Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Vs PlayStation Vita


SteelLord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πάντως οταν θα τα ψηφιοποιησούν την αγορά videogames θα πάψω να είμαι gamer.

Όποιος αγοράζει μεχρι τότε τίλους έστω αυτά που υπάρχουν σε δισκάκια να ξέρει πως θα είναι υπεύθυνος.

Στους περισσότερους δεν αρέσει να αγοράζουν ψηφιακά παιχνίδια. Οι συνθήκες της εποχής μας όμως αναγκάζουν πολλούς να στραφούν στις οικονομικότερες λύσεις (PS Plus). Αν εσύ έχεις τα λεφτά να αγοράζεις retail παιχνίδια με τις τωρινές τιμές μπράβο σου. Αυτό δεν σημαίνει πως οι υπόλοιπο είναι "ηλίθιοι και φταίχτες" που κοιτάζουν την τσέπη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 332
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

λοιπόν έχω τερματήσει Lbp1-2,mortal kombat ,τα 3 uncharted. το μοναδικό παιχνίδι που με ενδιαφέρει απο αυτά είναι το gravity rush αλλα υπήρχε πολύ Hype και τελικά μέτρια reviews, δεν πέφτουν όλοι αυτοί έξω, για μένα το Pushmo είναι ΑΑΑΑ δεν θεωρώ την άποψη μου όμως ευαγγέλιο... το οτι συνεχίζει να τα προσφέρει η σόνυ τα games στο ps plus,με κάνει να πιστέυω οτι δεν ξέρουν που τους πάνε τα 4,γιατί άλλα μου είπανε εμένα για το ps plus,άλλα διάβασα και άλλα κάνει η σόνυ, που υποτίθετε οτι τα games είναι όποιος προλάβει τον μήνα και αυτός ο μήνας έχει μόνο το mortal kombat και ένα Kryl ,αλλα εκεί στην σόνυ δεν ξέρουν που παν τα 4 και για λίγες ώρες δίναν και άλλο παιχνίδι δωρεάν το Lego batman και κάποια τα έβρησκες μόνο μέσω search...

 

δεν ασχολούμαι με αυτά τα καραγκιοζιλίκια σόρρι, όσο για τα 210ε που λες άνετα σου βρήσκω καλύτερη προσφορά του 3ds.

 

160e η κονσόλα

8ε το liberation maiden

6e το pushmo

8ε το chrimson shroud 

182ε ,και διάλεξε και ένα παιχνίδι retail της επιλογής σου... και τα έχεις για πάντα ,όχι δανεικά,και έλα πες μου οτι είναι καλύτερα τα άλλα ports απο αυτά τα exclusive διαμάντια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλα δεν είναι του στυλ δεν μου αρέσει αλλα του στυλ είμαι φαν μποι αλλα το κρύβω.

Και το 3ds εκτός απο mario εχει πολλά περισσότερα games απο το psvita δυστυχώς.

 

 

+ για τους λογους οτι εισαι φαν τις sony.

Console: Playstation 3 Slim 250GB: cfw 3.55 (LG IPS235V)- PSN ID: LordKimi - | Playstation 2 Hardmoded | PlayStation Vita - PSN ID: LordLoshen

 

 

 

Οτι να ναι.

 

Αυτο θα πει επιχειρηματολογια. Το να λες οτι ναναι οταν εκφραζει καποιος την αποψη του.

3-4 ποστ και πουθενα δεν ειδα καποια σοβαρη εξηγηση !!!

τουλαχιστο για το γουστο ρε παιδι μου !!!

 

 

 

 

 

δεν ασχολούμαι με αυτά τα καραγκιοζιλίκια σόρρι, όσο για τα 210ε που λες άνετα σου βρήσκω καλύτερη προσφορά του 3ds.

 

160e η κονσόλα

8ε το liberation maiden

6e το pushmo

8ε το chrimson shroud

182ε ,και διάλεξε και ένα παιχνίδι retail της επιλογής σου... και τα έχεις για πάντα ,όχι δανεικά,και έλα πες μου οτι είναι καλύτερα τα άλλα ports απο αυτά τα exclusive διαμάντια

 

 

 

 

τουλαχιστο εδω βλεπεις μια τεκμηριωση !!!

