Προς το περιεχόμενο

ZYXEL NSA-210 NAS 500GB στα 59.00 €


geopro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα από το Amazon το NSA-310 μου ήλθε πριν μία εβδομάδα. Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να το κάνω να συνεργαστεί με το Firewall (windows XP, Sygate 5.6) παρόλο που βάζω στο whitelist τη διεύθυνση ΙP που χρησιμοποιεί το NAS. Kαμία ιδέα;;

Ποτε παρηγγειλες; Εγω 25/12 και ακομα κανενα νεοτερο,ουτε καν εχει ξεκινησει.. Να ξερω ποτε να περιμενω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε παιδια δεν μπορω να παραγκιλο απο το amazon.co.uk μου λεει

We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below. Learn more

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε παρηγγειλες; Εγω 25/12 και ακομα κανενα νεοτερο,ουτε καν εχει ξεκινησει.. Να ξερω ποτε να περιμενω :)

Παραγγελία από 6 Δεκεμβρίου και ακόμα δεν...Πάλι καλά που πήρα του E-shop και παίζω...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για το 210: μπορούμε να βλέπουμε το δίσκο και απομακρυσμένα? Δλδ αν είμαστε όχι στο σπίτι μας αλλά σε κάποιο άλλο σπίτι υπάρχει τρόπος να συνδεόμαστε με το NAS μέσω ίντερνετ? Αν ναι πως? Και αν γίνεται, υπάρχει δυνατότητα αν είναι σβηστός ο NAS να μπορούμε απομακρυσμένα να τον ανοίγουμε κι όλας ή πρέπει να είναι ανοιχτός? Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κανείς πώς κάνουμε το service του transmission να ξεκινάει με την εκκίνηση του NSA210? Thx!

 

edit: το βρήκα, πρέπει να γίνει # chmod a+x /ffp/start/transmission.sh        

 

thx!

 

Επεξ/σία από vulture_g7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τελικά το NSA-310 αξίζει σαν μηχάνημα??

Με αυτά που διάβασα ψήνομαι για να το πάρω

αλλά θα ήθελα να ακούσω μια γνώμη από ανθρώπους που το έχουν ήδη και το δουλεύουν. . .

 

Βασικά εγώ το θέλω σαν dowloader(prive trackers),για να κλείσω επιτέλους

το έρημο το pc και θέλω να βλέπω από αυτό ταίνιες σε έναν ασύρματο

media player που έχω ήδη. . .

Το κάνει καλά αυτό όταν γίνονται ταυτόχρονα και τα 2 ή θα πρέπει να κλείνω το download ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το NSA-310 αξίζει σαν μηχάνημα??

Με αυτά που διάβασα ψήνομαι για να το πάρω

αλλά θα ήθελα να ακούσω μια γνώμη από ανθρώπους που το έχουν ήδη και το δουλεύουν. . .

 

Βασικά εγώ το θέλω σαν dowloader(prive trackers),για να κλείσω επιτέλους

το έρημο το pc και θέλω να βλέπω από αυτό ταίνιες σε έναν ασύρματο

media player που έχω ήδη. . .

Το κάνει καλά αυτό όταν γίνονται ταυτόχρονα και τα 2 ή θα πρέπει να κλείνω το download ??

Είναι άψογο. Απλά στο original firmware δεν υποστηρίζει άμεσα magnet links. Υπάρχει λύση πάντως. Βέβαια αναμένουμε την επόμενη αναβάθμιση όπου το θέμα θα έχει λυθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα . . .

Με δυο πολύ γρήγορες απαντήσεις το παίρνω σαν  "όχι" για αυτά που

θέλω να κάνω . . . .

Αnyway thanks κύριοι :)

Υπάρχει τρόπος να του περάσεις transmission που το δέχονται οι private trackers. Υπάρχει αναλυτικός οδηγός νομίζω.Για το ασύρματο streaming υπολόγισε μέχρι 720p και να έχεις καλό σήμα wifi. Αυτός ο περιορισμός δεν είναι του zyxel αλλά γενικά του ασύρματου streaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...