Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα εκανα μια παραγγελία το Σάββατο ξημερώματα 312 ευρώ και βαρος 12 κιλά .τα μεταφορικά μου τα έβγαλε ενα ευρώ .ή κατασταση της παραγγελίας λέει waiting courier pickup .θέλω να ρωτησω τα εξης .σε πόσες μέρες θα είναι στα Γρεβενά που μένω και αν θα πρεπει να πληρωσω κάτι παραπανω επειδή είναι πολλά κιλά .και τέλος τα παρρηγειλα όλα largε γιατί αυτο είναι το νουμερο μου λέτε να έχω πρόβλημα ? Σας ευχαριστώ .

αν εχεις επιλεξει μια μαρκα και ειναι ολα large αυτο σημαινει οτι αν πεσεις μεσα σου κανουν ολα μια χαρα αν οχι δε θα σου κανει κανενα

αν εχεις επιλεξει διαφορετικες μαρκες τη πατησες φιλε μου σιγουρα,,,εγω φοραω απο xl μεχρι 4xl αναλογα  μαρκα και τι ρουχο ειναι αν ειναι μπλουζακι αν ειναι πουκαμισο μπουφαν και παει λεγοντας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας παιδια! Λοιπον τελικα η παραγγελια μου εφτασε και ηταν ολα μια χαρα, εκτος απο ενα φουτερ και 2 t-shirt τα οποια ειναι τερααστια και θα πρεπει να τα επιστρεψω για να παρω μικροτερο νουμερο. Μηπως γνωριζει κανεις την διαδικασια επιστροφης, και με ποιον τροπο (πχ ποια εταιρεια) θα με συμφερε να τα στειλω πισω? Γιατι πηρα την DHL και μου λενε 70 ευρω γιατι τα στελνουν express!! Εγω δεν εχω θεμα για το ποσο καιρο θα παρει, απλα θα ηθελα καποια ποιο οικονομικη λυση;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια! Λοιπον τελικα η παραγγελια μου εφτασε και ηταν ολα μια χαρα, εκτος απο ενα φουτερ και 2 t-shirt τα οποια ειναι τερααστια και θα πρεπει να τα επιστρεψω για να παρω μικροτερο νουμερο. Μηπως γνωριζει κανεις την διαδικασια επιστροφης, και με ποιον τροπο (πχ ποια εταιρεια) θα με συμφερε να τα στειλω πισω? Γιατι πηρα την DHL και μου λενε 70 ευρω γιατι τα στελνουν express!! Εγω δεν εχω θεμα για το ποσο καιρο θα παρει, απλα θα ηθελα καποια ποιο οικονομικη λυση ;)

 

Ψάξε λίγες σελ. πιο πίσω, έχει γράψει αναλυτικότατες οδηγίες ο Questionner. (περιληπτικά, παίρνεις κουτί ή τον xl φάκελο, αν τα χωράει ,τα ζυγίζεις τα βάζεις μέσα, βάζοντας μαζί και το έντυπο επιστροφής - συμπληρωμένο σύμφωνα με τις οδηγίες που γράφει πάνω- που ήταν μαζί με τα ρούχα σου. Κολλάς στον παραλήπτη μία ετικέτα η οποία σου ήρθε μαζί με τα υπόλοιπα χαρτιά και το στέλνεις μέσω ΕΛΤΑ, συστημένο. Να σου πω πολύ χοντρικά και μη γνωρίζοντας το ακριβές βάρος των ρούχων σου ότι θα σου στοιχίσει κάπου 20 ευρώ. Καμμία σχέση με τα 70 της courier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ σε λιγότερο απο 48ώρες ή  απο τη προηγούμενη Δευτέρα.

 

Εμένα έφυγαν ξημερώματα Δευτέρας 22/9 και σήμερα αναχώρησαν απο Βουδαπέστη. Μια ημέρα μπροστά απο το συνήθη χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που φύγουν από Βουδαπέστη σε 2 ημέρες είναι Αθήνα. Οπότε συνήθως υπολογίζεις +1 ημέρα για επαρχία. Οπότε μάλλον Δευτέρα θα είναι σπίτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που φύγουν από Βουδαπέστη σε 2 ημέρες είναι Αθήνα. Οπότε συνήθως υπολογίζεις +1 ημέρα για επαρχία. Οπότε μάλλον Δευτέρα θα είναι σπίτι σου.

 

Εμένα , στις 2 τελευταίες παραγγελίες μου ήταν το πρωί Αθήνα και το μεσημέρι της ίδιας μέρας , στο σπίτι μου στην Πάτρα :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα , στις 2 τελευταίες παραγγελίες μου ήταν το πρωί Αθήνα και το μεσημέρι της ίδιας μέρας , στο σπίτι μου στην Πάτρα :-)

Ακριβώς. Το θυμόμουν αυτό γι αυτό και έγραψα "συνηθως". :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γιατί δε γράφετε αναλυτικά ριβιού για τις παραγγελίες σας ώστε να ξέρουμε χοντρικά την εφαρμογή του κάθε προϊόντος/εταιρίας;; Κι εμένα έφυγαν σήμερα από Βουδαπέστη,οπότε Δευτέρα θα είναι Κρήτη.

Ξέρετε πόσα πράγματα θα ήθελα να αγοράσω και διστάζω επειδή (ενώ έχουν κατανάλωση τα πράγματα) κανείς δε γράφει τα στατς του και την εφαρμογή;

Αλληλοενημέρωση λοιπόν. Κι εγώ όταν μου έρθει η παραγγελία με σχεδόν 30 καλούδια,θα γράψω όχι για να καυχηθώ για τις αγορές μου,αλλά για να ξέρουν οι υπόλοιποι πως να κινηθούν. Όσοι παραλάβατε πρόσφατα μπείτε στον κόπο. Ας μην αναλωνόμαστε μόνο για τα έξοδα αποστολής,τον χρόνο παράδωσης κτλ.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γιατί δε γράφετε αναλυτικά ριβιού για τις παραγγελίες σας ώστε να ξέρουμε χοντρικά την εφαρμογή του κάθε προϊόντος/εταιρίας;; Κι εμένα έφυγαν σήμερα από Βουδαπέστη,οπότε Δευτέρα θα είναι Κρήτη.

Ξέρετε πόσα πράγματα θα ήθελα να αγοράσω και διστάζω επειδή (ενώ έχουν κατανάλωση τα πράγματα) κανείς δε γράφει τα στατς του και την εφαρμογή;

Αλληλοενημέρωση λοιπόν. Κι εγώ όταν μου έρθει η παραγγελία με σχεδόν 30 καλούδια,θα γράψω όχι για να καυχηθώ για τις αγορές μου,αλλά για να ξέρουν οι υπόλοιποι πως να κινηθούν. Όσοι παραλάβατε πρόσφατα μπείτε στον κόπο. Ας μην αναλωνόμαστε μόνο για τα έξοδα αποστολής,τον χρόνο παράδωσης κτλ.. 

 

Όσοι μπορούμε, γράφουμε. Γράφω και στο site του SD κριτικές. Μάλιστα, έχει τύχει να βοηθηθώ κι εγώ η ίδια από δικό μου σχόλιο  :-D  Θέλοντας μετά από καιρό να παραγγείλω ξανά το ίδιο ρούχο και μη ενθυμούμενη το νούμερο που είχα πρωτοδιαλέξει,ξαναμπαίνω και το βρίσκω εκεί.  :-D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...