Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Vs PlayStation Vita


SteelLord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

rezonan μόνο nintendo fan δεν είμαι παλίκαρε,ειδικά στο Insomnia με θεωρούν playstation fanboy, οι πωλήσεις του vita παγκοσμίως είναι πάτος όχι μόνο ιαπωνία,αλλα όταν βλέπεις ένα μηχάνημα να πουλάει ένα 5% σε σχέση με τον ανταγωνισμό τότε εντάξι την ψιλιάζεσαι την δουλειά.

 

οι όλες κραυγες που βγαίνουν στο νετ,δείχνουν οτι ο κόσμος θέλει η σόνυ να υποστηρίξει περισσότερο την κονσόλα της, και πάνω απόλα να κάνει ενα μαμημένο Pricedrop,δεν τραβάει σε αυτά τα λεφτά ενω πιο φτηνό θα πουλούσε ακόμα και με αυτό το Library.

όπως λέει και ο Ikaruga κανείς σοβαρός gamer δεν θέλει το vita να αποτύχει,αλλα όσοι ασχολούνται με τα νέα βλέπουν οτι η σόνυ προσπαθεί να αποτύχει το pvita..εντελώς λάθος μάρκετιγκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 332
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οτι οι πωλησεις του vita ειναι χαλια,ειναι γεγονος.Αλλα η Ιαπωνια οκ ενδιαφερει την sony εως ενα σημειο πιστευω.Αν ειχε τοσο τρελα με τις πωλησεις του vita στην Ιαπωνια δεν θα εβγαζε και 2-3 βαρβατους jrpg τιτλους;

ακομα δεν εχω αγορασει καποια απο τις 2 κονσολες

ψηνομαι για vita γιατι οσο και αν σας φαινεται κουφο,για μενα εχει καλυτερα παιχνιδια απο το 3ds ή για να το θεσω καλυτερα εχει πιο πολλα παιχνιδια κοντα στα δικα μου γουστο.Δυστυχως τη τιμη του ειναι αρκετα υψηλη και σιγουρα θα βοηθουσε ενα Price drop

Δεν πιστευω οτι η sony θα το εγκαταληψει τοσο ευκολα παντως.Ηδη το plus ειναι μια καλη αρχη αλλα σιγουρα χρειαζεται μεγαλυτερη υποστιριξη...

for the record εχω τα psp και ds απο φορητα,οπως και Ps3,x360 οποτε δεν ειμαι οπαδος καμιας απο τις εταιριες B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι οι πωλησεις του vita ειναι χαλια,ειναι γεγονος.Αλλα η Ιαπωνια οκ ενδιαφερει την sony εως ενα σημειο πιστευω.Αν ειχε τοσο τρελα με τις πωλησεις του vita στην Ιαπωνια δεν θα εβγαζε και 2-3 βαρβατους jrpg τιτλους;

ακομα δεν εχω αγορασει καποια απο τις 2 κονσολες

ψηνομαι για vita γιατι οσο και αν σας φαινεται κουφο,για μενα εχει καλυτερα παιχνιδια απο το 3ds ή για να το θεσω καλυτερα εχει πιο πολλα παιχνιδια κοντα στα δικα μου γουστο.Δυστυχως τη τιμη του ειναι αρκετα υψηλη και σιγουρα θα βοηθουσε ενα Price drop

Δεν πιστευω οτι η sony θα το εγκαταληψει τοσο ευκολα παντως.Ηδη το plus ειναι μια καλη αρχη αλλα σιγουρα χρειαζεται μεγαλυτερη υποστιριξη...

for the record εχω τα psp και ds απο φορητα,οπως και Ps3,x360 οποτε δεν ειμαι οπαδος καμιας απο τις εταιριες B)

 

μαλλον φιλε δεν εχεις ψαξει και πολυ τα παιχνιδια του 3ds...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον φιλε δεν εχεις ψαξει και πολυ τα παιχνιδια του 3ds...

