Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η speedex ελλαδος μου λεει οτι το αναμενει......και αλλα πραγματα δεν της εχουν ερθει απο τον ιδιο courier.....μπορω να την ακυρωσω την παραγγελια παρολο που δεν εχω παραλαβει ακομα.....

 

 

Οτι και να σου πούνε πλέον είναι λίγο

Εσύ είσαι 2 μήνες πίσω

Ακόμα και dispute στο paypal μπορείς να κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα..Μια ερωτησουλα..Μιας και ειχαμε το brexit υπαρχει περιπτωση τελωνειου σε παραγγελια απο το σαιτ?Ευχαριστω

 

Δεν "είχαμε" κανένα brexit μέχρι τώρα. Ένα δημοψήφισμα είχαμε το οποίο δήλωσε πρόθεση -στο μέλλον- για brexit. Ισχύει ότι ίσχυε πάντα και δεν άλλαξε τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, ερωτηση:

 

Φιλος εκανε αγορα απο SD και του εστειλαν προϊον που γραφει μεγεθος "7 (41)" στο κουτι, αλλα "7/40" στο παπουτσι (στη γλωσσα). Ποιος ευθυνεται σε αυτη την περιπτωση; Ανελαβα να κανω τα κονε με SD λογω γλωσσας και ελλειψης ΦΒ (του φιλου μου) ωστε να γινει γρηγοροτερα η διαδικασια. Πρεπει ομως να τους πιεσω για δωρεαν επιστροφη εξαιτιας δικου τους λαθους ή κανω την παπια αν αρνηθουν;

 

Επισης, η διαδικασια επιστροφης γινεται μεσω ΕΛΤΑ ή καλει καποια μεταφορικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, με τα παντέλονια , πως υπολογίζετε το νουμερο?

Με ενδιαφέρει για παντελονια εργασιας με πλαινες τσέπες, αλλα βλέπω εχουν τελειως διαφορετικο συστημα?

Γνωριζει κάποιος?

http://gr.sportsdirect.com/mens/mens-combats

για παράδειγμα τα Pierre Cardin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, ερωτηση:

 

Φιλος εκανε αγορα απο SD και του εστειλαν προϊον που γραφει μεγεθος "7 (41)" στο κουτι, αλλα "7/40" στο παπουτσι (στη γλωσσα). Ποιος ευθυνεται σε αυτη την περιπτωση; Ανελαβα να κανω τα κονε με SD λογω γλωσσας και ελλειψης ΦΒ (του φιλου μου) ωστε να γινει γρηγοροτερα η διαδικασια. Πρεπει ομως να τους πιεσω για δωρεαν επιστροφη εξαιτιας δικου τους λαθους ή κανω την παπια αν αρνηθουν;

 

Επισης, η διαδικασια επιστροφης γινεται μεσω ΕΛΤΑ ή καλει καποια μεταφορικη;

 

Εσύ παραγγέλνεις 7 αγγλικό

Αν σου στείλανε 7 αλλης χώρας κανονικά θα έπρεπε να στα πληρώσουν όλα

Δηλαδη να σου στείλουν DHL στο σπίτι και να σου παρει τα παπουτσια

Αλλιως πληρώνεις να τα στείλεις πίσω και πληρώνουν να στα στείλουν πίσω

Ψαξε στο τοπικ να δεις τι κάνανε οι προηγούμενοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το σκεφτηκα, εχεις δικιο: προφανως του εστειλαν 7 αμερικανικο (που ειναι μικροτερο στην αντιστοιχια). Σημαντικη λεπτομερεια: οι μποτες ειναι κινεζικες ("κινεζια" εννοω, ετσι μου φαινονται απο τη φωτο που μου εστειλε ο φιλος μου), οποτε ο,τι κι αν γραφει επανω στη γλωσσα, θα ειναι μετρηση της πλακας. Μολις πριν 5' εστειλα μνμ στο φβ του SD, θα δω τι θα απαντησουν. Το "πληρωνεις-πληρωνουν" που ανεφερες ειναι το λογικο φυσικα, την εχω πατησει. Απλα δεν μου ειχε τυχει ως τωρα λαθος τετοιου τυπου. Ουτε του φιλου μου, που εχει αγορασει απο εκει πραγματα αξιας ανω των 2,5-3Κ ως σημερα. Υπαρχει παντα η πρωτη φορα :)

