Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Vs PlayStation Vita


SteelLord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 332
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Megadrive ή snes εδώ σας θέλω :Pπεράστε οntopic παρακαλώ :P θέλω nintendo vs sony :D

 

Μega drive για μενα.

Αν και το snes ηταν καλυτερο:P

 

To 3ds vs vita εχει εξαντληθει μαλλον και δεν εχει ενδιαφερον.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι την εποχη που βγηκε το uncharted1 απο μεριδα του τυπου ειχε αρχισει να χαρακτηριζεται η κονσολα με το καλυτερο software της χρονιας(βγηκε τελος 2007 το U1,οποτε μιλαω για το 2008).Κατι που δεν αλλαξε ιδιαιτερα τα επομενα χρονια.

 

Οταν κυκλοφορησε το MG4 απλα υπηρχε λογος αγορας της κονσολας χωρις να ειναι η καλυτερη.Για μενα δεν ηταν ισαξια τοτε,αλλα αρκετα χειροτερη κονσολα σε software απο το 360.

 

 

 

Δεν το εδινε το AC2 ποτε.Για trial μιλας.

Πως μπορεις να εχεις χασει κατι οταν ολα ειναι μαζεμενα και τα βλεπεις?Πατας τα παιχνιδια plus και στα βγαζει ΟΛΑ.

Θελει πολυ προσπαθεια για να το καταφερεις αυτο.

 

Θελει πολυ προσπαθεια μαλλον για να μην καταλαβαινεις τι γραφει ο αλλος ή ισως να κανεις οτι δε καταλαβαινεις.

 

Αυτη τη στιγμη εχω Full το AC2 απο το PSN PLus και οχι trial.

 

Mεσα στη λιστα των instant δεν υπηρχε και δεν υπαρχει, το βρηκε κατα τυχη ενας φιλος πριν δυο βδομαδες (τεταρτη ηταν αν δεν απατωμαι).

 

Πιο απλο δε μπορω να στο κανω.

 

IMAG0024.jpg

 

O πιο σκυλος PS3 που εχει περατσει απο τα χερια μου ειναι το πρωτο ιαπωνικο 20αρι.

 

Εχει περασει τα πανδυνα και δε νιωθει.

 

Τωρα εκτελει χρεη BR στους γονεις στο πατρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε, ρε hollow, αυτό δεν παίζει. Αφού γράφει τιμή δίπλα στο full game. Για πάτα στο drop down menu να δεις. Free full game trial είναι. Το έπαιξες ή απλώς το κατέβασες;

 

Αν το έχεις κατεβασμένο τσέκαρε στη λίστα με τα εγκατεστειμένα. Αν έχει μια κίτρινη γραμμή δίπλα του είναι trial. Κάπως έτσι την έπαθα κι εγώ πριν από 2 βδομάδες και νόμιζα ότι είχαν βγει τα AC 2 και Brotherhood free, και μάλιστα ήταν τότε που είχε κυκλοφορήσει το 3 και σκέφτηκα ότι ίσως ήταν κάποιου είδους promotion, αλλά μετά πρόσεξα ότι ήταν trials.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει πολυ προσπαθεια μαλλον για να μην καταλαβαινεις τι γραφει ο αλλος ή ισως να κανεις οτι δε καταλαβαινεις.

Αυτη τη στιγμη εχω Full το AC2 απο το PSN PLus και οχι trial.

Mεσα στη λιστα των instant δεν υπηρχε και δεν υπαρχει, το βρηκε κατα τυχη ενας φιλος πριν δυο βδομαδες (τεταρτη ηταν αν δεν απατωμαι).

Πιο απλο δε μπορω να στο κανω.

 

Το βρηκες.Κανω οτι δεν καταλαβαινω.

Μπορεις να μου βρεις καπου ΕΠΙΣΗΜΑ απο την sony ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ που να εχει το AC2 μεσα στα παιχνιδια του Plus?

H μας κοροιδευεις οτι το επαιξες free ή βρηκες καποια τρυπα και το κατεβασες και κατηγορεις(λολ?) την sony που δεν στο ειχε και σε λιστα για να το βρεις πιο ευκολα...

Πιο απλο ουτε εγω μπορω να στο κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρηκες.Κανω οτι δεν καταλαβαινω.

Μπορεις να μου βρεις καπου ΕΠΙΣΗΜΑ απο την sony ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ που να δινει το AC2?

