Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε ο Firefox 17 browser με ενσωματωμένο Facebook Messenger


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

βαρετός,τραγικός και βαρύς για μένα.Καντίλες πετάω,να φανταστήτε όταν διαβάζω τη λέξη firefox χαστουκίζομαι 2 φορές να συνέλθω από το σοκ

 

(πόνεσε τώρα)

 

firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox firefox

 

(δεν γράφω άλλα f1ref0x γιατί θε με θα με καταγγείλει για ξυλοδαρμό :-D )

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαρύς ο Firefox λέει.

 

Άκουγα που λέγανε για κακή διαχείριση μνήμης, εδώ και ένα χρονικό διάστημα χρησιμοποιώ τον Chrome και για 6 tabs ανοιχτά (insomnia) έχω 10 chrome.exe *32 ανοιχτά με συνολικό memory usage 500MB.

 

Με Firefox ποτέ δεν έφτανα τα 500ΜΒ.

 

Ανοίγω tab, προστίθεται ένα chrome.exe, κλείνω το tab, παραμένει το chrome.exe.

 

Κάνει updates όποτε γουστάρει, δε σβήνει τις παλιές versions, κρατά ένα σωρό cache, κάθε λίγο και λιγάκι εξαφανίζονται εκατοντάδες ελεύθερα MB's απ' το δίσκο.

Επεξ/σία από billdanos
  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο macOS έχουμε ήδη τη δυνατότητα αυτή ενσωματωμένη στο λειτουργικό.

Στα Win8 υπάρχει ήδη αυτή η δυνατότητα ενσωματωμένη στο λειτουργικό.

 

Hey guys :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα μου φαίνεται αν δεν έχεις ένα facebook η ένα twitter είναι σαν να μην υπάρχεις...

με το ζόρι παντρειά δηλαδή πως θα το κάνουμε?

 

http://www.youtube.com/watch?v=tCbZ2Q0CZ2Q

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα με το Facebook Messenger for Firefox:

 

Όταν κάνω hover με το mouse στα εικονίδια του, το popup dialog, μου εμφανίζει "κινέζικα" αντί για "Προβολή όλων των μηνυμάτων", "Προβολή όλων των αιτημάτων φιλίας" κλπ.

Αν όμως από τις επιλογές, απενεργοποιήσω το "Facebook Messenger for Firefox" και το ενεργοποιήσω ξανά τότε μου εμφανίζει κανονικά την γραμματοσειρά κατά το hover...

 

Το ίδιο μου κάνει και με όλα τα πρόσθετα απενεργοποιημένα, αφού τα απενεργοποίησα ένα ένα, μπας και φταίει κάποιο από αυτά, σε Firefox 17.0 ελληνικό... Έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο χειρότερος browser ever κάνει ένα καινοτόμο βήμα,κάτι που θα αλλάξει τη ροή της ιστορίας...βάζει ενσωμάτωση fb.wow!! Am I impressed?

 

Οχι και ο χειροτερος browser! Εχει την καλυτερη διαχειριση μνημης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και φοβάμαι ότι θα βγω λίγο off topic, εκτός από αυτή του την καινοτομία με το facebook, έχει κάτι άλλο νεότερο και ενδιαφέρον (ως θετικό βέβαια) ο 17άρης άραγε;

 

Πάντως, σα πολύ γρήγορα νομίζω ότι αλλάζει εκδόσεις τελευταία η αλεπουδίτσα μας. Κάπως μου κάνει αυτό...

 

Θα μπορούσα να χαρακτηρισθώ γενικότερα, έως και φανατικός firefox user αφού τείνω να τον προτιμώ σταθερά.

Τελευταία βέβαια, που έβαλα τα 8άρια στο σπίτι, είπα να το παλέψω λίγο παραπάνω πριν, με τον ΙΕ10.

Όμως, μάλλον ήρθε πάλι η στιγμή, να ξαναβάλω και τον firefox. Μου έχει λείψει ένα πράμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...