Προς το περιεχόμενο

PIPO Smart S1 7" Android 4.1.1 Focalprice 82.79$ (με coupon)


kamui

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον υπολογιστη εχω usb που βγαζει 2Α οποτε θα φορτιζει κομπλε.. Απλα ψαχνω κατι μικρο και φορητο για να το φορτιζω εκτος σπιτιου..

 

Screen protector με ενδιαφερει τι βαλατε κυριως.. Οποιοδηποτε 7αρι; Ή απο άλλο μοντέλο;

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ερωτήσεις παιδειά αξίζει να το αγοράσω τώρα? 58 ευρω λέει με δωρεάν μεταφορικά! κουτί κάρτα σιμ δν παίρνει για τηλέφωνο έτσι? σοζ που ρωτάω οτι να ναι αλλά δεν είμαι σχετικός, τι παιχνίδια παίζει?  γινεται να κατεβάσεις εκτός του μαρκετ εντυπωσεις απο οσους το εχυν τα προβληματα τυ , κτλπ οτι ξερετε, οσοι το εχετε ενημερωστε μας! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! πως θα το φορτιζω επισης? πως θα το κανω ροοτ κτλ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω τιμής συμφέρει να το πάρεις από dx.com με τη προσφορα που συζητάμε εδω στις προσφορές οπου θα πληρωσεις μονο 50 δολλαρια για το ταμπλετ + κατι ακομα. Τωρα για τα υπόλοιπα(εξυπηρετηση-ταχυτητα μεταφορας )δε ξερω πιο ειναι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω παραγγείλει και εγώ. Έχω 3 ερωτήσεις  :-):

 

1) έχει mini HDMI ή micro HDMI;

2) έχει μόνο μία κάμερα μπροστά ή έχει και πίσω;

3) κάποιος που το έχει δοκιμάσει, πόσο διαρκεί τελικά η μπαταρία;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω παραγγείλει και εγώ. Έχω 3 ερωτήσεις  :-):

 

1) έχει mini HDMI ή micro HDMI;

2) έχει μόνο μία κάμερα μπροστά ή έχει και πίσω;

3) κάποιος που το έχει δοκιμάσει, πόσο διαρκεί τελικά η μπαταρία;

1.mini HDMI

2.ONLY FRONT

3.2-4 HOURS

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω παραγγείλει και εγώ. Έχω 3 ερωτήσεις  :-):

 

1) έχει mini HDMI ή micro HDMI;

2) έχει μόνο μία κάμερα μπροστά ή έχει και πίσω;

3) κάποιος που το έχει δοκιμάσει, πόσο διαρκεί τελικά η μπαταρία;

1) mini HDMI.

2) Μόνο μια κάμερα μπροστά. Σε διάφορες περιγραφές έγραφε και για 2η κάμερα, οπότε έχεις δίκιο να μην είσαι σίγουρος. Και εγώ ήλπιζα και για 2η αλλά έχει μόνο μία.

3) 4 ώρες με φουλ φωτεινότητα οθόνης και συνεχές σερφάρισμα στο ιντερνετ μέσω WiFi, το σήμα του οποίου το πιάνω με 1/3 ή 2/3 γραμμές, αφού μεσολαβούν 2 τοίχοι. Όλα αυτά με τη stock ROM.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το mini HDMI που χρειάζεται προτείνεται καλώδιο ή ένα απλό αντάπτορα hdmi to mini hdmi ?

 

αν έχετε και κανένα link για αγορά καλωδίου ή ανταπτορα από ebay ή κάπου ακόμη πιο φτηνά, ακόμη καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μου ηρθε ο ανταπτορας εχθες, μετα απο ακριβως 1 μηνα απο την παραγγελια. Παιζει κυριλε. Η ποιοτητα εικονας σε full hd tv δεν ειναι η κρυσταλλινη που περιμενα αλλα ειναι μια χαρα αποδεκτη.

 

http://www.ebay.com/itm/140882290518?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Πιο φτηνος απο top seller, πεθαινεις :P

Στην ελλάδα απο 3 ευρω χωρις να υπολογιζω μεταφορικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κι εγω :P

 

http://www.ebay.com/itm/HDMI-Female-to-Mini-HDMI-Male-F-M-Converter-Adaptor-Connector-/390413149265?pt=US_Video_Cables_Adapters&hash=item5ae66fe451

 

Πριν 1 μηνα δεν υπηρχαν αυτα. Ουυυ 666 σκορδα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,το tablet αυτο μαλλον θα ειναι η πρωτη μου αγορα με paypal.Σκεφτομαι απο το banggood.com.Σορι αν ειμαι λιγο off topic αλλα μπορει καποιος να μου εξηγησει την διαφορα αποστολης με airmail,ems και dhl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορείται να μου λύσετε τις παρακάτω απορίες σχετικά με το Pipo S1 7"

 

1) Μέσω της θύρας mini-USB, υπάρχει δυνατότητα να συνδέσω στικάκι 3G για internet on the go, GPS δέκτη για χρήση ως Navigator, ή ακόμα και TV-Tuner MPEG4 για προβολή τηλεόρασης?

