Προς το περιεχόμενο

PIPO Smart S1 7" Android 4.1.1 Focalprice 82.79$ (με coupon)


kamui

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετρήστε με πολύμετρο τον φορτιστή και τις μπαταρίες.. Χωρίς να ξεκολλήσεις την μπαταρία λογικά μετράς απευθείας πάνω στην κόλληση.. Από την στιγμή που είναι σβηστο πρέπει να δείχνει τα κανονικά βολτ.. Υποθέτω 3,7-4,5 πρέπει να είναι αυτά τα tablet..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετρήστε με πολύμετρο τον φορτιστή και τις μπαταρίες.. Χωρίς να ξεκολλήσεις την μπαταρία λογικά μετράς απευθείας πάνω στην κόλληση.. Από την στιγμή που είναι σβηστο πρέπει να δείχνει τα κανονικά βολτ.. Υποθέτω 3,7-4,5 πρέπει να είναι αυτά τα tablet..

 

Δεν μπορείς να μετρήσεις τάση σε μια μπαταρία με το φορτίο συνδεδεμένο... Για να γίνει σωστή μέτρηση πρέπει να είναι εντελώς αποσυνδεδεμένη ή τουλάχιστον ένας πόλος βγαλμένος.

 

Άκυρο παιδιά, σφάλμα λόγω κεκτημένης ταχύτητας... Τάση μετράς κανονικότητα χωρίς να χρειάζεται να αποσυνδέσεις τίποτα... Στην μέτρηση της αντίστασης έχεις πρόβλημα, γιατί εισέρχεται στην μέτρηση και η εσωτερική αντίσταση της πηγής.

Επεξ/σία από timekeeper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη χρονια παιδια :D διαβασα πως εχει βγει update official που διορθωνει το προβλημα του ηχου .το εχει δοκιμασει κανεις??

 

που το διαβασες ? πριν λιγο εγω περασα αυτην. πριν ποια εκδοση ειχε μεσα δεν κοιταξα αλλα δεν ειχε play store, δεν ηταν root και ειχε μερικα κινεζοπρογραμματα. οποτε λεω ας το περασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να μετρήσεις τάση σε μια μπαταρία με το φορτίο συνδεδεμένο... Για να γίνει σωστή μέτρηση πρέπει να είναι εντελώς αποσυνδεδεμένη ή τουλάχιστον ένας πόλος βγαλμένος.

 

Άκυρο παιδιά, σφάλμα λόγω κεκτημένης ταχύτητας... Τάση μετράς κανονικότητα χωρίς να χρειάζεται να αποσυνδέσεις τίποτα... Στην μέτρηση της αντίστασης έχεις πρόβλημα, γιατί εισέρχεται στην μέτρηση και η εσωτερική αντίσταση της πηγής.

 

Σωστή η διόρθωση :)

 

Μπακαλίστικος τρόπος για να ελεχθεί το μηχάνημα αλλά εγώ το πρότεινα απλά για να κάνει μια αρχή και βλέπει.. Στην χειρότερη ψάχνει το pinout της cpu και μετράει κι εκεί αλλά αν φτάσει σε εκείνο το σημείο πάει το tablet για rma..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που το διαβασες ? πριν λιγο εγω περασα αυτην. πριν ποια εκδοση ειχε μεσα δεν κοιταξα αλλα δεν ειχε play store, δεν ηταν root και ειχε μερικα κινεζοπρογραμματα. οποτε λεω ας το περασω.

Και εγω σε αυτο το σιτε το ειδα .αλλα μιλαω για official firmware απο την PIPΟ. αυτο που εβαλες ειναι custom FW.

 

Εδω το ειδα αυτο που λεω.και καποιος που εχει περασει το official το καινουριο λεει πως το προβλημα με τον ηχο διορθωθηκε :D

 

http://www.slatedroid.com/topic/42331-pipo-smart-s1-new-firmware/page__pid__472899__st__20?do=findComment&comment=472899

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι!!! σήμερα το παρέλαβα από τα ελτά :) :) ωραίο, δε κολάει πουθενά! τώρα να μας πουν οι ειδικοί ποια ΡΟΜ να βάλουμε για να ήμαστε κομπλέ για μια ζωή!

η οθόνη του όμως είναι λίγο για τα μπάζα θα έλεγα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω σε αυτο το σιτε το ειδα .αλλα μιλαω για official firmware απο την PIPΟ. αυτο που εβαλες ειναι custom FW.

 

Εδω το ειδα αυτο που λεω.και καποιος που εχει περασει το official το καινουριο λεει πως το προβλημα με τον ηχο διορθωθηκε :D

 

http://www.slatedroid.com/topic/42331-pipo-smart-s1-new-firmware/page__pid__472899__st__20?do=findComment&comment=472899

 

περασα σημερα αυτη που λες. thanks. εχει καποια κινεζικα προγραμματα μεσα και με την μια τα αφαιρεσα.

αν λυνει προβληματα δεν ξερω μιας και δεν το εχω δουλεψει τοσο πολυ για να τα δω.

 

Και ναι!!! σήμερα το παρέλαβα από τα ελτά :) :) ωραίο, δε κολάει πουθενά! τώρα να μας πουν οι ειδικοί ποια ΡΟΜ να βάλουμε για να ήμαστε κομπλέ για μια ζωή!