 

οσο για το LBP φυσικα και δεν ειναι ΑΑΑ τιτλος.

Οταν το βγαλανε GOTY τα ειχανε πιασει απο τη ΣΟΝΥ !!!

οσο για το φιφα, εγω γουσταρω να παιζω ποδοσφαιρακι (γουστα ειναι αυτα) και οχι πιξελιασματα οπως το pushmo (ελεος δηλαδη !! to ipad εχει απειρα τετοια)

αμα ειναι να παω να παρω απ το πατρικο μου το snes !!

 

 

 

 

 

 

 

σύμφωνα με το metacritic ούτε ένας τίτλος απο αυτούς που ανέφερες δεν είναι AAA, AA είναι τα 4 και το fifa A. μην λέμε και ότι θέλουμε... 2ον ο δανεισμός σε games ποτέ δεν μου άρεσε,άσχετα με πόσα λεφτά δίνεις. 3ον όποιος πάει να βάλει τώρα Plus θα πάρει μόνο mortal kombat δεν θα πάρει τα παλιά Ps plus games(uga-gravity rush)

 

 

Εδω λανθανεις με ολη τη καλη διαθεση.

Σημερα κατεβασα στο PS3 ολα αυτα που ανεφερα στο προηγουμενο ποστ. και φυσικα απ τη στιγμη που τα εχεις κατεβασει τα αγοραζεις.

τωρα αν δε θα εχω το δισκακι - καρτα μνημης (οπως θες πεστο) προσωπικα εμενα ποσως με απασχολει οπως και το αν ειναι η οχι "δανεικο"

Οσο για το μετακριτικ, καλο και αγιο, αλλα εγω γουσταρω να βλεπω γραφικα και γενικα οτι θεωρει ωραιο το ματι μου (υποκειμενικο αυτο) και σε αυτο το τομεα το βητα με υπερκαλυπτει σε σχεση με το 3DS

Ειναι γενικη αποδοχη οτι σε αναλυση-γραφικα το 3DS ειναι κονσολα προηγουμενης γενιας, και αυτο ειναι κατι που δεν αλλαζει

Δοξα το θεο διαμαντια παιχνιδια υπαρχουν και στο πσπ. αν ειναι ετσι μενω σε αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εσυ μπαινεις και τρολλάρεις με το τρόπο και μόνο που απαντάς εδω μέσα και περιμένεις να σου γράψω κατι παραπάνω;

Πες πόσο φαν μπόι αρρωστημένο είσαι και άσε μας εμάς να παίζούμε Pullblox σε κονσόλα 1ης γενιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εσυ μπαινεις και τρολλάρεις με το τρόπο και μόνο που απαντάς εδω μέσα και περιμένεις να σου γράψω κατι παραπάνω;

Πες πόσο φαν μπόι αρρωστημένο είσαι και άσε μας εμάς να παίζούμε Pullblox σε κονσόλα 1ης γενιάς.

ενω εσυ δεν εισαι καθολου fanboy φαινεται αλλωστε απο τα post σου εδω μεσα!

Ολες οι αποψεις σου τεκμηριωμενες και αντικειμενικες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να ξερα αν αυτος που μιλαει με επιχειρηματα (οποια κι αν ειναι αυτα ασχετα με το αν ειναι αποδεκτα απ ολους) και τους δικους του λογους τρολλαρει.

Ενω αυτος που απανταει απλα για να πει τον αλλο φανμπου κανει επικοδομητικη συζητηση.

Anyway, οποιος διαβαζει κρινει !!

και στο κατω κατω ειναι ενα vs topic, αλλοιμονο αν δεν ακουστει και η αλλη αποψη

Σε αυτη τη περιπτωση ειμαστε φανμποϋς.