Κατά πόσο αυτά θα είναι πραγματοποιήσιμα και εφικτά με τις υπάρχουσες rom που κυκλοφορούν για το Pipo?

 

2) Για να έχω internet on the go θα χρειαστώ ειδική Sim ή κάνει και αυτή που έχω ήδη στο κινητό μου?

 

3) Στο site του DealExtreme αναγράφει στα χαρακτηριστικά πως έχει IPS οθόνη, ισχύει κάτι τέτοιο?

 

4) Αξίζει να μπω στον κόπο μέσω chat στο DealExtreme να ζητήσω χαμηλότερη αναγραφόμενη τιμή απόδειξης ή και ακόμα την περιγραφή του tablet ως ψηφιακή κορνίζα, ή να μην ασχοληθώ καν μιας και το συνολικό κόστος με την προσφορά -50% θα είναι κοντά στα 37 ευρώ?

 

5) Μήπως γνωρίζει κανείς να προτείνει κάποια φτηνή και καλή ζελατίνα προστασίας για το Pipo, μιας και όσες κυκλοφορούν για το Google Nexus 7" δεν ταιριάζουν τόσο?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) για το usb internet, ναι, υαπρχει επισημη λιστα συμβατων και παιζουν και αλλα 3g modems με εφαρμογη που κατεβαζεις απο play

 

2) ειναι οκ η sim που εχεις

 

3) κανονικα δεν ισχυει να εχει ips, τωρα αν ειναι αλλο μοντελο θα περιμενουμε να το δουμε

 

4) για 37 ευρω "κανονικη" τιμη, μην ασχοληθεις

 

5) ebay αφθονες, η ποιοτητα ποικιλλει αναλογως και τα γουστα βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μήπως μπορείται να μου λύσετε τις παρακάτω απορίες σχετικά με το Pipo S1 7"

 

1) Μέσω της θύρας mini-USB, υπάρχει δυνατότητα να συνδέσω στικάκι 3G για internet on the go, GPS δέκτη για χρήση ως Navigator, ή ακόμα και TV-Tuner MPEG4 για προβολή τηλεόρασης?

Κατά πόσο αυτά θα είναι πραγματοποιήσιμα και εφικτά με τις υπάρχουσες rom που κυκλοφορούν για το Pipo?

 

2) Για να έχω internet on the go θα χρειαστώ ειδική Sim ή κάνει και αυτή που έχω ήδη στο κινητό μου?

 

3) Στο site του DealExtreme αναγράφει στα χαρακτηριστικά πως έχει IPS οθόνη, ισχύει κάτι τέτοιο?

 

4) Αξίζει να μπω στον κόπο μέσω chat στο DealExtreme να ζητήσω χαμηλότερη αναγραφόμενη τιμή απόδειξης ή και ακόμα την περιγραφή του tablet ως ψηφιακή κορνίζα, ή να μην ασχοληθώ καν μιας και το συνολικό κόστος με την προσφορά -50% θα είναι κοντά στα 37 ευρώ?

 

5) Μήπως γνωρίζει κανείς να προτείνει κάποια φτηνή και καλή ζελατίνα προστασίας για το Pipo, μιας και όσες κυκλοφορούν για το Google Nexus 7" δεν ταιριάζουν τόσο?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

1) Είναι Micro-USB. Για 3g στικ λεει οτι υποστηριζει. Προσωπικα εχω συνδεσει και λειτουργησει αψογα εξωτερικο σκληρο, φλασακια, gamepad, ποντικι και πληκτρολογιο. Δε νομιζω tuner να δουλεψει. Επισης δεν δουλευει bluetooth, αλλα ποιος χρησιμοποιει τωρα πια? Για GPS δεν εχω ιδεα, αλλα απο το να εχεις μια τεραστια βαση στο αυτοκινητο και 3-4 καλωδια να κρεμονται, αστο καλυτερα. Παρε καποιο που να εχει ενσωματωμενο ή dedicated gps εαν το θες τοσο ή χρησιμοποιησε του κινητου σου εαν εχει.

 

2) Δεν εχει καμια σχεση με το tablet, αφου δεν δεχεται sim. Η πιο απλη λυση ειναι να μοιραζεις net απο το κινητο σου στο tablet μεσω wifi. (tethering)

 

3) Οχι.

 

4) Να μην ασχοληθεις. Ετσι κι αλλιως, το 90% των πακετων που ερχονται απο κινα, gifts ειναι... Απλα οι τελωνειακοι εδω δεν θελουν να ελεγχουν μικρα δεματα...

 

5) Δεν χρειαζεσαι. Το τζαμακι ειναι γυαλινο, οχι πλαστικο. Καπου ειχα πετυχει εναν που το ανοιξε και το ανεφερε. Προσωπικα για τοσο λιγα χρηματα, δε με νοιαζει μετα απο 1 χρονο να εχει και 2 υποτυπωδεις γρατσουνιτσες. Απο το να χανω σε αισθηση συνεχεια χιλιες φορες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...