Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν δουλεύει το κουμπί "track your order" του sportsdirect για standard delivery, παρά μόνο για express (αυτή που έρχεται με DHL). Ούτε το status ενημερώνεται ποτέ εκεί μέσα. Έχω παραγγελίες που έχω παραλάβει από το Γενάρη ή ακόμα και τον περασμένο Νοέμβρη και ακόμα "Awaiting Courier Pickup" λέει στη μια και "with courier" την άλλη.

Το tracking number θα το λάβεις μέσω e-mail σε κάθε περίπτωση (και στην αργή και στη γρήγορη παράδοση) και θα πας χειροκίνητα στο site της Speedex να το ελέγξεις. Αν δεν το έχεις λάβει κοίτα μήπως πήγε στο spam folder. Αν και είναι μάλλον νωρίς να ψάχνεσαι από τώρα. Ούτε 3 μέρες δεν πέρασαν από την Τρίτη. Δεν αποστέλλονται τόσο γρήγορα οι παραγγελίες ειδικά αν κάποιο αντικείμενο δεν είναι ετοιμοπαράδοτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν δουλεύει το κουμπί "track your order" του sportsdirect για standard delivery, παρά μόνο για express (αυτή που έρχεται με DHL). Ούτε το status ενημερώνεται ποτέ εκεί μέσα. Έχω παραγγελίες που έχω παραλάβει από το Γενάρη ή ακόμα και τον περασμένο Νοέμβρη και ακόμα "Awaiting Courier Pickup" λέει στη μια και "with courier" την άλλη.

Το tracking number θα το λάβεις μέσω e-mail σε κάθε περίπτωση (και στην αργή και στη γρήγορη παράδοση) και θα πας χειροκίνητα στο site της Speedex να το ελέγξεις. Αν δεν το έχεις λάβει κοίτα μήπως πήγε στο spam folder. Αν και είναι μάλλον νωρίς να ψάχνεσαι από τώρα. Ούτε 3 μέρες δεν πέρασαν από την Τρίτη. Δεν αποστέλλονται τόσο γρήγορα οι παραγγελίες ειδικά αν κάποιο αντικείμενο δεν είναι ετοιμοπαράδοτο.

Ευχαριστώ πολύ για την λεπτομερέστατη απάντηση σου.

Είχα να παραγγείλω από τον Δεκέμβρη του 2014 από SD και δεν ήξερα τι έχει αλλάξει.

Τότε μου είχε έρθει θυμάμαι μέσα σε 4-5 εργάσιμες μέρες(μάλλον με express delivery).

Το τελευταίο μήνυμα που έλαβα ήταν την Τετάρτη πρωί και έλεγε "Your order has now been processed by our warehouse team.

We will confirm by email once your parcel has been collected by your nominated courier.".

Απ'όταν μου σταλθεί το tracking number,σε πόσες μέρες περίπου θα έχω την παραγγελία στα χέρια μου;

 

*Μου ήρθε τώρα και το tracking number

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά

 

τι άγχος είναι αυτό με τις παραγγελίες.

Είναι το ιντερνετ επίφοβο αλλά ας χαλαρώσουμε λίγο

Κι εγω τα κοιτάω περισσότερο από αγωνία για να φορέσουν τα παιδιά τα καινούργια ρούχα

Αλλα ας ηρεμήσουμε 

 

Σημειώνω κάτι που σκέφτομαι να πάρω και ειναι σε πολύ καλή τιμή σε σχέση με Ελλάδα (20 ευρω έχει συνήθως)

Καλό είναι να σημειώνουμε εδω μέσα ευκαιρίες και όχι μόνο tracking κλπ Δείτε την έκπτωση σε μερικές ομάδες 

http://gr.sportsdirect.com/spalding-team-miniboard-801004?colcode=80100405 

 

Όποιος με κοροϊδέψει τον έφαγα 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα ενημέρωση για όποιων γνωρίζει...Έκανα παραγγελία στις 8/1/2017 από SD και αφού ολοκληρώθηκε με επιτυχία μου ήρθε email για το tracking....την παραγγελία την έβαλα μεταφορικά με φορτηγό (απλή),η speedex Ελλάδος μου λέει ότι δεν την έχει παραλάβει ακόμα μετά από 2 μήνες!!!!!!!!!τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις αργήσει, Μήπως είχε pre order μέσα;

οχι δεν ηταν pre order... η sd μου λεει σε mail οτι ειναι με τον courier 

Επεξ/σία από Xsaravtr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας, διαβασα αρκετα σχολια και θα ηθελα να σας ρωτησω κατι. Ειναι η πρωτη φορα που εχω παραγγειλει , η παραγγελια εγινε 26/2 και στο τελευταιο email που ηρθε εχθες ελεγε οτι We will confirm by email once your parcel has been collected by your nominated courier. Η παραγγελια εγινε με εξπρες κουριερ αλλα το προβλημα ειναι οτι εδω που μενω δεν υπαρχει η dhl , επισης δεν εχω παρει καποιο κωδικο tracking number που λετε :/ . Η ερωτηση μου ειναι αν γνωριζετε απο τη στιγμη που δεν εχω dhl εδω που μενω πως θα το παραλαβω; Και επισης γιατι δε με εδωσαν αυτο το tracking number . Σας ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ηταν pre order... η sd μου λεει σε mail οτι ειναι με τον courier (Dear Sir/Madam.

Thank you for your query.

