Προς το περιεχόμενο

ICOO D70PROII DualCore 7" HD Android 4.1 $88.34 (με coupon)


ipal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλό φαίνεται έχει ίδια χαρακτηριστικά με το icoo και φαίνεται ποιοτική κατασκευή αλλά είναι τελείως άγνωστη μάρκα και δεν ξέρω αν θα σου βγάλει πρόβλημα στο μέλλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε πάρε το έχει και πολύ καλή τιμή 65 ευρώ....

καλη τιμη εχει υποστηριξη δεν βλεπω να εχει και να δω πως θα το κανω ροοτ ,τουλαχιστον φοραει 4.1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη τιμη εχει υποστηριξη δεν βλεπω να εχει και να δω πως θα το κανω ροοτ ,τουλαχιστον φοραει 4.1

μηπως αυτό http://www.focalprice.com/CE0150B/Onda_V701_7_Android_403_Dualcore_Amlogic_8726_MX_15GHz_Tablet_PC.html#.URP02h1g9Lc

 

??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει καλη αναλυση στην οθονη και εχει και μικροτερη μπαταρια,ειναι λιγο πιο διαδεδομενο εχει βγει και το update σε 4.1. εγω παντως πηρα το αμπε α78 το περιμενω βασικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρελαβα και εγω το icoo μου. Το ταμπλετ πολυ γρηγορο ,χωρις κινεζικες εφαρμογες,με ελληνικα και google play. Απο μπαταρια καλα παμε. Μετα απο μια ωρα χρησης απο το 86℅ εχει παει στο 62 οποτε ενα τριωρακι θα κραταει ανετα γιατι τωρα το δοκιμαζω και το ταλαιπωρω λιγο :-) . Το μονο θεματακι που εχω ειναι η αποδοση του wifi. Το σημα ειναι καλο αλλα για καποιο λογο πιανει 1mbps ακομα και αν ειμαι διπλα στο ρουτερ.. Το χει και αλλος αυτο;Θελω να δοκιμασω και ενα αλλο ρουτερ να δω τι παιζει.. Μου ηρθε με εκδοση 20121219..

Επεξ/σία από baskon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου να το χαίρεσαι το ταμπλετάκι, αλλά μπορείς να μου πεις πως του έβαλες custom rom ,εγώ κολλάω στο σημείο που πρέπει να εγκαταστήσω τους οδηγούς για να ανάψει πράσινο φως στο rktool (κάπως έτσι) δεν μπορώ με τίποτα να τους περάσω,δεν δέχεται με τίποτα να τους εγκαταστήσει σε windows 7...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχω περάσει ακόμα custom rom..Το ταμπλετακι μου μου ηρθε με αυτη την εκδοση ,χωρίς καμια κινέζικη εφαρμογή (είχε μόνο μια εφαρμογή του dealextreme σε αγγλικη γλώσσα την οποια την έκανα απεγκατασταση) ,με αγγλικά προεπιλεγμένα ,και διαθέσιμη ελληνική γλώσσα τόσο στα μενου οσο και στο πληκτρολογιο..

Με απλα λογια δεν εχω κανει ακόμα τίποτα παρα μονο να περάσω skype ,μια εφαρμογη Office Και 3-4 παιχνιδακια..Οσο για το wifi το ψαχνω ακόμα...Τωρα που το ξαναφορτίζω για δευτερη φορά δουλευει κανονικά με καλή ταχύτητα(10 mbps)..Θα το δω πως δουλευει και μετά που θα το βγάλω από τη φόρτιση..

 

Edit: Οσον αφορά το Wifi τελικά κάτι έπαιζε στη συνεργασια με το sagem router...Εβαλα αλλο ρουτερ (ενα 585) και η ταχυτητα ανεβηκε..

Το ταμπλετάκι μου μεχρι στιγμης ειναι απροβληματιστο..Και τα ακουστικά δουλευουν αψογα (χωρις πατέντες) ,και το wifi και η μπαταρία ειναι οκ..Αργησαν λίγο να μου το στειλουν αλλα τουλάχιστον μου στειλαν καλο κομμάτι :)

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω ισώς απλά κάποιοι από εμάς να πέσαμε σε ελαττωματικά κομμάτια,ευτυχώς εσένα σου βάλανε σωστή ρομ σε εμένα τουλάχιστον έδωσαν μια με 2 κινεζικές εφαρμογές ,ένα κινέζικο videoclip και 1 κινέζικη μπαλάντα.Εσένα το tablet σου παιζει το asphalt 7 και το nova 3 γιατί εμένα γιοκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι για την Ιστορία..

 

τελικά ούτε και όταν αποκόλλησα και ξανακόλλησα την μπαταρίσα δούλεψε..

ΌΜΩΣ δούλεψε όταν κούνησα το usb καλωδιάκη φόρτισης. (το είχα κάνει αλλά μάλλον δεν είχα πετύχει την κατάλληλη γωνία)..

Μάλλον από απότομο τράβηγμα κάτι ξεκόλλησε (το ξαναάνοιξα αλλά ΤΙΠΟΤΑ δεν κουνιέται ή φαίνεται να έχει πρόβλημα) στη usb θύρα..

 

τέλος πάντων.. τουλάχιστον τώρα φορτίζει (βάζω ένα βάρος πάνω στο καλώδιο ώστε κάνει μικρή καμπύλη στην είσοδος του βύσματος..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...