Προς το περιεχόμενο

Μπορεί ένας Ηλεκτρολόγος TE να προσληφθεί σαν ΔΕ ???


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θα ήθελα τη γνώμη όσον ξέρουν τι γίνετε με της διάφορες ΣΟΧ που βγαίνουν και πιο συγκεκριμένα για τους Ηλεκτρολόγους ΔΕ.

 

Μέχρι τώρα δεν έδινα πολύ σημασία αλλά τώρα τα ψάχνω αρκετά λόγο της κατάστασης που περνάω.

 

Έτσι λοιπόν εδώ λέει το εξής:

 

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ:

 

1. Άδεια άσκησης επαγγέλματος Ηλεκτροτεχνίτη Γ΄ειδικότητας

2. Ο ομώνυμος ή αντίστοιχος τίτλος ΙΕΚ ή Τεχνικού Επαγγελματικού

Εκπαιδευτηρίου Α΄ ή Β΄ κύκλου σπουδών ή Ενιαίου Πολυκλαδικού Λυκείου ή

Τεχνικού Επαγγελματικού Λυκείου ή Τεχνικών Επαγγελματικών Σχολών

δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ή σχολών μαθητείας του ΟΑΕΔ του Ν. 1346/1983 ή

άλλος ισότιμος τίτλος σχολικών μονάδων της ημεδαπής ή αλλοδαπής, αντιστοιχης

ειδικότητας.

 

Γίνεται επίσης δεκτός οποιοσδήποτε τίτλος ΙΕΚ ή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ή

άλλος ισότιμος και αντίστοιχος τίτλος σχολικών μονάδων της ημεδαπής ή

αλλοδαπής, υπό την προϋπόθεση ότι ο υποψήφιος υποβάλλει βεβαίωση της

αρμόδιας για την έκδοση της άδειας υπηρεσίας, ότι η ανωτέρω άδεια άσκησης επαγγέλματος χορηγήθηκε βάσει του συγκεκριμένου τίτλου είτε αυτοτελώς είτε με

συνυπολογισμό και εμπειρίας.

 

Και ρωτάω εγώ είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός TE οποτε κανονικά δεν μπορώ να κάνω αίτηση ΑΛΛΑ έχω απολυτήριο λυκείου που είναι ισότιμος ΔΕ και επίσης το πτυχίο μου μου δίνει άδεια άσκησης επαγγέλματος Ηλεκτροτεχνίτη Γ΄ειδικότητας οποτε μπορώ να πάρω την βεβαίωση που λέει.

 

Άρα τι γίνετε μπορώ να κάνω αίτηση ή όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η φράση της δεύτερης παραγράφου " υπό την προϋπόθεση ότι ο υποψήφιος υποβάλλει βεβαίωση της

αρμόδιας για την έκδοση της άδειας υπηρεσίας, ότι η ανωτέρω άδεια άσκησης επαγγέλματος χορηγήθηκε βάσει του συγκεκριμένου τίτλου είτε αυτοτελώς είτε με

συνυπολογισμό και εμπειρίας." προφανώς εννοεί ότι δεν μπορείς να υποβάλλεις απολυτήριο λυκείου + την άδεια γιατί η άδεια προήλθε από διαφορετικό τίτλο ( επιπέδου ΤΕ ).

 

Ρώτα στο φορέα εννοείται αλλά αφού η θέση είναι ΔΕ δεν ξέρω πώς θα μπεις ως ΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα δεν έδινα πολύ σημασία αλλά τώρα τα ψάχνω αρκετά λόγο της κατάστασης που περνάω.

Βλέπω αυτό,θυμάμαι της απαντήσεις στο θέμα για τον Ισλαμισμό και μου ρχεται κάπως,συγνώμη απλά ήθελα να το αναφέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω αυτό,θυμάμαι της απαντήσεις στο θέμα για τον Ισλαμισμό και μου ρχεται κάπως,συγνώμη απλά ήθελα να το αναφέρω

 

Επειδή θυμάμαι και γω οτι την έλεγες σε κάποιον για την ορθογραφία του, στο "επάνοδος της χώρας" νομίζω, για τσέκαρε λίγο την πρότασή σου....Sorry αλλά ήθελα να το αναφέρω...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω αυτό,θυμάμαι της απαντήσεις στο θέμα για τον Ισλαμισμό και μου ρχεται κάπως,συγνώμη απλά ήθελα να το αναφέρω

Τι σχεση εχει αυτο απλα ρωταω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θυμάμαι και γω οτι την έλεγες σε κάποιον για την ορθογραφία του, στο "επάνοδος της χώρας" νομίζω, για τσέκαρε λίγο την πρότασή σου....Sorry αλλά ήθελα να το αναφέρω... :)

άλλο ορθογραφικό,άλλο τυπογραφικό,στοιχειώδη νοημοσύνη θέλει,sorry απλά ήθελα να το αναφέρω

 

τίποτα REDODIN,μη σου γμσ το θέμα,ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φράση της δεύτερης παραγράφου " υπό την προϋπόθεση ότι ο υποψήφιος υποβάλλει βεβαίωση της

αρμόδιας για την έκδοση της άδειας υπηρεσίας, ότι η ανωτέρω άδεια άσκησης επαγγέλματος χορηγήθηκε βάσει του συγκεκριμένου τίτλου είτε αυτοτελώς είτε με

συνυπολογισμό και εμπειρίας." προφανώς εννοεί ότι δεν μπορείς να υποβάλλεις απολυτήριο λυκείου + την άδεια γιατί η άδεια προήλθε από διαφορετικό τίτλο ( επιπέδου ΤΕ ).

