Προς το περιεχόμενο

Dell XPS 12: Το υβριδικό laptop με την περιστρεφόμενη οθόνη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Dell κυκλοφόρησε πέρσι το XPS Duo το οποίο εντυπωσίασε αφού με ένα ειδικό μηχανισμό με την ονομασία flip and fold, από laptop μεταμορφόνονταν σε tablet. Πέρσι όμως δεν υπήρχαν Windows 8 και έτσι με την έλευση τους και την υποστήριξη αφής που αυτά φέρνουν, η Dell παρουσιάζει ένα νέο μοντέλο το Dell XPS 12.Το XPS 12 είναι καταρχήν ένα ultrabook και μόλις περιστρέψουμε την οθόνη του κατά 180 μοίρες, μπορούμε να το κάνουμε tablet αν και με την πιο ευρεία έννοια του όρου αφού θεωρείται αρκετά χοντρό για τη συγκεκριμένη κατηγορία συσκευών. Χωρίς αμφιβολία, η ποιότητα κατασκευής βρίσκεται σε κορυφαία επίπεδα με τη Dell να χρησιμοποιεί το carbon fiber υλικό για μεγαλύτερη ανθεκτικότητα και όμορφη αίσθηση στο κράτημα.

 

 

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά βλέπουμε τα

 

* Intel Core i5 ή Core i7

* 4gb DDR3 Ram

* 128/256gb SSD

* Οθόνη 12.5' ιντσών με ανάλυση 1920x1080

* 2x USB 2.0 θύρες

* Αυτονομία 8 ώρες

 

Το XPS 12 αναμένεται το Νοέμβριο με τιμή $1.199 στην Αμερική ενώ θα κυκλοφορήσει σύντομα και στη χώρα μας με άγνωστη ακόμα τιμή.

 

p1100513y.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πόσο δύσκολο ειναι να κανείς κάτι που θα ξεχωρίσει χωρίς να ειναι υπερβολή.....!!

Δε αγοραζουν ολοι,με γνωμονα τη πρωτοτυπια και τη φιγουρα!

Μερικες ή και πολλες φορες,η υπερβολη σε ενα μηχανημα,να κανει τη διαφορα ή και να ειναι ο κυριος λογος,που θα το προτιμησει καποιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτε μια γευση απο επισημες τιμες οσοι θελουν laptop replacement μια καλη προταση

http://www.dell.com/us/p/xps-12-l221x/pd?~ck=mn&~ck=mn&dgc=SM&cid=245280&lid=4499369

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε αγοραζουν ολοι,με γνωμονα τη πρωτοτυπια και τη φιγουρα!

Μερικες ή και πολλες φορες,η υπερβολη σε ενα μηχανημα,να κανει τη διαφορα ή και να ειναι ο κυριος λογος,που θα το προτιμησει καποιος!

 

Μεγάλε φιγούρα δεν κάνω όταν αγοράζω ένα προϊόν που μου αρέσει, ότι ο κάθε καγκουρας έχει ένα iPhone και twittάρει ειναι άλλο θέμα.

Δεν πιστεύω πως ειναι πρωτοποριακό το να στριφογυρίζει η οθόνη σαν παιδική χαρά, και μην κριτικαρεις λες και είσαι ο έξυπνος εδώ γιατί μου τη δίνουν κάτι τέτοια......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτε μια γευση απο επισημες τιμες οσοι θελουν laptop replacement μια καλη προταση

http://www.dell.com/...280&lid=4499369

 

Μα όσοι θέλουν notebook replacement, θα έχουν και τιμή για notebook με ανάλογα χαρακτηριστικά. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για υβριδικό ultrabook/tablet. Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να συγκρίνουμε "εργαλείο" με τα "παιχνίδια" των 400-500€ (αναφερόμενος στα tablet). Οπότε λίγο πολλοί όλοι ξέρουν που θα κυμανθούν οι τιμές της κατηγορίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο ειναι ότι εκτός από το να θέλω κάτι για να κάνω τη δουλειά μου ειναι και το αν αυτό με ξεκουράζει, γιατί κακά τα ψέματα μπορεί η apple να πουλάει τα προϊόντα της ακριβά τουλάχιστον στα laptop της γουσταρεις να τα χρησιμοποιείς.

 

Για iPhone θα έλεγα ότι ειναι η απατεωνια του αιώνα.*

 

 

* μετά από την πουστιά του Παπανδρέου βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολικά ακριβό και χωρίς νέα καινοτομία.

 

 

* Intel Core i5 ή Core i7

* 4gb DDR3 Ram

* 128/256gb SSD

* Οθόνη 12.5' ιντσών με ανάλυση 1920x1080

* 2x USB 2.0 θύρες

* Αυτονομία 8 ώρες

 

αποκλείεται να μην έχει usb3 θύρα πάντως.

 

τηγανιτές πατάτες δεν φτιάχνει αν αυτό ήθελες :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...