Προς το περιεχόμενο

Τι σύστημα ψύξης έχετε στο pc σας?


veteranos123

Τι σύστημα ψύξης έχετε στο pc σας?  

308 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι σύστημα ψύξης έχετε στο pc σας?

    • Αέρα
      224
    • Νεράκι
      84
    • Sub-zero,tec(peltier)
      4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα δε μου εφτανε το μπολικο αερακι της NH-D14 και πηγα στο νερακι της H100 για λιγο.

Τωρα ειμαι με το stock της intel μιας και η H100 πεταξε για Oλλανδια λογω ελαττωματικης αντλιας.

Με φαγανε τα νερα και η μοστρα! B)

Τωρα αναμονη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτα φοβαμαι κι εγω με τις αντλιες και τα νερα, ακομα και τα ετοιμα (τα αλλα ειναι και απλησιαστα)

 

ενω ενα κομματι μεταλλο , τι να παθει ? :P 

 

μιας ομως και τα ειχες και τα 2 , πως ειδες την αποδοση της μιας και της αλλης ψυξης, γιατι πραγματικα με ενδιαφερει...

(δε πιστευω να σου εφτασε χαλασμενη)



Εγώ είμαι με την corsair A50 http://www.corsair.com/air-series-a50.html . Το σύστημα της υπογραφής μου.. Ορίστε και οι εικόνες απ'το πρόσφατο 10ωρο stressάρισμα με prime95. Θερμοκρασία δωματίου 17-18 βαθμοί. Ομολογώ πως είμαι πολύ ευχαριστημένος από τα αποτελέσματα.. Και σύντομα ελπίζω να ανέβω κι άλλο. 

παιζεις μπαλα με στοκ ρευμα πρακτικα 

 

βεβαια εδω που τα λεμε η εργοστασικη ψυκτρα ακομα και στοκ εχει χαλια αποδοση , οποτε καλα εκανες και την αλλαξες 

 

μπορεις ομως να δωσεις κι αλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζεις μπαλα με στοκ ρευμα πρακτικα 

 

βεβαια εδω που τα λεμε η εργοστασικη ψυκτρα ακομα και στοκ εχει χαλια αποδοση , οποτε καλα εκανες και την αλλαξες 

 

μπορεις ομως να δωσεις κι αλλο 

Ναι, ήταν πολύ κακή η stock. Με όλα στα default χτυπούσε 80αρια στο prime95. Μέσα στη βδομάδα θα ανέβω κι άλλο. Όσο επιτρέψει η μητρική δηλαδή, γιατί αυτή πιστεύω θα με κόψει πρώτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό φοβάμαι κι εγώ. Από θερμοκρασίες και voltage έχω περιθώρια να ανέβω. Αν και μόλις καταφέρω κάτι καλύτερο, θα επανέλθω με τα νέα δεδομένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα φοβαμαι κι εγω με τις αντλιες και τα νερα, ακομα και τα ετοιμα (τα αλλα ειναι και απλησιαστα)

 

ενω ενα κομματι μεταλλο , τι να παθει ? :P

 

μιας ομως και τα ειχες και τα 2 , πως ειδες την αποδοση της μιας και της αλλης ψυξης, γιατι πραγματικα με ενδιαφερει...

(δε πιστευω να σου εφτασε χαλασμενη)

 

Και ομως χαλάσμενη την πηρα μιας και μεταχειρισμενη, αλλα σε θεμα αποδοσης δεν ειχε προβλημα παρα μονο στον ηχο.

Οι διαφορες των 2 ηταν γυρω στους 3-4 βαθμους υπερ της υδροψυξης αλλα δεν προλαβα να τις τεσταρω σε load καταστασεις.

Μη ρωτατε το πως αλλα και οι δυο ηταν καθαρα παρορμητικες αγορες χωρις να υπαρχει ιδιαιτερη αναγκη απο extra αποδοση και σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ giannaros

 

καλα τοτε απο θορυβο δε σε ρωταω, απλα εχω την εντυπωση οτι και στα καλα της να ειναι η corsair , η noctua θα ειναι πιο ησυχη μιας και εχει ησυχους ανεμιστηρες και η corsair λογικα για να αποδωσει στο φουλ αυτα που υποσχεται θα θελει οι 12αρηδες να γυριζουν σε υψηλες στροφες 

 

να σου πω κι εγω "παρορμητικα" θα ηθελα να παρω την h100 , ομως συνεχιζω να εχω τις αμφιβολιες μου σχετικα με την αξιοπιστια ενος τετοιου συστηματος, κυριως λογω της παραπανω πολυπλοκοτητας του 

 

απο χρηματικη αποψη δεν αξιζει τη διαφορα σε καμια περιπτωση  , απλα μου φαινοταν ωραια :P

 

μαλλον και την επομενη φορα θα παραμεινω σε αερα με την d14 να ειναι η επικρατεστερη επιλογη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο θορυβος της αντλιας ειναι εντελως διαφορετικος απο αυτον των ανεμιστηρων.

Σε low και medium profile η h100 δεν κανει και τοσο θορυβο και στο hight δεν ειναι και κατι το τοσο τρομερο.

Σιγουρα οχι οπως η d14 αλλα κατα τα αλλα οχι και κατι το φοβερο.

Αν θελεις πιο οικονομικο και πιο αθορυβο συστημα d14 σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...