Προς το περιεχόμενο

Επίσημη κυκλοφορία του Google Nexus 7' tablet στην Ελλάδα με τιμή €269


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Θα συμφωνήσω και εγώ εδώ. Ebay το βρίσκεις 230ευρω στην χειρότερη των περιπτώσεων. Με την εγγύηση όμως δεν ξέρω τι παίζει.

 

Και αλλα € 200 που θα σου ερθει το τελωνειο πας στα € 430 γιατι προφανως για Αμερικη μιλας... Πλακα μας κανεις ρε φιλε ;€ 249 ειναι η επισημη minimum τιμη που το πουλανε σε Ευρωπη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά ότι και να λέμε όσο καλή τιμή και αν φαίνεται είναι ακριβότερο σε σχέση με οπουδήποτε αλλού. Εγώ αν δεν μου το έφερνε φίλος από Αμερική το 8αρι (περίπου 170 ευρώ με βάση την ισοτιμία) δεν θα το έπαιρνα τώρα. Είναι σχεδόν βέβαιο ότι σε κάνα εξάμηνο θα πέσει κατά πολύ η τιμή του όπως συμβαίνει με κάθε συσκευή νεξους. Πάντως το μηχανάκι είναι απίστευτο. Πολύ πολύ γρήγορο, καλή μπαταρία, καλή οθόνη.

Εντάξει το 8αρι είναι λίγο μικρό (ουσιαστικά είναι λίγο περισσότερα από 5gb) αλλά αν δεν έχεις σκοπό να βλέπεις ταινίες δεν έχεις πρόβλημα. Και τα 5gb είναι διαθέσιμα να τα γεμίσεις με εφαρμογές!!

Με otg χωρίς ρουτ βλέπει ποντίκι και πληκτρολόγιο. Πληκτρολόγιο βλέπει και με blue tooth. Μπορείς να συνδέσεις και χειριστήριο ps3 για τα παιχνίδια.

Η έλλειψη 3g καλύπτεται με το Wifi hot spot του κινητού μου και πάει σφαίρα.

Οποίος το πάρει δεν θα το μετανιώσει αλλά είναι το γάμωτο, να μας έχουν εδώ για μ@!@#€$ και να το φέρνουν με καπέλο στην τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

249 Dollars = 191 Euro.

 

80 Ευρω καπελο. Γιαυτο μια ζωη ειμαστε τραγικοι σε οτιδηποτε αφορα το τεχνολογικο κομματι.

 

Παρτε το απο Ebay. Μεταχειρισμενο απο αμερικη το βρισκεις με 160-180 δολλαρια δηλαδη 122-137 ευρω (το 16αρι.)

 

Μην Υποστηρίζεται την ηλιθια αγορα της ελλαδος. Be smart.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανακριβο....

 

οχι σε σχεση με τον ανταγωνισμο αλλα σε σχεση με τις αναγκες που καλυπτει και την οικονομικη διαθεση του καταναλωτικου κοινου που απευθυνεται...

 

οποιoς σημερα διαθετει 270 ευρω για 7αρι ταμπλετ που δεν προσφερει 3G και επεκταση αποθηκευτικου χωρου , μαγκια του....

 

εγω το θεωρω υπερτατο καταναλωτικο fail το συγκεκριμενο προϊον...

 

ημαρτον δηλαδη αλλα ειμαστε στο τελος του 2012 ....

περιμεναμε κατι καλυτερο (που εμπορικα τουλαζιστον να εμπνεει σεβασμο) απο το γιγαντα google και τη συνεργασια με την asus ...

να το ειχε βγαλει κανας κινεζος τοτε ναι , θα μιλαγαμε για υπερβαση.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρω στο Πασχα (μπορει και πιο πριν) απο skroutz-o-μαγαζο θα ειναι αψογη αγορα.

 

Να μην εχει... 200 ευρω το 16αρι τοτε; Ανετα!

