Προς το περιεχόμενο

Αγορά Nexus 4 απο Αμερικη


giannisgr1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8gb είναι αρκετά ρε παιδιά??? Έχω και εγώ άτομα USA και μου έχουν στείλει/φέρει κατά καιρούς αρκετές συσκευές. Αναρωτιέμαι μόνο αν τα 8gb είναι αρκετά μόνο για παιχνίδια και apps για ταινίες και mp3 δεν τρελένομα ιιδιέτερα να κουβαλάω μαζί μου όπου πάω.

 

Όσο για την τιμή από USA είναι εξωφρενική αν συγκρίσεις να δεις τι αγοράζεις Ελλάδα με 230 ευρώ.

 

Για το τελωνείο ένα έχω να πω, ότι μου έχουν στείλει φίλοι δεν πέρασε από τελωνείο, για να περάσει από τελωνείο πρέπει ο αποστολέας να το εκτελωνίσει από εκεί, τακτική που κάνουν όλα τα Online καταστήματα από USA που στέλνουν Ελλάδα. Όταν ο αποστολέας είναι "φυσικό πρόσωπο" απλά δηλώνει στο ταχυδρομείο ότι πρόκειται για δώρο χωρίς αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και η διαφορά τιμής δεν είναι σπουδαία 40 euro πάνω είναι τα 16gb απλά προβλέπω ότι τα πράγματα στον κλάδο των smartphones να απογειώνονται πολύ σύντομα με ευλύγιστες οθόνες και ποιος ξέρει τι άλλο και μπορεί το nexus σε 6 μήνες να φένεται αρχαία ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ που έχω το 16αρι..με χαλάει "ήδη" ... νιώθω περιορισμένος... μακάρι να κούμπωνε μια extra κάρτα θα ήταν super... :(

 

Sorry αλλά μια απορία.

 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ smartphone αλλά με απλή λογική έχουμε και λέμε:

 

κάποια gb θα σου φάει το android σωστά? πόσα είναι αυτά 2-3gb? μετά θα εγκαταστήσεις και μερικά προγράμματα και παιχνίδια από το google play, απ' οτι βλέπω η πλειοψηφία τους έχει μέγεθος 5-50 mb

τον υπόλοιπο χώρο πώς τον γέμισες? υποθέτω με mp3 και ταινίες, αν αφαιρέσεις τα mp3 και τις ταινίες πόσος χώρος από τα 16gb μένει ελευθέριος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω συγγενείς Αμερική και Αγγλία και το σκέφτομαι μήπως το παρω. Καλυτερη τιμη σε Αμερικη και Γερμανια εχετε να προτεινετε?

Με εγγυηση τι παιζει αν γινει τιποτα εδω Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποια gb θα σου φάει το android σωστά? πόσα είναι αυτά 2-3gb? μετά θα εγκαταστήσεις και μερικά προγράμματα και παιχνίδια από το google play, απ' οτι βλέπω η πλειοψηφία τους έχει μέγεθος 5-50 mb

τον υπόλοιπο χώρο πώς τον γέμισες? υποθέτω με mp3 και ταινίες, αν αφαιρέσεις τα mp3 και τις ταινίες πόσος χώρος από τα 16gb μένει ελευθέριος?

 

Και τα παιχνιδια θελουν χωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jmallen3, αν το πάρεις από χώρα της Ε.Ε. θα έχεις εγγύηση από τη στιγμή που θα το εισάγει επίσημα η ελληνική LG.

 

Σε διαφορετική περίπτωση δε θα έχεις.

 

LuNaTiC, πόσα έχεις;

 

Mill, ακόμα ψάχνω :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω υπόψη μου LuNaTiC, αλλά δεν έχω άτομο στην Αμερική σε περίπτωση που χρειαστώ την εγγύηση.

 

Εξάλλου δε δίνω πάνω από 400€, κι αυτά με ζόρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και το δικό μου αμα πάθει κάτι ή και κάποιο απο αυτά που πουλάω μπορώ να το "αναλάβω" να το στείλω κτλ ... το θέμα του ποσού εχμ :)! Can't Help :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...