τωρα τα προσβλητικα σχολια του στυλ αρρωστημενα κτλπ δε χρειαζεται να τα απαντησω ειδικα αν αναφερεσαι σε ατομα που δε γνωριζεις. Απλα ξεπερνουν την γελοιοτητα

Καλες γιορτες !!! :mellow:  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://finance.yahoo.com/news/the-worst-product-flops-of-2012-160851675.html

 

δεν πα να φανμποίζουν κάποιοι ,αν φάει ενα discontinued η κονσόλα γιατί είναι τραγικα τα πράγματα τότε θα γελάω με αυτούς που την αγοράσαν πραγματικά... θα αρχήσουν τώρα τα ξωτικά "μα η μαμά σόνυ πάντα υποστιρίζει τις κονσόλες της " etc ,δεν βρέθηκε ποτέ σε αυτή τη θέση, το vita για φορητή έχει τις χειρότερες πωλήσεις όλων των εποχών(αν υποθέσουμε οτι το virtua boy δεν είναι φορητό,αντε πάρτο μαζί και πάιξε στον δρόμο...)με 0 3rd party support ,αφήστε το 3ds λέω εγώ και κάντε κάνα σταυρό η σόνυ να μην ασχολείται φουλ με το ps4 και δώσει κάνα game στο psvita,κάτι που δεν έχουμε δει να ανακοινώνεται αλλα αρχίστε τα ευχέλαια εσείς ποτέ δεν ξέρετε,ίσως και μια λαμπάδα στο μπόι σας βοηθήσει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ριξει τις τιμες της κονσολας και των memory cards η sony,δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα παντως.

και το 3ds δεν ξεκινησε ιδανικα αλλα με την πτωση της τιμης πηρε τα πανω του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 3ds ομως ειναι nintendo οχι sony οπότε αποτυχία και nintendo δεν πάει μαζί, τουλάχιστον στο τομέα του φορητού = εγγύηση.

@ mtzs είμαι νιντέντο φαν μποι και το λεω δεν κρύβομαι όπως είμαι και segάκιας.

Εσυ τι εισαι δεν μας λες. Αλλά στηρίζεις μια κονσόλα που εχει έχοντας αλλες 2 κονσόλες τις ιδιας εταιρίας στη κατοχή σου επίσημα και μπαίνεις εδω σε αυτο το τοπικ (που καλά κάνεις) να μας πεις πως δεν είσαι φαν μποι;

Το πιάσαμε το νόημα.Οταν με το καλό παρει τα πάνω του το psvita και βγάλει κανένα καλο παιχνίδι και πουλήσει λιγο ακόμη τότε θα έχουμε και την αποκάλυψη που τοσο θα περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ασχετα με το fanboyismo η οχι εξεφρασα μια τεκμηριωμενη αποψη που δεν την ασπαζεσαι (και φυσικα ειναι αναφαιρετο δικαιωμα σου) χωρις να κανω προσωπικη επιθεση σε αντιθεση με σενα που το μονο σου επιχειρημα ειναι να γραφεις οτιναναι κανοντας προσωπικες επιθεσεις, οπως κανουν τα 16χρονα στα σχολεια.

(Καμια διαθεση βεβαια να προσβαλω το Ναρουτακο που τα γραφομενα του καθως και η σκεψη του δειχνουν σαφεστατα πολυ πιο ωριμη προσωπικοτητα)

Το να εχει καποιος διαφορετικη αποψη απο εσενα δεν τον καθιστα αυτοματως "εχθρο" σου

Μπορεις να μη την αποδεχεσαι αλλα τουλαχιστο σεβασου την

Στο κατω κατω vs topic ειναι να πει ο καθενας μας την γνωμη του και τους λογους για τους οποιους αγοραζει μια κονσολα. Αυτο δεν τον κανει fanboy.

Οσο για το τι ειμαι και περι προσωπικου γουστου:

Ναι φυσικα και μου αρεσουν τα παιχνιδια και το hardcore gaming της Sony και το εχω εκφρασει και σε αλλα ποστς χωρις να το κρυβω.

Οπως επισης μου αρεσει και το Wii αλλα μεχρι Mario, Zelda καθως και προτοτυπια μερικων αλλων παιχνιδιων.

Μεχρι εκει ομως.

Δεν ειναι γενικα κονσολα που με εκφραζει καθοτι θελω να βλεπω γραφικα εν ετει 2010 και βαλε και πως να το κανουμε αυτο δε μου το δινει !!!!

