενε! Δε νομιζω οτι εχει σχεση ο κωδικος που αναφεροταν πανω στο δεμα, κι εμενα διαφορετικος ηταν και δουλευε μια χαρα.

 

Τελος παντων, καλοδουλευτο και το δικο σου! :-D

Δοκιμασε και κανα 3d game και το OTG. Θα εκπλαγεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω το συγκεκριμένο tablet θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις και να μου απαντήσει όποιος μπορεί και ξέρει. 1)Πόση μνήμη απο τα 8 gb σου δίνει για να περάσεις εφαρμογές; 2)Ξέρετε αν μπορεί να παίξει κάποιος παιχνίδια του facebook και ειδικά αυτά τις zynga σε αυτό το tablet; 3)Χρειάζετε να περάσουμε κάποια custom rom στο tablet και αν ναι,είναι εύκολη η διαδικασία; 4)Η περιήγηση στο internet είναι γρήγορη και χωρίς πολλά κολλήματα; 5)Να το αγοράσω απο το focalprice ή απο το ebay μέσω Αγγλίας για να έρθει σε λιγότερες μέρες; 6) Στα 3D games είναι αρκετά ικανοποιητικό αυτό το tablet; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάποιο παιδάκι μπορεί να μετρήσει το μήκος του Tracking Id της DHL καθώς μου φαίνεται ύποπτα μικρό και το ψάχνω απο τις 8 του μηνός αλλά δεν βγαίνει τίποτε απολύτως.

Η DHL δεν βγαζει τίποτα απολύτως και οι Κινέζοι λένε τελικά ότι 26/10 έφυγε απο Σιγκαπούρη...

Περιττό να πώς ότι στα ΕΛΤΑ χωρίς νούμερο δεν κουνιούνται και η απάντηση τους σε περίπτωση που χάθηκε η ειδοποίηση είναι: "απλώς επιστρέφεται"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία αφου είναι και εμένα 8ψήφιος σημαίνει ότι "κέρδισα το jackpot"....αφου δεν έχει δώσει το παραμικρό αποτέλεσμα....υποθέτω ότι είναι μάλλον λάθος το Tracking ID kai το tabletακι το βούτηξε κάποιο "καλόπαιδο" στην διαδρομή που είδε την μ*μ*κία

Όπως είπα και στους Κινέζους ο Φιλέας Φογκ πιο γρήγορα θα το έφερνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω το συγκεκριμένο tablet θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις και να μου απαντήσει όποιος μπορεί και ξέρει. 1)Πόση μνήμη απο τα 8 gb σου δίνει για να περάσεις εφαρμογές; 2)Ξέρετε αν μπορεί να παίξει κάποιος παιχνίδια του facebook και ειδικά αυτά τις zynga σε αυτό το tablet; 3)Χρειάζετε να περάσουμε κάποια custom rom στο tablet και αν ναι,είναι εύκολη η διαδικασία; 4)Η περιήγηση στο internet είναι γρήγορη και χωρίς πολλά κολλήματα; 5)Να το αγοράσω απο το focalprice ή απο το ebay μέσω Αγγλίας για να έρθει σε λιγότερες μέρες; 6) Στα 3D games είναι αρκετά ικανοποιητικό αυτό το tablet; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

1) 1GB για εφαρμογες, ~5.5GB για "sd χωρος". Με custom rom παμε στα 2GB για εφαρμογες και 4.2GB "sd".

2) Οχι δεν ασχολουμαι με fb σε android.

3) Δεν χρειαζεται, μονο αν θες τον παραπανω χωρο για εφαρμογες ή θες να εμφανιζεται το tablet ως "samsung" ετσι ωστε να εχεις μεγαλυτερη συμβατοτητα με παιχνιδια στο Play store. Ειναι αρκετα ευκολο ναι.

4) Χωρις ΚΑΝΕΝΑ κολλημα. Ειλικρινα με εχει αφησει αφωνο σ αυτον τον τομεα.

5) Οπου το βρεις πιο φτηνα. Το focal το εριξε στα 89,99 (δολαρια) παλι νομιζω.

6) Μια χαρα ειναι, οπως καθε συσκευη με Mali-400MP gpu. Απλα θα εισαι με την πριζα παραμασχαλα, γιατι η μπαταρια δεν κραταει παρα λιγες ωρες σε παιχνιδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου,ήταν πολύ κατατοπιστικές.Είμαι ανάμεσα στο Pipo smart s1 h στο ICOO D70PRO II.Mήπως υπάρχει κάποιο κουπόνι για έκπτωση στο focalprice να το πάρουμε ποιο φτηνά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ICOO πρεπει να εχει λιγο καλυτερη οθονη, ωστοσο δεν ετυχε της απηχησης του πιπο, οποτε δεν γνωριζω να σου πω τι παιζει με τις υπολοιπες παραμετρους του.

Εαν δεν δουλευει ο cheaper8off, τοτε δυστυχως δεν γνωριζω καποιον αλλο κωδικο. Εν οψει χριστουγεννων ολο και κατι θα υπαρχειμ ψαξτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το λίγο που το έψαξα είδα ότι για το ICOO έχει βγεί custom rom και είναι παρόμοια με το PIPO επειδή έχουν το ίδιο chipset.Τελικά παράγγειλα το ICOO απο το focalprice που το είχε σήμερα με έκπτωση,μιας και το PIPO ήταν σήμερα out of stock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...