Γιατί έτσι? Δηλαδή είναι τόσο κακο να μην γουστάρει κάποιος Mario και τα άλλα nintendo exclusives και να πάει σε Vita όπως εμένα? Δεν μπορώ να καταλάβω αυτήν την λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει περισσότερη ποικιλία αυτή τη στιγμή,για κάποιον τίτλος σαν το resident evil του 3ds δεν υπάρχει στο psv,για κάποιους τίτλος σαν το uncharted ga δεν υπάρχει στο 3ds δεν διαφωνώ με αυτό απόψεις είναι,αλλα σαν Library μην συγκρίνετε καν τι κυκλοφορεί για τις 2 κονσόλες,υπάρχει και ενας χρόνος αβάντζο είναι άδικο για το vita,μόνο flamers τραβάτε με τέτοια σύγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έτσι? Δηλαδή είναι τόσο κακο να μην γουστάρει κάποιος Mario και τα άλλα nintendo exclusives και να πάει σε Vita όπως εμένα? Δεν μπορώ να καταλάβω αυτήν την λογική.

Οχι αλλα δεν είναι του στυλ δεν μου αρέσει αλλα του στυλ είμαι φαν μποι αλλα το κρύβω.

Και το 3ds εκτός απο mario εχει πολλά περισσότερα games απο το psvita δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και έχει πολλα περισσότερα παιχνίδια. και λογικό γιατί βγήκε ένα χρόνο νωρίτερα. Και μην ξεχνάμε τα περισσότερα καλά παιχνίδια βγήκαν φέτος μετά τον ένα χρόνο κυκλοφορίας ή κοντά σε αυτόν. Είχε και το price drop που το βοήθησε να ανέβει σε πωλήσεις. Και εγώ βρίσκω πολλά ενδιαφέροντα παιχνίδια στο 3DS αλλά στο Vita κατέλειξα για άλλους λόγους (PS Plus).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παιχνιδια του 3ds τα εχω ψαξει εως ενα σημειο.

ειναι το τι θελει  ο καθενας.πχ το να ξαναπαιξω ενα ακομα mario kart ή ενα ακομα super mario bros δεν με τρελενει.με τα zelda ποτε δεν ειχα κολλημα,για την ακριβεια δεν μου αρεσαν...περιεργο;ναι μπορει αλλα ετσι ειναι τα γουστα.περι ορεξεως κολοκυθοπιτα  :P

μονο με τα castlevania του ds ειχα το τρελο κολλημα.αντε και κανα phoenix wright.

Αλλα ακομα και να ειχε(το 3ds) τα παιχνιδια που θα με εκαναν να θελω να το αγορασω, το γεγονος οτι κοστιζουν 40 και 50 ευρω δεν βοηθαει.κλασικη νιντεντο δηλαδη.

το ds και το mario kart ds βγηκαν το 2004.ακομα και τωρα που μιλαμε το mario kart ds κοστιζει 45 ευρω...τα παιχνιδια του psp ειναι σε πολυ πιο χαμηλες τιμες

το ιδιο ισχυει εν μερη και για τα 3ds-vita.ακομα και τωρα που το vita θεωρειται νεο οι τιμες των περισσοτερων παιχνιδιων κινουνται σε σχετικα λογικα επιπεδα.Ειδικα με το ps plus πιστευω οτι καποιος θα παιξει με λιγα λεφτα αρκετους τιτλους του vita.αρκει να εχει την Plus συνδρομη.

Ξαναλεω οτι δεν ειμαι fanboy του vita.αν ημουν θα το ειχα ηδη.πιστευω οτι πρεπει να πεσει η τιμη του οπως και η τιμη των καρτων μνημης του.Θα ηταν πολυ πιο ωραιο να ειχε καρτες μνημης Micro sd ή κατι τετοιο,αλλα εκανε την εξυπναδα να βαλει δικες τις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ για τους λογους οτι εισαι φαν τις sony.

Console: Playstation 3 Slim 250GB: cfw 3.55 (LG IPS235V)- PSN ID: LordKimi - | Playstation 2 Hardmoded | PlayStation Vita - PSN ID: LordLoshen

Επειδή έχω κονσόλες της Sony είμαι fanboy? Προφανώς και δεν με ξέρεις καλά. PS3 διάλεξα για τα πολύ ανώτερα exclusives του και για τις άλλες επιπλέον λειτουργίες του. Όχι γιατί γουστάρω Sony. ίσα ίσα η Sony είναι από τις εταιρίες που απεχθάνομαι. Και όσοι με ξέρουν από καιρό εδώ στο insomnia γνωρίζουν πως έκανα πολύ καιρό να αποφασίσω ανάμεσα σε ps3, xbox 360 και wii. Επίσης τώρα στην αγορά φορητού γνωρίζω πως αρκετά 3DS παιχνίδια μου αρέσουν και ίσως να ξεπερνάνε και του Vita. Αλλά λόγω της δύσκολης εποχής αποφάσισα να έχω PS Vita για να έχω τα παιχνίδια μου κάθε μήνα με μία συνδρομή. Οπότε μην κρίνεις κάποιον που δεν γνωρίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα το εθετα αναποδα