 

Σου μιλαω για το χαλι του store, και σου δινω εικονα οτι μου δινει free το AC2 σαν μελος του Plus και οτι δε το δειχνει στη λιστα με τα instant.

 

Την βλεπεις την εικονα ?

 

Το ιδιο ειχαν κανει και περσι με το brotherhood.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E μα δεν ειναι free,αυτο σου λεω.Πως να το εχει στην instant?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ free το full game.

Free για Plus ειναι το trial(αυτο σου εγραψα και στην πρωτη απαντηση).

 

Eσυ γραφεις.

Αυτη τη στιγμη εχω Full το AC2 απο το PSN PLus και οχι trial.

μπορεις να μου εξηγησεις πως γινεται αυτο?

Δεν το λεω ειρωνικα,πραγματικα θελω να καταλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε αυτο προσπαθω να σου πω, οτι εχει θεματα το PSN.

 

Επισημα και γω ειχα δει για την προ προηγουμενη οτι εδινε Crysis 2, Ratchet, και αλλα δυο Αrcades.

 

Ψαχνοντας κατι ενας φιλος μου λεει δινει και το ΑC2 αλλα δε το χει στα instant.

 

Mπηκα και οντως το ειχε για κατεβασμα Full Game, και οχι hourly trial.

 

Aκομα το εχω το παιχνιδι και παιζει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον.

Επισημα απο την sony δεν εχει ανακοινωθει ποτε για plus το AC2.Γι αυτο και δεν υπαρχει στην λιστα.Παρακολουθω πολυ την πορεια του Plus απο τον προηγουμενο Ιουνιο και ειναι απο τα παιχνιδια που με ενδιαφερουν(περιμενω να το δωσει).

Απο κει και περα δεν ξερω πως γινεται να το κατεβασες free.

Μακαρι να ησουν τυχερος και να βρηκες τροπο/τρυπα.

 

Μου κανει εντυπωση παντως.Ενας εγραψε για το AC2 για Plus στο neogaf πριν κανα μηνα.Aλλα διαπιστωσαν ολοι οτι ηταν trial..

http://67.227.255.239/forum/showthread.php?t=404938&page=134

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, hollow, έχεις περασμένη χρεωστική/πιστωτική/prepaid whatever κάρτα στο PSN; Μήπως σου τράβηξε λεφτά και το αγόρασες χωρίς να το κατάλαβες;

 

Πολύ περίεργη η όλη φάση. Επειδή στη φωτογραφία που ανέβασες δείχνει τιμή κι όταν είναι κάτι free δεν τη δείχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε Vole free ηταν και ουτως ή αλλως δεν αφηνω στο PSN καρτα με λεφτα μετα το ξεφτιλικι που εγινε δυο χρονια πριν. Ναι γιατι προφανως εφτιαξε, το ειδα και γω οταν τραβηξα την photo, οταν το κατεβασα δεν ειχε καν τιμη.

 

Πιο απλα δε μπορω να το πω, ΠΡΙΝ ΚΑΝΝΑ ΔΙΒΔΟΜΑΔΟ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΓΕΣ ΣΤΟ GAME ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ FULL FREE, ΟΥΤΕ ΤΡΥΠΕΣ ΟΥΤΕ ΚΩΛΟΤΡΥΠΕΣ και σιγα το παιχνιδι δηλαδη που θα κατσω να ασχοληθω για να σου πω και ψεμματα οτι το πηρα δωρεαν.

 

Εδω βρηκα ενα ακομα ποστ απο καποιον που ειχε την ιδια "τυχη". Ναι ξερω δεν ειναι επισημα μπλα μπλα, αλλα ειναι μπαχαλο.

 

http://community.us....P/td-p/38648951

 

http://www.hotukdeals.com/freebies/assassin-s-creed-2-brotherhood-both-free-ps3-ps-playstation-psn-1353430

 

http://www.hotukdeals.com/deals/assassins-creed-ii-brotherhood-appearing-free-for-playstation-plus-members-atm-glitch-1357472

 

Όποιος θελει το πιστευει δε θα σκασω κιολας, το PSN μια φορα μπαχαλο ειναι και δεν αλλαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μega drive για μενα.

Αν και το snes ηταν καλυτερο :P

 

To 3ds vs vita εχει εξαντληθει μαλλον και δεν εχει ενδιαφερον. :P

To mega drive ηταν ποιο γρηγορο αλλα το snes ειχε καλυτερα γραφικα (δεν εχω ψαξει βεβαια τα χαρακτηριστικά τους) mega drive ειχα και εγω αλλα ηθελα σαν φτωχαδάκι και ενα snes για dk,mario,killer instict κλπ.

