Προς το περιεχόμενο

Mια αποτρόπαια ιστορία: Andrei Chikatilo “ο χασάπης του Rostov”


gadgetakias10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αρχηγέ, άλλο πράγμα είναι το «είμαι 20 και τα έχω με 15άχρονη», το οποίο «τα έχω», κατά κανόνα εμπεριέχει και κοινή συνένεση (ασχέτως του αν βάσει νόμου εμπίπτει στην παιδοφιλία) και άλλο το «βγαίνω παγανιά, σφάζω πιτσιρίκια και πηδάω τα πτώματα».

 

Αυτο δεν λεγεται παιδοφιλια ομως.

Και το 15χρονο ειναι αρκετα εξυπνο ωστε να τα φτιαξει με τον 20αρη-30αρη κλπ. Επειδη σε αυτη την ηλικια η ωριμοτητα τρεχει απο τα μπατζακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπες:

Παιδοφιλος ξερεις ειναι και ο 20χρονος που τα εχει με την 15χρονη.

Αυτο δεν λεγεται παιδοφιλια ομως.

 

Ίσως εγώ να μην το έπιασα, αλλά όταν διαβάζω «παιδόφιλος είναι και ο τάδε», σε απάντηση προς κάποιον που χαρακτηρίζει παιδόφιλο τον εγκληματία τύπου Chikatilo, δε διακρίνω αντίρρηση, αλλά «προσθήκη» άλλης μιας έκφανσης της παιδοφιλίας.

 

Και το 15χρονο ειναι αρκετα εξυπνο ωστε να τα φτιαξει με τον 20αρη-30αρη κλπ. Επειδη σε αυτη την ηλικια η ωριμοτητα τρεχει απο τα μπατζακια.

 

Φυσικά και δεν είναι! Ούτε αρκετά έξυπνο - όχι πάντα τουλάχιστον - ούτε ξεχειλίζει από ωριμότητα. Δεν είναι ούτε άβουλο όμως, ούτε ανυποψίαστο (μιλάμε για 15χρονο το οποίο λέει: «τα έχω με τον τάδε»), όπως το εν δυνάμει θύμα ενός σφαγέα όπως ο προαναφερθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ουκρανούς φονιάδες μετράνε και οι Dnepropetrovsk maniacs.

 

"Δυνατή" περίπτωση και αυτοί, ειδικά αν σκεφτείς ότι δράσανε πρόσφατα. Απλά ήταν αρκετά ποζέρια, τραβάγανε video, φωτογραφίες και ιστορίες. Οι παλιότεροι serial killers είχαν άλλη κλάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν λεγεται παιδοφιλια ομως.

Και το 15χρονο ειναι αρκετα εξυπνο ωστε να τα φτιαξει με τον 20αρη-30αρη κλπ. Επειδη σε αυτη την ηλικια η ωριμοτητα τρεχει απο τα μπατζακια.

 

σιγα την ωριμοτητα. οι ορμονες τρεχουν μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μεινει παγωτο με αυτα που λετε με τον Δουρη. :confused:

ήμουν πολυ μικρη οταν εσκασε η ιστορια και δεν θυμαμαι κατι αλλα οταν μεγαλωσα εμαθα τη κλασικη ιστορια αυτος βιασε το παιδι των σκοτωσανε και οχι το εκτρωμα που λετε εσεις!wow απλα wow!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποις διαβασει, δει και κρινει διεξοδικα οσες πηγες υπαρχουν στην υποθεση Δουρη το λιγοτερο που θα αποκομισει ειναι τεραστιες αμφιβολιες για το αν ηταν ο Δουρης ο δραστης. Ειναι πολλα τα κομματια που δεν κολλανε στο παζλ με τον Δουρη ενοχο.

 

Απλα εκεινη την περιοδο τον δικασαν και τον "καταπιαν" τα ΜΜΕ σε χρονο 0, μαζι και η κοινη γνωμη και η υποθεση τελειωσε με την αυτοκτονια του που για αλλους οφειλεται στις τυψεις και για αλλους στο οτι δεν αντεξε ενας αθωος τοσες κατηγοριες και φυσικα τετοια μεταχειριση στις φυλακες.

Επισης εικαζεται οτι στις φυλακες δεν αυτοκτονησε αλλα δολοφονηθηκε.

 

Περί Δουρή: Δεκαμελής σκατοοικογένεια, φτώχεια, εξαθλίωση, καφρίλα. Κοινό μυστικό στην τοπική κοινωνία ήταν οτι έβγαζαν τα παιδιά τους στο κλαρί, τα πηδούσαν επί πληρωμή διάφοροι υπερφραγκάτοι που άραζαν με τα κότερα στην περιοχή. Κάποιος ή κάποιοι εξ αυτών το παρατράβηξε, και σκότωσε το μικρό. Δεν κατάφεραν/πρόλαβαν να το δηλώσουν "αγνοούμενο" (όπως έγινε π.χ. με το μικρό Άλεξ), βρέθηκε το πτώμα και ξέσπασε σάλος. Έγινε συμφωνία μεταξύ των ισχυρών φραγκάτων αυτών και της οικογένειας Δουρή, να δηλώσει ο πατέρας ένοχος και ως αντάλλαγμα θα δινόταν στην οικογένεια ένα γερό οικονομικό πακέτο ώστε να ζήσουν η γυναίκα και τα υπόλοιπα παιδιά άνετα, και επίσης θα φρόντιζαν ώστε να αποφυλακιστεί μελλοντικά ο πατέρας. Αυτοί τσίμπησαν και δέχτηκαν, αλλά μόλις παραδέχτηκε ο πατέρας την "ενοχή" του φυσικά οι ένοχοι έγιναν λούηδες. Ο Δουρής δικάστηκε, έγινε βορά των μμε, καταδικάστηκε (κάποια στιγμή "αυτοκτόνησε" κιόλας), ο φάκελος έκλεισε και όλα μια χαρά.

 

Πηγή: ντόπια κοινωνία, ομερτά, ο κόσμος το χει τούμπανο

 

1769105_700b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πολύ ευχάριστο blog για να ξεσκάσει κανεις ειναι αυτο http://eglima.wordpress.com/

 

αυτό και αυτό κόλλημα....

http://www.trutv.com/library/crime/notorious_murders/young/index.html

 

ν'ανησυχώ;... :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες εδώ διαβάζουμε και ανατριχιάζουμε με ότι κάνουν οι serial killers και εσείς λέτε για μπεκρούλιασμα και άλλες βλακείες.

 

Οι άνθρωποι αυτοί είμαι ψυχικά ασθενείς και μπορεί μα κυκλοφορούν ανάμεσά μας παντού και να μην το ξέρουμε. Μπορεί όχι τόσο αδίσταχτοι αλλά ακόμα και ο ήρεμος γείτονας δεν ξέρεις τι κρύβει μέσα του γιαυτό προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οι άνθρωποι αυτοί είμαι ψυχικά ασθενείς και μπορεί μα κυκλοφορούν ανάμεσά μας παντού και να μην το ξέρουμε. Μπορεί όχι τόσο αδίσταχτοι αλλά ακόμα και ο ήρεμος γείτονας δεν ξέρεις τι κρύβει μέσα του γιαυτό προσοχή.

 

 

Μην ξεχναμε και τις γυναικες της διπλανης πορτας που τους στελνουν γραμματα στην φυλακη :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...