Το ιδιο ισχυει και με το 3DS. Απαραδεκτο για μενα 8ης γενιας κονσολα να βγαζει αυτα τα γραφικα. Γουστα ειναι αυτα. Και στην αγορα κονσολας περαν αυτων που προανεφερα το βασικοτερο κριτηριο για μενα ειναι τα γραφικα.

Αν αυτα δε με ικανοποιουνε τοτε παιχνιδια διαμαντια βρισκω και στην Αμιγκα !!!!!

Οσο για το sega κτλπ, ειχα και γω αλλα αμα το παμε ετσι να βγαλω την amiga, το megadrive, και το snes απο τα ραφια !!!!

Επεξ/σία από mtzs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kilotakias μας λες ότι κάθε gamer δηλαδή πρέπει να είναι fanboy? Αν εσύ γουστάρεις να πιστεύεις πως η Nintendo είναι η καλύτερη σε όλα με γεια σου με χαρά σου. Τουλάχιστον μην προσπαθείς να πείσεις κάποιον άλλον να πιστέψει αυτό που θέλεις. Υπάρχουν ορισμένα πράγματα που είναι αντικειμενικά και δεν εξαρτώνται από την κρίση του καθενός. Δηλαδή αν πω ότι το Vita έχει καλύτερα γραφικά στα παιχνίδια και 1000 φορές καλύτερη οθόνη θα είμαι fanboy? Το ότι το Vita είναι πιο δυνατό σαν συσκευή? Το ότι έχει τεχνολογία multitouch? Όπως επίσης αν πω ότι το 3DS έχει τεχνολογία 3D χωρίς γυαλιά και προσφέρει άλλη εμπειρία στην handheld διασκέδαση θα είμαι nintendo fanboy? Όσο και να προσπαθώ δεν μπορώ να καταλάβω την λογική σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει.

Δεν πείθετε βρωμάει απο μακρυά ο φαν μποισμός σας απλα τα πράγματα.

Ειναι σαν να μπαινει καποιος σε τοπικ windows vs macintosh δυστιχως με το που μπει και ποστάρει παίρνει θέση αρα ειναι φαν του λειτουργικού που θα στηρίξει.

Εσείς εν ετη 2012 ακομα κρύβεστε σαν τους πολιτικούς μας πισω απο το δαχτυλάκι σας.

Γιατι έχετε τέτοια κολλήματα; Εκφραστείτε ελεύθερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει.

Δεν πείθετε βρωμάει απο μακρυά ο φαν μποισμός σας απλα τα πράγματα.

Ειναι σαν να μπαινει καποιος σε τοπικ windows vs macintosh δυστιχως με το που μπει και ποστάρει παίρνει θέση αρα ειναι φαν του λειτουργικού που θα στηρίξει.

Εσείς εν ετη 2012 ακομα κρύβεστε σαν τους πολιτικούς μας πισω απο το δαχτυλάκι σας.

Γιατι έχετε τέτοια κολλήματα; Εκφραστείτε ελεύθερα!

Από την στιγμή που δεν λες να καταλάβεις εγώ προσωπικά σταματάω να ασχολούμαι. Πίστευε ότι είμαστε fanboys στη Sony. Με γεια σου με χαρά σου. Αν αυτό θέλεις κάντο. Να δούμε τι θα κερδίσεις από όλη αυτήν την ιστορία σε ένα VS Topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε να σε έβριζα δηλαδή :P

Ο pds13 έκανε και like το σχολιο σου.

Να δω ποσοι απο αυτούς που ειναι 3ds υπέρ θα κάνουν like :D

Οπως και να εχει το να συζητάμε εδω ποιος την εχει μεγαλύτερη ειναι λαθος καθώς ολοι ξέρουμε οτι η ninty την εχει μεγαλύτερη τη πίτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.nintendolife.com/news/2012/12/game_freak_the_pokemon_world_will_be_evolving_in_2013  απότι φαίνεται θα δούμε pokemon 3ds μέσα στο 2013 με πολλά + απο τα προηγούμενα games.δεν νομίζω να πάνε για το wii u ακόμα, οπότε στο 3ds κάτι με γραφικά denma men/pushmo περιμένω.ντάξ ενα pokemon game λοίπει απο το 3ds ΄τωρα έρχεται. 8 ιανουαρίου το announcment για να δούμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...