Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Vs PlayStation Vita


SteelLord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 332
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To D-pad του PSV ειναι αψογο, θα ηταν ακομα καλυτερο αν μπορουσα να το χρησιμοποιησω χωρις να δινω αντιχειρομπατσες στο αναλογικο απο κατω. Το D-pad του 3DS τελικα δεν ειναι ασχημο. Νομιζα οτι θα ηταν κακο λογο μεγεθους αλλα τελικα μια χαρα ειναι. Παιζω οποιοδηποτε παιχνιδι που χρειαζεται d-pad με σχετικη ανεση. Dead or alive, Tekken, Castlevania ολα μια χαρα και εχει πολυ καλυτερη αποκριση απο αυτο του DS lite μου που ειναι ελαφρα δυσκολο να κανεις διαγωνιες κινησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ξερω δεν ειναι επισημα μπλα μπλα, αλλα ειναι μπαχαλο.

 

Οκ εγω σε πιστευω,αλλα εσυ εκανες παραπονο γιατι το ηθελες και στην λιστα, ενω ποτε δεν το εδωσαν επισημα,αλλα απο οτι φαινεται κατα λαθος..

Ειπες οτι θα εχεις χασει και αλλα παιχνιδια ετσι(απο λαθος και καλα της sony),αλλα στην ουσια δεν εχεις χασει,εχεις κερδισει.Aυτο προσπαθω να σου πω.

Μπαχαλο,αλλα ωραιο μπαχαλο τουλαχιστον στην συγκεκριμενη περιπτωση :P

Μακαρι να το ειχα και εγω το παιχνιδι,γιατι εγω το θελω.

 

Ειναι απο τις σειρες που δεν εχω ασχοληθει και θα ηθελα να ειχα την ευκαιρια.

 

 

ΥΓ.Ποτε ασχοληθηκα με την μπαταρια ρε αποκλειρε,spown,τιτανομαχε ktl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πραγμα που μου τι δινει στο 3ds ως νεος χρήστης ειναι το dpad.

Δέν μπορείς να κάνεις κόλπάκια ευκολά σε fighting games.

Ισως γιατι δεν το πιάνει καλα ο αντίχειρας,ίσως γιατί το μέγεθος του είναι μικρότερο απο τα κανονικά d-pad στις κονσόλες σπιτιού ή απλά γιατί ειναι μικρό το καλούπι του.Θέλω να δοκιμάσω καποια στιγμή καμιά βάση να δώ πως θα πάει.α

 

Στο psvita το αναλογικό ειναι αρκετά μικρό.Το 2ο το θεωρό χαζομάρα οταν έχεις κονσόλα με l1 & R1 μόνο.

Επισης το καλούπι του δέν με βολέβει τόσο πολύ ιδικά όταν κρατάω το αναλογικό του κουμπί νομίζω πως θα μου πέσει κάτω.

 

Και οι 2 κονσόλες σε γενικές γραμμές δεν κάθονται καλα στο χέρι μου.Το 3ds xl δέν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Δεν ξερω πως και γιατί αλλα το dslite μου ήταν πολυ βολικότερο και απο τα δύο.

εγω δεν ειχα προβλημα στα fighting games... μονο στο kid icarus εχω το προβλημα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το ssf4 και κανε ενα χαντούκεν θα αλλάξεις γνώμη για το dpad :D

 

Hadokune, shoryuken και ενα καρο ακομα κυκλικες κινησεις στο Dead or alive δεν μετρανε? Δεν εχω προβλημα τελικα. Πιστεψα οτι θα εχω θεμα αλλα τελικα εχω αρκετα φαρδια δαχτυλα και ετσι καλυπτουν αρκετη επιφανεια απο το d-pad και με μικρες κινησεις καταφερνω τα παντα. Παρα αυτα δεν αποκλειω καποιος να εχει θεμα με το d-pad αλλα ειναι και θεμα συνηθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι φιλε λες οτι θα το χρειαστεί σύντομα?τι ανεμνόμενο ?χωρις πλακα πιστευεται οτι θα ανακάμψει?υπάρχει κανενας τίτλος που θα κανει το μπαμ?κανα Gta η κανα god of war?ενδιαφερομαι για ενα εκ των δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ηδη (εστω και αμερικανικο) το Persona 4 και περιμενουμε soul sacrifice, Dragons crown, tear away και tales of hearts.

tales of innocence θες να πεις.. και σιγα την διαφορα μωρε.. η μονη διαφορα του συγκεκριμενου παιχνιδιου με το ds ειναι τα γραφικα και αλλο battle system...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tales of innocence θες να πεις.. και σιγα την διαφορα μωρε.. η μονη διαφορα του συγκεκριμενου παιχνιδιου με το ds ειναι τα γραφικα και αλλο battle system...

 

Οχι, tales of hearts R.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WdauQV_tgn0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...