 

 

εγω το πήρα προχθές απο τα fnac 250+13 ευρω μεταφορικά... πάλι πιο φτηνό από ελλάδα και σε 3 μέρες σπίτι μου

 

και τι θελεις, να σου πουμε "μπραβο"?

ασε δε, που το αγορασες ακριβα κατα την αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην είμαστε υπερβολικοι.. από πότε περιμένουμε η αγορά λιανικής στην Ελλάδα να είναι πιο φτηνή από της Αμερικής ή το ebay...ή συγκρίνουμε ένα eshop με ένα φυσικό κατάστημα για διαφορές τιμής των 5 και... 20€

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πανακριβο....

 

οχι σε σχεση με τον ανταγωνισμο αλλα σε σχεση με τις αναγκες που καλυπτει και την οικονομικη διαθεση του καταναλωτικου κοινου που απευθυνεται...

 

Την οικονομική διάθεση??? Ωραία, αύριο δεν θα ξυπνήσω με καλή διάθεση, θα έχω και άδειο πορτοφόλι, οπότε θα απαιτήσω να μου το δώσουν ...50 ευρώ! (ή είπα πολλά?)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης η ελληνική αγορά έχει πολλά στραβά αλλά θεωρώ πως προτιμώντας την ξένη για διαφορές των 10€ θα κλείσει... οπότε αυτά τα 10€ δε θα επιστρέψουν ποτέ σε "μας"...για μεγαλύτερες διαφορές δε θα διαφωνίσω γιατί οντως εκτός από τη γενική δεν πρέπει να αγνοούμε και την προσωπική οικονομία

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το πήρα προχθές απο τα fnac 250+13 ευρω μεταφορικά... πάλι πιο φτηνό από ελλάδα και σε 3 μέρες σπίτι μου

Στέλνει το Fnac ελλάδα;Για Link.png Site: τούτο το κατάστημα λέμε έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιαδήποτε αγορά tablet με τα Win8 οσονούπω στη γωνία είναι μέγα λάθος αυτή τη στιγμή. Μπορεί να έχουν διαφορά τιμής (που θα έχουν, δεν μπορεί), αλλά πιστεύω ότι έτσι κι αλλιώς συμφέρει να αγοράζεις κάτι όταν υπάρχουν όσο το δυνατόν περισσότεροι ανταγωνιστές στην αγορά ταυτόχρονα. Μόνο καλό μπορεί να κάνει.

 

Έτσι κι αλλιώς για μένα συσκευές τύπου (και μεγέθους) Nexus 7 είναι περισσότερο παιχνίδια παρά εργαλεία, χώρια που δεν θα έπαιρνα tablet με android παρόλο που έχω κινητό τέτοιο. Από όσα έχω πασπατέψει, ακόμη και high-end, κανένα δεν με εντυπωσίασε - μερικά μάλιστα ακριβώς το αντίθετο. Σε αντίθεση με τα Win8 ή το iPad (που επίσης δεν θα το έπαιρνα αλλά για άλλους λόγους) που είναι εξαιρετικές προτάσεις.

 

Πιστεύω ότι για ταμπλέτες, και μιλώντας για user satisfaction σε επίπεδο λογισμικού (android, iOS, Win8), και με βάση τις τιμές, ισχύει 100% το "ό,τι πληρώσεις παίρνεις".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, χωρίς να θέλω να παρεξηγησω κανέναν,

 

Όσοι λέτε πως γυρεύουν κορόιδα και πως η τιμή του είναι τραγική κτλ, είτε δεν έχετε ιδέα τι κυκλοφορεί στην αγορά αυτή τη στιγμή και σε τι τιμές, είτε δεν γνωρίζετε ότι στην Aμερική υπάρχει το state tax που αναλόγως την πολιτεία είναι έξτρα πάνω στην τιμή, είτε απλά είστε trolls και δεν έχετε τι να κάνετε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...