 

Ρώτα στο φορέα εννοείται αλλά αφού η θέση είναι ΔΕ δεν ξέρω πώς θα μπεις ως ΤΕ.

Χμμμ εχεις ενα δικιο ΑΛΛΑ τη πιστοποιηση γνωσης υπολογιστων ομως που πηρα απο τη σχολη λογω πτυχιου που ηταν ΤΕ μπορουσα κανονικα να τη καταθεσω σαν πιστοποιηση σε προκηρηξης ΔΕ που ζηταγαν ατομα γραφειου.

 

Πηρα σημερα το πρωι στο φορεα και δεν το σηκωναν μετα εκανε οτι μιλαγε συνεχεια προφανος κατεβασαν τα ακουστικα για να μην τους ενοχλουν...

 

άλλο ορθογραφικό,άλλο τυπογραφικό,στοιχειώδη νοημοσύνη θέλει,sorry απλά ήθελα να το αναφέρω

 

τίποτα REDODIN,μη σου γμσ το θέμα,ΟΚ

Δεν πειραζει βαλτο offtopic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα τι ακριβώς θες αλλά,απο κανα ΚΕΠ πληροφορίες δεν μπορείς να πάρεις;(εκτός αν αεννοείς αυτό)

Ρωταω αν μπορω να συνδιασω δυο διαφορετικα χαρτια για μια προκυριξη, τα κεπ δεν εχουν σχεση θα παρω παλι τη δευτερα το φορεα και αν δεν το σηκωσουν θα παρω και στον ΑΣΕΠ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωταω αν μπορω να συνδιασω δυο διαφορετικα χαρτια για μια προκυριξη, τα κεπ δεν εχουν σχεση θα παρω παλι τη δευτερα το φορεα και αν δεν το σηκωσουν θα παρω και στον ΑΣΕΠ.

Θες να μην χρησιμοποιήσεις το πτυχίο σου ας πούμε και να πας σαν απόφοιτος Λυκείου;

 

Αυτό κάποτες γινόταν,απέκρυπταν το πτυχίο και συμμετείχαν σαν Λύκειο,μετά παρουσίαζαν το πτυχίο και έπαιρναν και την άυξηση καπάκι.

Αν θυμάμαι καλά το άλλαξαν τώρα και το πτυχίο αναγνωρίζεται και μπορείς να το παρουσιάσεις 5 χρόνια μετά την πρόσληψη.

Βέβαια ρωτάς για ΣΟΧ αλλά λέμε.

 

Δεν ξέρω εαν το έκαναν νόμιμα ή παράνομα πάντως

 

(αν κατάλαβα καλά,γιατί σήμερα δεεεεν,όχι ότι χθες πέταγα φωτιές αλλά να)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λένε ότι θέλουν ΔΕ, σημαίνει ότι θέλουν ΔΕ.

 

Γιατί κάποιος να πάει να πάρει την δουλειά από ένα ΔΕ, εφόσον ΔΕΝ είναι ΔΕ;

 

 

Και μετά, θα φωνάζει που ενώ έχει πτυχίο παίρνει λίγα λεφτά. Ή, και όπως ήδη αναφέρθηκε, θα παρουσιάσει το πτυχίο του και θα πάρει αύξηση ενώ άλλα λεφτά είχαν προϋπολογιστεί για αυτή την θέση.

 

Γενικά, "αφού μπορώ, θα το κάνω ακόμα και με λαμογιά".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λένε ότι θέλουν ΔΕ, σημαίνει ότι θέλουν ΔΕ.

 

Γιατί κάποιος να πάει να πάρει την δουλειά από ένα ΔΕ, εφόσον ΔΕΝ είναι ΔΕ;

 

 

Και μετά, θα φωνάζει που ενώ έχει πτυχίο παίρνει λίγα λεφτά. Ή, και όπως ήδη αναφέρθηκε, θα παρουσιάσει το πτυχίο του και θα πάρει αύξηση ενώ άλλα λεφτά είχαν προϋπολογιστεί για αυτή την θέση.

 

Γενικά, "αφού μπορώ, θα το κάνω ακόμα και με λαμογιά".

Δεν ισχυει αυτο που λες και δεν ειναι λαμογια αμα δεν ξερεις μην κατηγορεις!

Η προκηρυξη το λεει κατ αρχην σοφεστατα αυτη με περισσοτερα προσοντα ΘΑ ΑΠΟΚΛΕΙΟΝΤΑΙ απλα λεω αφου εχω απολυτηριο λυκειου που ειναι ΔΕ γιατι δεν μπορω να κανω αιτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ρωτάω εγώ είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός TE οποτε κανονικά δεν μπορώ να κάνω αίτηση ΑΛΛΑ έχω απολυτήριο λυκείου που είναι ισότιμος ΔΕ και επίσης το πτυχίο μου μου δίνει άδεια άσκησης επαγγέλματος Ηλεκτροτεχνίτη Γ΄ειδικότητας οποτε μπορώ να πάρω την βεβαίωση που λέει.

 

Q.E.D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...