 

Ας γράψουμε τι μας χαλάει στο 3ds οσοι το έχουν και τι μας χαλάει στο vita οσοι εχουν.

Ξεκιναω να πω πως.

Η νιντεντο έκανε πατάτα με την αυτονομία του συστήματος.

Οταν το ds lite μου εβγαζε 14+ωρες (3ης φορες φορτισα για να τερματισω το kingdom hearts) και τωρα το 3ds βγαζει μολις 8 στα ds games ειναι γελίο.

4 ωρες βγάζει για 3ds..ελεος.

Για το βiτα δέν θα μιλήσω ειναι γνωστο psp = καμια αυτονομία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε ας γραψω εγω τα κακα που θεωρω για καθε συστημα σαν κατοχος και των 2.

 

3DS (το μικρο, δεν εχω το XL):

 

- Κακη αυτονομια μπαταριας. Με ανοιχτο 3D και ανοιχτο wi-fi με τερμα φοτεινοτητα μεσα σε 4-5 ωρες θα εχει αδειασει 100%

- Δεν εχουν ολα τα παιχνιδια 3D με ποιοτητα οπως το Starfox, Mario, Tekken 3D, Resident Evil.

- Δεν εχει δευτερο μοχλακι (αλλα ποιος χεστηκε με 2 shoulder boutons).

- Ακομα δεν εχουν βγει τα "μεγαλα" οπλα σε παιχνιδια και λειπουν αρκετα core first party franchises απο το συστημα.

 

PSV

 

- Κακιστη μπαταρια επισης αλλα καπως δικαιολογημενη καταναλωση για φορητη κονσολα.

- Τα αναλογικα εκτος του οτι δεν εχουν καλο σχεδιασμο δεν εχουν και σωστη τοποθετηση και ουκ ολιγες φορες θα τα κοπανας καθως πατας σταυρο και πληκτρα. Το δευτερο μοχλακι στην θεωρια ειναι καλη ιδεα αλλα στην πραξη δεν βλεπω να εχει και πολυ χρηση καθως και το PSV εχει μονο 2 shoulder buttons.

- Εκπληκτικη ελειψη παιχνιδιων και σε ποσοτητα αλλα και σε ποιοτητα που ειναι και το σοβαροτερο προβλημα του.

- Δεν εχει backwards compatibility με τα UMD του PSP ή εστω να προσφερει δυνατοτητα download αν εχεις ηδη παιχνιδια μεσω ID στο PSN. Γενικα το θαψαμε το θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο in αξεσουαρ του psp vita ειναι :

 

http://www.chmaggina.../file_88_10.jpg

 

φορητοτητα με απολαυση πανω απο ολα :-D

 

Μα εδω στο review ο ανθρωπος λεει οτι η μπαταρια στο ps vita κραταει ΜΗΝΕΣ!!!

 

http://youtu.be/bQY09Dn6S9U

 

 

Εχει δικιο ο PDS, σε ολα τελικα... ΖΗΤΩ Ο PDS!!!! ...εγγύηση τα λεγόμενα του....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πραγμα που μου τι δινει στο 3ds ως νεος χρήστης ειναι το dpad.

Δέν μπορείς να κάνεις κόλπάκια ευκολά σε fighting games.

Ισως γιατι δεν το πιάνει καλα ο αντίχειρας,ίσως γιατί το μέγεθος του είναι μικρότερο απο τα κανονικά d-pad στις κονσόλες σπιτιού ή απλά γιατί ειναι μικρό το καλούπι του.Θέλω να δοκιμάσω καποια στιγμή καμιά βάση να δώ πως θα πάει.α

 

Στο psvita το αναλογικό ειναι αρκετά μικρό.Το 2ο το θεωρό χαζομάρα οταν έχεις κονσόλα με l1 & R1 μόνο.

Επισης το καλούπι του δέν με βολέβει τόσο πολύ ιδικά όταν κρατάω το αναλογικό του κουμπί νομίζω πως θα μου πέσει κάτω.

 

Και οι 2 κονσόλες σε γενικές γραμμές δεν κάθονται καλα στο χέρι μου.Το 3ds xl δέν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Δεν ξερω πως και γιατί αλλα το dslite μου ήταν πολυ βολικότερο και απο τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...