Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι ρε. δεν εψαχνα βασικά για κοντομάνικα, εεπεσα πανω και βλέποντας τις τιμές, είπα να πάρω.

αλλά επειδή ακριβώς δεν έχω ξαναπάρει ποτέ (είτε από sportdirect, είτε slazenger), δεν ξέρω τι παίζει από νουμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αποφάσισα να το κρατήσω μπας και το πουλήσω αλλιώς θα το δώσω σε κανένα φιλαράκι.Δεν αξίζει τον κόπο για 20 ευρω που θα μου μείνουν τελικά...

 

Πάντως να πω και αυτο που με ξενέρωσε περισσότερο ειναι που είχε το περιοδικό και την κούπα μαζί και τα χρέωσαν ενω τα είχα βγάλει απο την παραγγελία...Δεν είναι τα 2-3 ευρω αλλα δεν το χωράει το μυαλό μου να δινουν προιόντα χωρίς να τα ζητήσει ο πελάτης και να τα χρεώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έκανα παραγγελία χθες το μεσημέρι και ακόμα δεν μου έχει δώσει tracking number. Είναι η πρώτη φορά που αργεί τόσο γι αυτό ρωτάω... Ξέρετε τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τους πιο εμπειρους

 

Μιας και διαβασα το νημα, αλλα δεν εβγαλα 100% ακρη

 

Παρελαβα την περασμενη Παρασκευη την παραγγελια μου

Μεσα σε αυτην ηταν και ενα σετ βαλιτσες.

 

Το προβλημα ειναι πως στο σετ βαλιτσες, το ενα ποδαρακι (για να μπορει να στεκεται ορθια δηλαδη) στην μεγαλη βαλιτσα ειναι διαλημενο σε κομματια, οπως και ενα μερος του υπολοιπου πλαστικου.

 

Επικοινωνησα μαζι τους με μειλ απο την Κυριακη, αλλα δεν μου εχουν απαντησει ακομα.

επισης εχθες επικοινωνησα μαζι τους και μεσω της φορμας επικοινωνιας που εχουν μεσα απο το σαιτ τους.

 

επειδη οι βαλιτσες ειναι 21 κιλα βαρος, θελω αν μπορει καποιος να μου απαντησει απο την δικη του εμπειρια ή γνωση στο εξης.

 

Θελω να τις στειλω πισω για αλλαγη, αλλα δεν εχω καταλαβει αν τα μεταφορικα (για να τα στειλω εκει και της αλλαγης) τα πληρωνω εγω ή αυτοι

Επειδη ειναι μεγαλο το βαρος και θα βγει 110-120 ευρω να τα στειλω Αγγλια, δεν θελω να τα στειλω και μετα να διαπιστωσω οτι θα πρεπει να τα πληρωσω εγω...

 

Και αυτοι οι καφροι δεν απαντανε και στα μειλ σε ανθρωπινο χρονο...

 

Το κακο ειναι πως και στις οδηγιες που δινουν μεσα απο την σελιδα τους, δεν διευκρινιζεται τι παιζει με τα μεταφορικα

 

If you return the goods because you believe the goods are defective, we will examine the returned goods and will notify you of your refund via e-mail within a reasonable period of time. We will process the refund or exchange due to you as soon as possible and, in any case, within 30 days of the day we confirm via e-mail that you are entitled to a refund for defective goods. Goods returned by you because of a defect will be refunded in full, including a refund of delivery charges or exchanged if an exchange is available.

 

Οπως το καταλαβαινω εγω, οταν αναφερεται σε delivery charges, νομιζω πως εννοει τα μεταφορικα που κοστισε το προιον για να ερθει σε μενα στην αρχικη παραγγελια.

 

Επειδη λοιπον δεν λεει να παω να δωσω 100-120 ευρω για μεταφορικα χωρις να ειμαι 101% σιγουρος, υπαρχει καποιος με αναλλογη εμπειρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ακανόνιστα δέματα εξωτερικού στοιχίζουν μέχρι 1 κιλό 8.70 ευρώ για την Α' ζώνη και 12.50 για τη Β' ζώνη.

Μέχρι 2 κιλά στοιχίζουν 14 ευρώ και 25 ευρώ αντίστοιχα.

 

Αυτά ισχύουν για ακανόνιστα δέματα, είτε είναι σε κουτί , είτε σε φάκελο..Εγώ παλιότερα έστελνα φάκελο 2 κιλών στην Αμερική και μου έπαιρνε 20 ευρώ. Για Αγγλία θα είναι κάτι λιγότερο (ίσως τα 14 που γράφω παραπάνω - δε ξέρω σε ποια ζώνη ανήκει η Αγγλία).

Αυτο λέω. Το στέλνεις ως επιστολή και όχι ως δέμα. Αρκεί να είναι λιγότερο από 2 κιλά γιατί μετά πιάνεται όπως και να χει ως δέμα.

Προς τους πιο εμπειρους

 

Μιας και διαβασα το νημα, αλλα δεν εβγαλα 100% ακρη

 

Παρελαβα την περασμενη Παρασκευη την παραγγελια μου

Μεσα σε αυτην ηταν και ενα σετ βαλιτσες.

 

Το προβλημα ειναι πως στο σετ βαλιτσες, το ενα ποδαρακι (για να μπορει να στεκεται ορθια δηλαδη) στην μεγαλη βαλιτσα ειναι διαλημενο σε κομματια, οπως και ενα μερος του υπολοιπου πλαστικου.