Your order SDGR40000033292720 has been collected by our courier. Your unique tracking reference number is DI002068751

To track your order.)

και αυτο μετα (

Closed by system AUTOMATICALLY GENERATED BY DELIVERY MANAGER

00:32 Tue 07 Feb 2017 GMT

Visit tracking site: SpeedEx Greece

In transit AIRLINE:A3/FLIGHT:603/AWB:390-94352090 14:19 Thu 12 Jan 2017 GMT

In transit DBY_GRC_UND_17011202136 05:41 Thu 12 Jan 2017 GMT

In transit SCANNED TO CONTAINER 04:23 Thu 12 Jan 2017 GMT

Despatched DESPATCHED 03:04 Thu 12 Jan 2017 GMT

Awaiting Despatch 02:14 Thu 12 Jan 2017 GMT

In transit PROCESSED DOWN PACKET LINE 02:14 Thu 12 Jan 2017 GMT

 

και η speedex (Αναλυτικο Ιστορικό Αποστολής)

Αποστολή        Ημερομηνία                 Περιγραφή

010699016141 12/1/2017 4:14:55 πμ  Αναμονή αποστολής από τον αποστολέα  

 

 

αυτό λεει ότι θα το βάζανε σε πτήση της Aegean και θα ερχόταν

Δε τους παίρνεις στην speedex ένα τηλέφωνο?

και μη βάζεις τα στοιχεία σου εδω μέσα.....

Πάρε τηλεφωνο. Δε το έχουν λάβει ποτέ λένε.... οι Ελληνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η ερωτηση μου ειναι αν γνωριζετε απο τη στιγμη που δεν εχω dhl εδω που μενω πως θα το παραλαβω; Και επισης γιατι δε με εδωσαν αυτο το tracking number . Σας ευχαριστω πολυ

Θα σου το φέρει η DHL από όποια πόλη έχει πρακτορείο κοντά στο μέρος που μένει, ή θα έχει συνεργασία με κάποια άλλη εταιρεία που έχει. Δεν είναι κάτι που πρέπει να σε αφορά και να σε προβληματίζει αυτό. Tracking θα σου δώσουν όταν στείλουν τα πράγματα. Προφανώς δεν το έχουν ακόμα γιατί δεν τα έστειλαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου το φέρει η DHL από όποια πόλη έχει πρακτορείο κοντά στο μέρος που μένει, ή θα έχει συνεργασία με κάποια άλλη εταιρεία που έχει. Δεν είναι κάτι που πρέπει να σε αφορά και να σε προβληματίζει αυτό. Tracking θα σου δώσουν όταν στείλουν τα πράγματα. Προφανώς δεν το έχουν ακόμα γιατί δεν τα έστειλαν.

Να σε ρωτησω κατι; Θα λεει στο mail με ποια μεταφορικη η dhl θα το στειλει για να εχω το νου μου; Σε ευχαριστω πολυ πολυυυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτησω κατι; Θα λεει στο mail με ποια μεταφορικη η dhl θα το στειλει για να εχω το νου μου; Σε ευχαριστω πολυ πολυυυ

Ναι. Θα σου έρθει και email από τη μεταφορική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από μένα!

Έχω κάνει μια παραγγελία απο 23 Φλεβάρη με απλά μεταφορικα και έχει κολλήσει από την Δευτέρα 27 Φλεβάρη in transit στο αεροδρόμιο.

In transit AIRLINE:BA/FLIGHT:632/AWB:125-33189343


14:47 Mon 27 Feb 2017 GMT

Η speedex λεει δεν την  έχει πάρει.

Μ@λακία στο sportsdirect που έβγαλε την dhl και στα οδικά,τουλάχιστον εκεί έβλεπες που είναι το δέμα σου!!Τώρα εδώ χέστα!

Λέτε να χάθηκε??

Παρακαλώ τα φώτα σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό λεει ότι θα το βάζανε σε πτήση της Aegean και θα ερχόταν

Δε τους παίρνεις στην speedex ένα τηλέφωνο?

και μη βάζεις τα στοιχεία σου εδω μέσα.....

Πάρε τηλεφωνο. Δε το έχουν λάβει ποτέ λένε.... οι Ελληνες

η speedex ελλαδος μου λεει οτι το αναμενει......και αλλα πραγματα δεν της εχουν ερθει απο τον ιδιο courier.....μπορω να την ακυρωσω την παραγγελια παρολο που δεν εχω παραλαβει ακομα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από μένα!

Έχω κάνει μια παραγγελία απο 23 Φλεβάρη με απλά μεταφορικα και έχει κολλήσει από την Δευτέρα 27 Φλεβάρη in transit στο αεροδρόμιο.

In transit AIRLINE:BA/FLIGHT:632/AWB:125-33189343

14:47 Mon 27 Feb 2017 GMT

Η speedex λεει δεν την  έχει πάρει.

Μ@λακία στο sportsdirect που έβγαλε την dhl και στα οδικά,τουλάχιστον εκεί έβλεπες που είναι το δέμα σου!!Τώρα εδώ χέστα!

Λέτε να χάθηκε??

Παρακαλώ τα φώτα σας!!

 

Έχεις καταλάβει ότι διαμαρτύρεσαι ενώ βρίσκεσαι μόλις στην 3η εργάσιμη από την -υποτιθέμενη- άφιξη στην Ελλάδα ε; Η 27/2 ήταν Κ. Δευτέρα και άρα αργία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...