η οθόνη του όμως είναι λίγο για τα μπάζα θα έλεγα :P

καλοριζικο. πριν κατσεις να αλλαξεις ρομ παιξε λιγο για να δεις τις διαφορες αφου κανεις την αλλαγη.

εγω πιο πολλυ χρονο περασα απ την δευτερα που το παρελαβα με τις αλλαγες ρομ παρα να το χαρω σαν γκατζετ (για τα λεφτα που κανει).

οντως η οθονη ειναι για τα μπαζα.

παντως σε κοντρα με το νεξους 7 ενος φιλου με το quadrant std υπερηχε το s1 με μικρη διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 περασα σημερα αυτη που λες. thanks. εχει καποια κινεζικα προγραμματα μεσα και με την μια τα αφαιρεσα.αν λυνει προβληματα δεν ξερω μιας και δεν το εχω δουλεψει τοσο πολυ για να τα δω. καλοριζικο. πριν κατσεις να αλλαξεις ρομ παιξε λιγο για να δεις τις διαφορες αφου κανεις την αλλαγη.εγω πιο πολλυ χρονο περασα απ την δευτερα που το παρελαβα με τις αλλαγες ρομ παρα να το χαρω σαν γκατζετ (για τα λεφτα που κανει).οντως η οθονη ειναι για τα μπαζα.παντως σε κοντρα με το νεξους 7 ενος φιλου με το quadrant std υπερηχε το s1 με μικρη διαφορα.

Εχω παιξει πολυ και πιστευω πως φτανει!για πες τωρα τι γινεται με τις ρομ και τι διαφορες βλεπεις με την καθε μια που περνας;λεει τελκκα να αλλαξουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και γω σήμερα. Το ρούταρα αμέσως με την τρίτη έκδοση που κυκλοφορεί.Για τα λεφτά του είναι super. Μειονεκτήματα το χαμηλής έντασης ηχείο και η οθόνη που δεν ικανοποιεί με τις γωνίες θέασης.Αυτά για αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ανοιξα, αποσυνδεσα τη μπαταρια, τη ξανακολλησα με κολλητηρι και παιζει αψογα.

 

Αμαν κατι σκαλωματα που τρωνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει πολυ και πιστευω πως φτανει!για πες τωρα τι γινεται με τις ρομ και τι διαφορες βλεπεις με την καθε μια που περνας;λεει τελκκα να αλλαξουμε;

το τι θα βαλεις δεν βαλεις δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες. η πρωτη που περασα χοροπηδαγε η sd card οποτε δεν ηταν ιδαιτερα αξιολογη. μπορει να ηταν καθαρη απο προγραμματα, rooted κλπ αλλα δεν. η αλλη ειναι αυτη που αναφερει ο sirodeath η οποια με λιγο καθαρισμα ειναι οκ. δεν εχω πολυασχοληθει ιδιαιτερα να πω την εμπειρια μου.

τωρα το πως . ριχνεις μια ματια εδω http://www.topnotchtablets.com/RK3066firmware .

κατεβαζεις το RKBatch Tool. βαζεις σε firmware mode το ταμπλετ. εγω το καταφερα αφου ειχα πανω στο pc με το καλωδιο και πατησα με ενα τσακ το volume - power kai reset.

δεν δειχνει τιποτα. αν παει να μπουταρει το ξανακανεις. περνας τους drivers απ το device manager. oι drivers ειναι μεσα στο RKBatch Tool.

αφου τελειωσεις και με αυτο τρεχεις το RKBatch Tool και επιλεγεις τη ρομ που εχεις κατεβασει και φλασαρεις. δες και κανα βιντεο στον σωληνα να παρεις μια ιδεα.

 

αν κανω καπου λαθος ας συμπληρωσει καποιος. ριξε πρωτα διαβασμα και μετα δοκιμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το S1, μόνο που στο focalprice είναι out of stock.

 

Κάποια φθηνά κινέζικα μαγαζιά που το έχουν είναι τα

 

pandawill στα 93.99$

Dx.com στα 94.4$

tinydeal.com στα 67.53 ευρώ

 

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάπου φθηνότερα?? (ή αν υπάρχει κάποιο κουπόνι για τα παραπάνω καταστήματα?)

 

 

Edit: βρήκα στα 82.99$ από το Banggod.com

 

White

Black

 

Ποιά η γνώμη σας για το κατάστημα?

Επεξ/σία από aggelosv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Edit: βρήκα στα 82.99$ από το Banggod.com

 

White

Black

 

Ποιά η γνώμη σας για το κατάστημα?

 

Σε Link.png Site: http://www.insomnia.gr/topic/466778-pipo-smart-s2-8-android-411-%CE%BC%CE%B5-89-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E/">αυτό το post θα βρεις πολλές γνώμες για το Banggood, εγώ παρήγγειλα στις 15/12 ένα Cube U30GT και το παρέλαβα στις 4/1. Αν αποφασίσεις να παραγγείλεις από εκεί και μου στείλεις το e-mail σου, μπορώ να σε προσκαλέσω να κάνεις αγορά κι αν η αγορά είναι πάνω από 100$ και την κάνεις μέσα σε 48 ώρες, έχεις έκπτωση 10$ (μέσω κουπονιού) κι εγώ 3$. Το κάναμε ήδη με φίλο που παρήγγειλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...