Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το iPad 4ης γενιάς της Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

μην ξεχνάς όμως το καθήκον σου να κάνεις και τα σοβαρά των Apple συσκευών ασήμαντα :-D

 

Για την ώρα το καθήκον μου επιβάλλει να τονίσω πως το ipad είναι η καλύτερη επιλογή tablet! Εκτός αν σου αρκεί μια καλή οθόνη για να την κοιτάς μόνο! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ο μεγκα φαν της apple ξενερωσα που εσκασα τόσα λεφτα για το 3 και έβγαλε σε 6 μήνες το 4 ντροπή τους

 

Κοίτα, αν ενδιαφέρεσαι να το πουλήσεις δέχομαι την οργή/απογοήτευσή σου γιατί μειώνει την αξία του προϊόντος που έχεις στην κατοχή σου. Αν θέλεις να έχεις το "τελευταίο-καλύτερο" σου συνιστώ να αλλάξεις τακτική γιατί η εποχή δεν είναι για τέτοια. Αν πάλι πήρες το ipad απλά για να κάνεις αυτά τα 5-10 πράγματα που υποτίθεται ότι μπορείς να κάνεις, δεν μπορώ να καταλάβω προς τι το μένος. Ίσως μόνο αν το είχες πάρει πριν 1 μήνα θα μπορούσες να πεις ότι σε αιφνιδίασαν και για ελάχιστο καιρό δεν πήρες το updated προϊόν. Κατά τα άλλα οι εταιρείες συνεχώς θα βγάζουν νέα και βελτιωμένα προϊόντα. Έχω το ipad 2 εδώ και 1.5 χρόνο και δε νοιώθω καμία απολύτως ανάγκη να αναβαθμίσω. Οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ τρέχουν απρόσκοπτα, η οθόνη μου φαίνεται μια χαρά και δε με ενδιαφέρει πως λέγεται, η μπαταρία με βγάζει χαλαρά πάνω από 10 ώρες χρήσης. Νομίζω ότι αυτό θα πρέπει να κοιτάς. Κάνεις τη δουλειά σου; Άλλωστε σιγά την αναβάθμιση που προσφέρει το 4...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα η αλλαγή που "αξίζει" κάποιος να αναβαθμίσει είναι η μπροστινή κάμερα...ο επεξεργαστής και στο προηγούμενο iPad πέταγε ενώ δεν επιτρεπόταν να έχει τέτοια κάμερα μπροστά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για μένα η αλλαγή που "αξίζει" κάποιος να αναβαθμίσει είναι η μπροστινή κάμερα...ο επεξεργαστής και στο προηγούμενο iPad πέταγε ενώ δεν επιτρεπόταν να έχει τέτοια κάμερα μπροστά..

 

Για τους σκοπους όμως που προορίζεται η μπροστινή κάμερα, δεν ειναι και κάτι τραγικό η ανάλυση. Και με το ipad2 μια χαρά ήταν οι κλήσεις μέσω skype κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα παει το ξεφτιλίσανε.. Συμφωνω οπως ειπε και ενας παραπανω. Το ολο θεμα εγινε απλα γιατι βγηκαν καινουρια tablet windows. Μπειτε στο site της apple να δειτε ολοι πως βριζουμε και καλα κανουνε. Μαζι τους κι εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μιλαμε για tablet to ipad ειναι μονοδρομος η διαφορα με τους αλλους κατασκευαστες σε εμπειρια χρησης ειναι χαωδης

 

Μέχρι τώρα ναι. Με τα windows 8 tablets το ipad αποκτάει επιτέλους σοβαρό ανταγωνισμό, ενώ το android τόσα χρόνια ήταν λίγο όταν μάλιστα πουλούσαν στις ίδιες τιμές με το ipad! Το Nexus 10 με android 4.2 διορθώνει λίγο την κατάσταση, ίσως αρκετά καθυστερημένα. Όπως και να 'χει, τα windows 8 tablet και η εξέλιξη του hardware θα φέρουν αλλαγές. Το ipad δεν παίζει μόνο του πλέον.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μέχρι τώρα ναι. Με τα windows 8 tablets το ipad αποκτάει επιτέλους σοβαρό ανταγωνισμό' date=' ενώ το android τόσα χρόνια ήταν λίγο όταν μάλιστα πουλούσαν στις ίδιες τιμές με το ipad! Το Nexus 10 με android 4.2 διορθώνει λίγο την κατάσταση, ίσως αρκετά καθυστερημένα. Όπως και να 'χει, τα windows 8 tablet και η εξέλιξη του hardware θα φέρουν αλλαγές. Το ipad δεν παίζει μόνο του πλέον.[/quote']

 

Τα win 8 tablets/ultrabooks,δεν ανηκουν στη κατηγορια των gadgets!

Το γεγονος οτι εκτελουν αψογα κ χρεοι tablet,δε σημαινει οτι θα πρεπει να καθομαστε να τα συγκρινουμε με τα απλα tablet τυπου RT,iOS,android!

Απευθυνεται αποκλειστικα για επαγγελματιες που χρειαζονται ultra books,αλλα να μπορουν να τα χρησιμοποιουν και σαν tablets,απλα για να μη ξανα μπουν στα εξωδα για αλλη συσκευη για τον ελευθερο τους χρονο,για απλη χρηση!Ετσι για να γουσταρουν την ανεση κ ευχαριστη touch εμπειρια!

Ετσι λοιπων δε θα ανταγωνιστει ουτε τα iPad,ουτε τα android tablets!Γι'αυτο και η πολυ πιο ακριβη τιμη τους,σε σχεση με τα αλλα tablets!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...