αυτη τη δεδομενη χρονικη στιγμη, πρεπει να εισαι εντελως fanboy αλλης εταιριας η τουλαχιστο να εχεις παρωπιδες για να παραβλεψεις το γεγονος πως το psn-plus δινει 3(τρεις) ΑΑΑ τιτλους στο vita + αλους καταπληκτικους τιτλους στο ΠΣ3 ωστε με 37 ευρωπουλα (αμφιβαλω αν κοστιζει πιο λιγα ενα παιχνιδι 3DS) εχεις αξιολογοτατους τιτλους σε 2 κονσολες.

Για καποιον που εχει ηδη ΠΣ3 (και το χρησιμοποιει) το vita αποτελει μονοδρομο για αγορα handheld αν θελει να το δει καποιος λογικα. Και μιλαω παντα για τη δεδομενη χρονικη στιγμη. Και αυτο δεν ειναι κατι που θα αλλαξει κατα τη γνωμη μου μιας και η ΣΟΝΥ (με τα οσα κακα της) τουλαχιστο σε αυτο τον τομεα του PSN plus εδω και 6-7 μηνες αριστευει με την υποστηριξη καταπληκτικων τιτλων ΑΑΑ στο ΠΣΝ.

Γι αυτο το λογο το παρηγγειλα και εγω μιας και ειμαι κατοχος ΠΣ3

Με 190 ευρουλακια που το πηρα (bundle LBP+FIFA) θα εχω με το καλημερα LBP, UGA, gravity rush, Mortal Combat, Fifa 13.

Α και για να μη πει καποιος οτι ξεχναω τις καρτες μνημης στο public εχει 16αρα με 32 ευρω. αντε λοιπον να τα κανω 220

Εχει μηπως καλυτερη προσφορα το 3DS σε αυτα τα χρηματα με 5 ΑΑΑ τιτλους;

Βαλε και αυτους που σιγουρα θα ερθουν στο μελλον στο PS plus.

Αν ναι ευχαριστως να την ακουσω

Μην τα ισοπεδωνουμε λοιπον ολα και μιλαμε για φανμποϋσμο οταν καποιος σκεφτεται λογικα !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σύμφωνα με το metacritic ούτε ένας τίτλος απο αυτούς που ανέφερες δεν είναι AAA, AA είναι τα 4 και το fifa A. μην λέμε και ότι θέλουμε... 2ον ο δανεισμός σε games ποτέ δεν μου άρεσε,άσχετα με πόσα λεφτά δίνεις. 3ον όποιος πάει να βάλει τώρα Plus θα πάρει μόνο mortal kombat δεν θα πάρει τα παλιά Ps plus games(uga-gravity rush)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σύμφωνα με το metacritic ούτε ένας τίτλος απο αυτούς που ανέφερες δεν είναι AAA, AA είναι τα 4 και το fifa A. μην λέμε και ότι θέλουμε... 2ον ο δανεισμός σε games ποτέ δεν μου άρεσε,άσχετα με πόσα λεφτά δίνεις. 3ον όποιος πάει να βάλει τώρα Plus θα πάρει μόνο mortal kombat δεν θα πάρει τα παλιά Ps plus games(uga-gravity rush)

Έχεις παίξει τους τίτλους που ανέφερε ο mtzs? Τα UGA και το Gravity Rush είναι ΑΚΟΜΑ διαθέσιμα στο Plus. Το Gravity Rush που παίζω εγώ και έχω φτάσει σχεδόν στην μέση πρόκειται για έναν καταπληκτικό τίτλο. Όπως και το UGA. Άσε το metacritic που πάει και ψηφίζει όποιος να ναι. Παίξε αυτά τα 2 παιχνίδια και θα δεις. Και το LBP είναι ΑΑΑ τίτλος. Τα άλλα 2 υπάρχουν και στις οικιακές κονσόλες και είναι πολύ αξιόλογα παιχνίδια επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως οταν θα τα ψηφιοποιησούν την αγορά videogames θα πάψω να είμαι gamer.

Όποιος αγοράζει μεχρι τότε τίλους έστω αυτά που υπάρχουν σε δισκάκια να ξέρει πως θα είναι υπεύθυνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...