Προς το περιεχόμενο

LG Nexus 4 smartphone και Nexus 10 tablet επίσημα από τη Google


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Δε καταλαβαίνω τι "πρόβλημα" υπάρχει στο πόσο το κοστολογεί ο καθένας και τι πόσο ζητάει σε μια αγγελία...

Νομίζω οτι υπάρχει η ενημέρωση και η ικανότητα απο τον καθένα μας να κάνει τις επιλογές που θέλει/πρέπει...

 

Όταν η Vodafone κοστολογεί το SGiii 650 ευρώ και στο Σκρούτζ το βρίσκεις 200 ευρώ κάτω ...δεν μιλάει κανείς για την Vodafone

 

ναι αλλά η Voda κόβει απόδειξη, αποδίδει ΦΠΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έλα τώρα man, δε γίνεται να μην αντιλαμβάνεσαι τη διαφορά μεταξύ της κάθε Vodafone και του κάθε έξυπνου που πάει και φέρνει απ' έξω το κάθε Nexus 4 με σκοπό να βγάλει χρήματα.

 

Και να πω ότι είχε εισαχθεί στη χώρα επίσημα με συγκεκριμένη τιμή..

 

Οι τύποι το πουλάνε με ~200€ καπέλο. Αν το έδιναν με 20-30€ καπέλο, το κέρδος τους για μένα θα ήταν στα όρια του ανεκτού, για τον κόπο τους να μπουν στη διαδικασία να το φέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε αναγκάζει κανείς να το αγοράσεις απο τις αγγελίες ενός forum...

Η διαφορά της Vodafone απο τον κάθε έξυπνο είναι ότι οι πρώτοι είναι πολλοί εξυπνάκηδες μαζί imo...

 

Το να πουλάς το SGS3 450 ευρώ μεταχειρισμένο ενώ το αγοράζεις 440 καινούργιο είναι καλύτερο?

έχεις δεί τις αγγελίες καθόλου? το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών είναι unrealistic prices

Και ναι πιστεύω οτι για κάποιον που κάνει effort το να παραγγείλει κάτι απο εξωτερικό και να στο φέρει είναι πιό δύσκολο απο το να πουλάς κάτι overpriced -*Βλέπε αγγελίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και γίνονται κι αυτά και χειρότερα.

 

Σαφώς και δε θα τους το απαγορεύσει κανείς, πόσο μάλλον εγώ, αλλά με την ίδια λογική δε μπορεί και κανείς να μου απαγορεύσει να λέω την άποψή μου, έτσι;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρώματα είναι ανάλογα ενός IPS panel. Πιο κοντά στην πραγματικότητα και όχι τόσο εντυπωσιακά και saturated.

 

Προσωπικά είναι ένας απ' τους λόγους που θέλω τη συγκεκριμένη συσκευή. Προτιμώ την IPS από τη Super AMOLED.

συμφωνω απο την αλλη η συγκεκριμενη οθονη (οπως και αυτη του Ι5) λεγεται και φαινεται στα διαφορα reviews να εχει θεματα αποκρισης

 

μαλλον αυτη η τεχνολογια ειναι ακομα νεα και τα πρωτα μοντελα ισως θα πρεπει να μας προβληματιζουν

 

μιλαω για αυτο:

The screen sensitivity. Remember the reports of the iPhone 5 having screen sensitivity issues, most likely because its use of a new display technology that bonds the touch sensor directly to the display? Yeah, the Nexus 4, with its use of a similar technology, has the same problem. Touch sensitivity is definitely worse than on the Galaxy Nexus and Galaxy S III. It’s not a deal-breaker, but it does take a lot of getting used to, especially when typing, when you might find yourself having to slow down to accurately type.

http://pocketnow.com...xus-4-pros-cons

 

και επειδη ειμαι κατοχος του galaxy και πραγματικα ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος απο την αποκριση της οθονης μετα απο αυτο κατεληξα οριστικα στο να πηδηξω τελειως το 4 ακομα και αν πεσει πολυ η τιμη του και να κοιταξω το επομενο μοντελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, απο οτι λεγεται (και ειδα σε καποια βιντεο), στις νεοτερες οθονες σαν αυτη του n4 υπαρχει θεμα

 

λογικα με το καιρο θα διορθωθει το προβλημα (οχι με software , ειναι θεμα κατασκευης σε επομενα μοντελα εννοω) , αλλα προς το παρον εμενα προσωπικα με προβληματιζει

 

πχ

 

http://www.youtube.c...JG9JMnlY#t=710s

 

σε γενικες γραμμες αγνοω τα προβληματα που ακουγονται για το n4 (οπως αυτο του throttling, ή το τζαμι που σπαει ευκολα) , ομως το συγκεκριμενο ειναι κατι που αναφερεται απο αρκετους, αναφερεται και σε αλλες συσκευες οπως το iphone5 και δεν ειναι προβλημα αλλα κατασκευαστικο μεινονεκτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι τόσο σημαντικό το θέμα της αποκρισιμότητας και του pinching και μάλλον κάποιος που δεν έχει άποψη για άλλες συσκευές τέτοιου είδους (όπως εγώ), δεν παίζει να το παρατηρήσει.

 

Επίσης, είναι σίγουρο ότι δεν είναι θέμα software και ότι δε θα «διορθωθεί» με μελλοντικό update;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι' date=' απο οτι λεγεται (και ειδα σε καποια βιντεο), στις νεοτερες οθονες σαν αυτη του n4 υπαρχει θεμα

 

λογικα με το καιρο θα διορθωθει το προβλημα (οχι με software , ειναι θεμα κατασκευης σε επομενα μοντελα εννοω) , αλλα προς το παρον εμενα προσωπικα με προβληματιζει

 

πχ

 

http://www.youtube.c...JG9JMnlY#t=710s

 

σε γενικες γραμμες αγνοω τα προβληματα που ακουγονται για το n4 (οπως αυτο του throttling, ή το τζαμι που σπαει ευκολα) , ομως το συγκεκριμενο ειναι κατι που αναφερεται απο αρκετους, αναφερεται και σε αλλες συσκευες οπως το iphone5 και δεν ειναι προβλημα αλλα κατασκευαστικο μεινονεκτημα

Έχει πρόβλημα στο pinch και γενικότερα στο touch το iPhone 5;

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

"LG is alleged to have halted the production of the Nexus 4 to make way for its upcoming smartphones" και ποιά είναι αυτά; πάλιωσε το Nexus 4, ακόμα δεν βγήκε; :huh:

Αν ισχύει η είδηση, τότε είναι τραγικό fail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...