Προς το περιεχόμενο

ICOO D70PROII DualCore 7" HD Android 4.1 $88.34 (με coupon)


ipal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν όσο αναφορά την αυτονομία του, γιατί έχω αρχίσει να το παιδεύω λιγάκι, παρατήρησα ότι άμα του κατεβάσεις τη φωτεινότητα της οθόνης έχει καλύτερη αυτονομία και πιθανότατα να πλησιάζει τις ώρες που γράφουν απλά δεν το έχω τσεκάρει ακόμη για να σας πω πόση ώρα παραπάνω κρατάει.

Baskon που έχεις δει firmware για battery fix για να το τσεκάρω, και φαντάζομαι την έκδοση firmware την βλέπεις από το "σχετικά με το tablet" > "αριθμό έκδοσης";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1. Εχει σελιδα η Icoo Που εχει τα τελευταια firmware και αν το βαλεις παντα το βαζεις με δική σου ευθύνη. Τωρα δε βρίσκω το Link αλλά νομίζω από το firmware σεπτεμβριου ειχε καποιο Battery fix..

Edit: ΑΥτο εδω είχα δει http://www.pandawillforum.com/archive/index.php?t-14741.html που εκανε κατι περιεργα ο μετρητης της μπαταριας οποτε ισως να μη φορτιζε και πληρως

2) Αν μπορεις κανε ενα τεστ με 50% φωτεινότητα καθώς εκεί μετριεται συνήθως η αυτονομία και πες μας ποση ωρα σου κραταει..Φτανει το 2ωρο με Wifi ? Γενικά τωρα που επαιξες λίγο και με τις φωτεινότητες πως σου φαινεται; Παλευεται; Να το τσιμπήσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site μπήκα αλλά με τα κινέζικα δεν τα πάω καλά. Θα προσπαθήσω να κάνω το test όσο γίνεται πιο γρήγορα αν και για μένα για τα χρήματα του είναι αρκετά καλή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λινκ που σου εβαλα εχει άλλο link με οδηγό για το πως περνας το firmware + τα αρχεια..Μπορεις να κατεβασεις τα αρχεια απο την επισημη σελιδα + να ακολουθησεις τον οδηγο για να εισαι σιγουρος ή απλως να επικοινωνησεις με την Icoo...

 

Οκ περιμενουμε να μας πεις..Οπως το ειπες στην αρχη οτι κραταει μιση ωρα δεν ελεγε..

Αν κρατάει κανα διορακι με λιγο κατεβασμένη την φωτεινότητα ειναι ικανοποιητικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δε το εχω (και φιλος που το πηρε εδω και 40μερες το περιμενει!).

 

να ενα link με μια αποπειρα rom, που ομως φαινεται δε μπαινει σωστα. αλλα στη σελοδα εχει οδηγιες για flashing:

http://www.flashmyandroid.com/forum/showthread.php?2333-ROM-BlandROM-JB-V1-2-(12-05-12)

 

Επισης η μπαταρια του ειναι μαλλον 2500mah απο οσο διαβασα, αρα κανα διωρο max θα κραταει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλοι μου. Τα νέα είναι σχετικά καλά καθώς μετά το πρώτο σοκ που έφαγα τις πρώτες μέρες με την αυτονομία του, μάλλον αυτό έχει να κάνει με την φωτεινότητα τις οθόνης. Λοιπόν έχω κατεβάσει την φωτεινότητα στο μισό και εδώ και κανα δίωρο και κάτι είμαι στο 27% της μπαταρίας, το έχω ξεσκίσει σερφάροντας, και κάνοντας streaming από youtube, και πιθανότατα θα βγάζει κανα μισάωρο ακόμα ίσως και παραπάνω, απλά δεν έχω άλλο χρόνο για να το τσεκάρω. Τελειώνοντας να αναφέρω σε αυτό το δίωρο ότι στο status της μπαταρίας η οθόνη χρησιμοποιεί το 44% και το wi-fi περίπου 30%.

 

Σημείωση ότι δεν έχω βάλει κανένα νέο firmware το έχω αφήσει με την αρχική rom όπως το πήρα δηλαδή, αυτό θα το δω όταν θα έχω αρκετό χρόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια νεα μιας και μολις τσιμπησα ενα στα 32 ευρω :).

Ενταξει λογικό ηταν με full brightness (ως γνωστον η οθονη ειναι το νουμερο 1 στο τραβηγμα ρευματος σε ολα τα ταμπλετ-κινητα) να μη κραταει..Αφου μιλάμε για 2μιση ωρες full χρησης καλα ειναι.. Για απλο σερφαρισμα που δε θα εισαι ολη μερα στο ταμπλετ αλλα θα βλεπεις κατι 10 λεπτα μετα θα το αφηνεις κλπ νομιζω μια μερα θα τη βγαζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλοδούλευτο !!!!!! Από μέρα σε μέρα παραλαμβάνω και εγώ

Εδώ υπάρχει και custom rom http://www.slatedroid.com/topic/43209-romdarkwater-for-icoo-d70-pro-ii/

Περιμένουμε videaki στο youtube

Thanks ssof! δώσε καμιά εντύπωση αν την περάσεις. Περιμένω από το DX το δικό μου οπότε μόλις έρθει να έχω κάτι να πειράξω  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks ssof! δώσε καμιά εντύπωση αν την περάσεις. Περιμένω από το DX το δικό μου οπότε μόλις έρθει να έχω κάτι να πειράξω   :P

Απο οτι λενε στο συγκεκριμένο site η εκδοση δε δουλευει.. Παρολαυτα απο ότι φαινεται υπάρχει άλλη εκδοση rom που δουλευει (http://www.slatedroid.com/topic/42737-rom-dump-of-rooted-d70-pro-ii/page__st__80) .Και εγώ αναμένω το δικό μου απο την προσφορα του dx.com..

Αρχικα θα δω πως ειναι η stock..Αν δεν εχει ασυμβατοτητες και δουλευει καλα θα αφησω αυτη..Αλλιως βάζω την generik 3066 v6 mod η οποια απο οτι φαινεται ειναι μια χαρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...