Προς το περιεχόμενο

ZYXEL NSA-210 NAS 500GB στα 59.00 €


geopro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει παρατηρήσει κανείς αν έχεις πάνω από 2 τορρεντ να κατεβαίνουν ταυτόχρονα δεν ανεβάζει ταχύτητα ο Transmission?Αν έχω ένα ένα κατεβαίνει σφαίρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παρατηρήσει κανείς αν έχεις πάνω από 2 τορρεντ να κατεβαίνουν ταυτόχρονα δεν ανεβάζει ταχύτητα ο Transmission?Αν έχω ένα ένα κατεβαίνει σφαίρα...

 

Όσα και να έχω, πιάνει το μέγιστο της γραμμής μου (εκτός κι αν βάλω limit)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα και να έχω, πιάνει το μέγιστο της γραμμής μου (εκτός κι αν βάλω limit)

επισης.....

 

 

αλλα εγω εχω προβλημα με το pyload δεν ξεκιναει με τιποτα να κατεβαζει ,αν και εχω δηλωσει τον premium στο easybytez ,καμια βοηθεια παιδια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης.....

 

 

αλλα εγω εχω προβλημα με το pyload δεν ξεκιναει με τιποτα να κατεβαζει ,αν και εχω δηλωσει τον premium στο easybytez ,καμια βοηθεια παιδια???

Δοκίμασε να δώσεις full δικαιώματα σε ό,τι έχει σχέση με το easybytez.  (module-plugins και ψάξε στα accounts, hooks,hoster). Επίσης άνοιξε μια θύρα στο router, αν δεν κάνω λάθος είναι η 7272.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχω μερικά προβλήματα με τον NSA (firmware version : 4.40(AFM.0)),

1. Download Service

Όταν ανεβάζω το torrent στο ΝSA ξεκινά κανονικά το κατέβασμα αλλά όταν ολοκληρωθεί η λίστα με τα ολοκληρωμένα,  οπως και όλες οι υπόλοιπες λίστες (Active-Completed - Inactive), είναι ΑΔΕΙΕΣ. Βασικά ειναι αδύνατο να γίνει καταγραφή των torrent .

2. Applications -> Package
Έχω εγκαταστήσει : eMule, pyLoad, DyDNS (Status: Built-in),αλλά δεν τα βλέπω στο μενού πλοήγησης (αριστερά).
Επιπλέον όταν πατάω στο Management Pages column (Applications>Emule>Task or Applications>pyLoad) στο Applications - Package page δεν φορτώνει τιποτα (forether loading image).

4. Dropbox

Η σελίδα των ρυθμίσεων είναι απενεργοποιημένη (greyed)

Έχει κανείς παρόμοια προβλήματα? 

Έχω κανει επαναφορά σε εργ. ρυθμίσεις αλλά τα προβλήματα παραμένουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μπορεί κανεις να βοηθήσει; Έχω συνδέσει το nas πάνω στο router, και 2 laptop με switch πάνω στο router, και κάνω copy αρχεία απο laptop στο nas με μονο 1,2ΜΒ/s!!! Κάνω κάτι λάθος; Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά, μπορεί κανεις να βοηθήσει; Έχω συνδέσει το nas πάνω στο router, και 2 laptop με switch πάνω στο router, και κάνω copy αρχεία απο laptop στο nas με μονο 1,2ΜΒ/s!!! Κάνω κάτι λάθος; Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω;

Δοκίμασε να κουμπώσεις το nas στο switch και το switch στο router. To 210 γενικά είναι αργό αλλά μπορεί και το router σου να μη σηκώνει πολλά πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να δώσεις full δικαιώματα σε ό,τι έχει σχέση με το easybytez.  (module-plugins και ψάξε στα accounts, hooks,hoster). Επίσης άνοιξε μια θύρα στο router, αν δεν κάνω λάθος είναι η 7272.

τα εχω κανει ολα αυτα φιλε μου αλλα τιποτα ,θα το ψαξω ,καμια μ....α θα ειναι παλι οπως πριν με τον internet explorer που θα μου παει δεν θα την βρω.....by the way μηπως φταιει που εχω XP....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να κουμπώσεις το nas στο switch και το switch στο router. To 210 γενικά είναι αργό αλλά μπορεί και το router σου να μη σηκώνει πολλά πολλά.

Θα το δοκιμάσω φίλε μου, ευχαριστώ (αν και πήρα το 310 από το αμαζον, όχι το 210)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω φίλε μου, ευχαριστώ (αν και πήρα το 310 από το αμαζον, όχι το 210)...

Μιας κι έχω κι εγώ το 310. Όταν είχα το 310 κουμπωμένο στο router (draytek ωιγορ 2710ν) οι ταχύτητες μεταφοράς ήταν περίπου 10 ΜΒ/sec ( και είναι η ταχύτητα που θεωρητικά θα έπρεπε να είχες κι εσύ για κάρτες δικτύου 100). Η μητρική μου έχει θύρα lan gigabit οπότε πήρα ένα switch που υποστηρίζει gigabit, κούμπωσα και το pc και το 310 sto switch και το swicth στο router. Πλέον η ταχύτητα είναι στα 40 MB/sec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μπορεί κανεις να βοηθήσει; Έχω συνδέσει το nas πάνω στο router, και 2 laptop με switch πάνω στο router, και κάνω copy αρχεία απο laptop στο nas με μονο 1,2ΜΒ/s!!! Κάνω κάτι λάθος; Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω;

Αν τα laptop είναι συνδεδεμένα ενσύρματα μέσω Ethernet πάνω στο switch αυτή η χαμηλή ταχύτητα δεν δικαιολογείται,

Αν τα laptop είναι συνδεδεμένα ασύρματα σε wireless g , τότε δικαιολογείται.

Μην αφήνεις το ρουτερ να μεταφέρει όγκο data , γιατί πολλά ρουτερ "κλατάρουν" Την είχα πάθει με ένα sagem

Μην κουμπώσεις τίποτα στο ρουτερ. Παρά μόνο την σύνδεση στο switch.

Προσπάθησε το switch (κατά προτίμηση gigabit) , να είναι στο κέντρο όλων των συνδέσεων.

Δηλαδή τα πάντα να πηγαίνουν εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...