 

Επικοινωνησα μαζι τους με μειλ απο την Κυριακη, αλλα δεν μου εχουν απαντησει ακομα.

επισης εχθες επικοινωνησα μαζι τους και μεσω της φορμας επικοινωνιας που εχουν μεσα απο το σαιτ τους.

 

επειδη οι βαλιτσες ειναι 21 κιλα βαρος, θελω αν μπορει καποιος να μου απαντησει απο την δικη του εμπειρια ή γνωση στο εξης.

 

Θελω να τις στειλω πισω για αλλαγη, αλλα δεν εχω καταλαβει αν τα μεταφορικα (για να τα στειλω εκει και της αλλαγης) τα πληρωνω εγω ή αυτοι

Επειδη ειναι μεγαλο το βαρος και θα βγει 110-120 ευρω να τα στειλω Αγγλια, δεν θελω να τα στειλω και μετα να διαπιστωσω οτι θα πρεπει να τα πληρωσω εγω...

 

Και αυτοι οι καφροι δεν απαντανε και στα μειλ σε ανθρωπινο χρονο...

 

Το κακο ειναι πως και στις οδηγιες που δινουν μεσα απο την σελιδα τους, δεν διευκρινιζεται τι παιζει με τα μεταφορικα

 

 

Οπως το καταλαβαινω εγω, οταν αναφερεται σε delivery charges, νομιζω πως εννοει τα μεταφορικα που κοστισε το προιον για να ερθει σε μενα στην αρχικη παραγγελια.

 

Επειδη λοιπον δεν λεει να παω να δωσω 100-120 ευρω για μεταφορικα χωρις να ειμαι 101% σιγουρος, υπαρχει καποιος με αναλλογη εμπειρια?

Δεν βλέπω να μπορέσεις να βρεις κάποιον με αντίστοιχη εμπειρία γιατί ο όγκος και το βάρος είναι μεγάλα. Θα σου συνιστούσα να τους στείλεις ένα μήνυμα στο Facebook. Εκεί συνήθως απαντούν μέσα σε 2-3 μέρες. Απλά νομίζω πως το έχεις ήδη καθυστερήσει αρκετά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έκανα παραγγελία χθες το μεσημέρι και ακόμα δεν μου έχει δώσει tracking number. Είναι η πρώτη φορά που αργεί τόσο γι αυτό ρωτάω... Ξέρετε τι παίζει;

εγώ έκανα Τετάρτη και το tracking το έλαβα σήμερα..είναι δεύτερη παραγγελία που κάνω..

Αν θυμάμαι καλά στην πρώτη 1.5 μέρα εκανα για tracking οπότε φυσιολογικό θα έλεγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω να μπορέσεις να βρεις κάποιον με αντίστοιχη εμπειρία γιατί ο όγκος και το βάρος είναι μεγάλα. Θα σου συνιστούσα να τους στείλεις ένα μήνυμα στο Facebook. Εκεί συνήθως απαντούν μέσα σε 2-3 μέρες. Απλά νομίζω πως το έχεις ήδη καθυστερήσει αρκετά.

 

 

Δυστυχως η ευτυχως δεν εχω φατσοβιβλιο και δεν σκεφτηκα ποτε οτι θα μπορουσα να εξυπηρετηθω ταχυτερα απο εκει μεσα σε σχεση με την εξυπηρετιση πελατων τους.

Μαλιστα αλλες 2 φορες που ειχα επικοινωνησει μαζι τους για αλλον λογο μου ειχαν απαντησει σε λιγοτερο απο 24 ωρες..

Ετσι οπως τα βλεπω τα πραματα ομως και αν δεν λαβω καποια αλλη απαντηση, μαλλον θα τις κρατησω ως εχει τις βαλιτσες και θα ψαξω να βρω καποιο ανταλλακτικο, γιατι σκεφτομαι πως απο την στιγμη που εσπασε κατα την μεταφορα, ετσι και αλλιως θα σπασει σχετικα ευκολα και κατα την χρηση της βαλιτσας.

Οποτε θα πρεπει να βρω ανταλλακτικο ετσι και αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να αγορασω καποια πραγματα απο το sportsdirect συνολικης αξιας 150 ευ , επειδη ειναι παρα πολλα κι μερικα ειναι ογκοδη , θα εχω προβλημα με την αποστολη η προβλημα με τελωνειο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έκανα παραγγελία χθες το μεσημέρι και ακόμα δεν μου έχει δώσει tracking number. Είναι η πρώτη φορά που αργεί τόσο γι αυτό ρωτάω... Ξέρετε τι παίζει;

 

το tracking no. θα εμφανιστεί πρώτα στο λογαριασμό σου στο site (order history summary κτλ). και σε εμενα σε παραγγελία που έκανα τη δευτέρα, στο mail μου το έστειλαν εχθές, πέμπτη, ενώ η παραγγελία είχε ήδη έρθει ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φυσιολογικό στο tracking της dhl να γράφει Delivered - Signed for by : (το όνομα μου) , αλλά να μην έχω παραλάβει ακόμα την παραγγελία μου?

Καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις παρήγγειλα 2πουκάμισα, 6 μπλουζάκια, 1 ζευγάρι παντόφλες, και μαζί με το μεταφορικό βγήκε 41 ευρώ.

1η δοκιμή σε μεγέθη από το συγκεκριμένο μαγαζί....Lets hope!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...