Προς το περιεχόμενο

ZYXEL NSA-210 NAS 500GB στα 59.00 €


geopro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 5 μήνες μετά...

Καλημέρα!

ξεθάβω αυτό το θέμα για ένα προβληματάκι που έχω με το συγκεκριμένο nas το οποίο έχω 3-4 χρόνια και η λειτουργία του με ικανοποιεί αρκετά!

εδώ και λίγο καιρό έχω vdsl στο σπίτι και ο native torrent client του nas αρνείται να κατεβάσει με πάνω απο 1,5 - 1,8 ΜΒ/s. ενώ ας πόυμε στον υπολογιστή με το μtorrent η γραμμή τερματίζει me 4-5 MB/s.

εχω ανοίξει τις αντίσtοιχες πόρτες στο ρουτερ technicolor που έχω.

Γιατί λέτε να συμβαίνει αυτό?

με εχει ξενερώσει αρκετά το θέμα αλλά λυπάμαι να το πετάξω και να πάω σε ένα synology γιατί άλλο θέμα δεν μου έχει δημιουργήσει.

 

Thnx anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν νομίζω. Και εγώ το ίδιο έχω και 50άρα VDSL και βλέπω 5-7MB/s. Μήπως έχετε κάποιον περιορισμό bandwidth στις ρυθμίσεις του Transmission?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

ξεθάβω αυτό το θέμα για ένα προβληματάκι που έχω με το συγκεκριμένο nas το οποίο έχω 3-4 χρόνια και η λειτουργία του με ικανοποιεί αρκετά!

εδώ και λίγο καιρό έχω vdsl στο σπίτι και ο native torrent client του nas αρνείται να κατεβάσει με πάνω απο 1,5 - 1,8 ΜΒ/s. ενώ ας πόυμε στον υπολογιστή με το μtorrent η γραμμή τερματίζει me 4-5 MB/s.

εχω ανοίξει τις αντίσtοιχες πόρτες στο ρουτερ technicolor που έχω.

Γιατί λέτε να συμβαίνει αυτό?

με εχει ξενερώσει αρκετά το θέμα αλλά λυπάμαι να το πετάξω και να πάω σε ένα synology γιατί άλλο θέμα δεν μου έχει δημιουργήσει.

 

Thnx anyway

Φταίει μάλλον ο ενσωματωμένος torrent client

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το πιο πιθανό. Απλά θεώρησα ότι θα κάνουν χρήση του Transmission που είναι πολύ καλύτερος, καi όχι του ενσωματωμένου torrent client....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι από τη στιγμή που έβγαλα το Transmission δεν μπόρεσα να το ξαναπεράσω....Βήμα βήμα τον αρχικό οδηγό. Στα πακέτα δε μου το βγάζει. Στο 310 που έχω το περασα κανονικότατα από τα πακέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι από τη στιγμή που έβγαλα το Transmission δεν μπόρεσα να το ξαναπεράσω....Βήμα βήμα τον αρχικό οδηγό. Στα πακέτα δε μου το βγάζει. Στο 310 που έχω το περασα κανονικότατα από τα πακέτα.

 

Τότε κάτι δεν πάει καλά. Μήπως είχες κάνει παλιότερα την μόντα με το παλιό firmware για να περάσεις τότε το Transmission?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θυμιζω οτι ειμαστε στις προσφορες, δεν ξυπναμε θεμα 4ετιας για να ρωτησουμε κατι για την λειτουργια. Υπαρχουν οι σχετικες ενοτητες για τετοια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...