 

Ευχαριστω. Θα ψαξω το φορουμ, απλα ηλπιζα μηπως καποιος εχει ευκολη την απαντηση (aka, λινκ σε παλιοτερο ποστ) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν το εκανε, ηταν αγορα με πιστωτικη απευθειας. Εχεις δικιο, πολυ δυσκοιλιοι στις απαντησεις τους στο ΦΒ, καναμε μια αρχη ηδη (εγραψα, απαντησαν, ξαναεγραψα, περιμενω... κλασικες περιπτωσεις), αλλα η ερωτηση μου ηταν σαφης: "στειλατε λαθος, καλυπτετε τα εξοδα;". Αυτη την απαντηση περιμενω τωρα για να δω πώς θα κινηθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Τα έξοδα επιστροφής που στα επιστρέφει η PayPal telus πάνε στον λογαριασμό PayPal η στην κάρτα. Γιατί εδώ και δύο μέρες βλέπω στην κίνηση λογαριασμού του PayPal τα χρήματα +16,5 αλλά δεν τα βλέπω στο PayPal balance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν το εκανε, ηταν αγορα με πιστωτικη απευθειας. Εχεις δικιο, πολυ δυσκοιλιοι στις απαντησεις τους στο ΦΒ, καναμε μια αρχη ηδη (εγραψα, απαντησαν, ξαναεγραψα, περιμενω... κλασικες περιπτωσεις), αλλα η ερωτηση μου ηταν σαφης: "στειλατε λαθος, καλυπτετε τα εξοδα;". Αυτη την απαντηση περιμενω τωρα για να δω πώς θα κινηθω.

 

Αν κατάλαβα καλά, 7 παρήγγειλε ο φίλος σου και 7 του έστειλαν. Τώρα αν το 7 ήταν Αγγλικό ή Αμερικάνικο και τι αντιστοιχία με Ευρωπαϊκά νούμερα δίνει η κάθε εταιρεία, είναι άλλο θέμα. Μου είχε τύχει και εμένα το ίδιο πρόβλημα προ κάποιων μηνών και τα έστειλα με δικά μου έξοδα και επιστροφή αυτών από το Paypal. Δεν νομίζω ότι πρέπει ή πρόκειται να αναλάβει ευθύνη το SD... Γενικά στο θέμα νούμερα το SD είναι μπάχαλο. Και επ' ουδενί δεν ισχύουν κάτι θεωρίες που παρουσίασαν μερικοί παλιότερα ότι χρησιμοποιεί μόνο Αγγλικά νούμερα. Ανάλογα τη μάρκα και το προϊόν είναι και πάλι δεν είναι τίποτα σίγουρο. στις μετατροπές.

 

Καλησπέρα. Τα έξοδα επιστροφής που στα επιστρέφει η PayPal telus πάνε στον λογαριασμό PayPal η στην κάρτα. Γιατί εδώ και δύο μέρες βλέπω στην κίνηση λογαριασμού του PayPal τα χρήματα +16,5 αλλά δεν τα βλέπω στο PayPal balance.

 

Στο Paypal balance πάνε ασφαλώς. Σε ποια κάρτα θα μπορούσαν να πάνε; Αφού είναι λεφτά που δαπάνησες επιπλέον εσύ για να πληρώσεις τα ταχυδρομικά έκοδα και να επιστρέψεις κάτι με τα ΕΛΤΑ με μετρητά, κάρτα ή οτιδήποτε, πάντως όχι με Paypal! Το γιατί δεν τα βλέπεις στο paypal balance δεν το ξέρω. Ίσως αγόρασες κάτι άλλο ενδιάμεσα, τράβηξε από εκεί και ξαναμηδένισε το balance σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@theopan, το φανταζομαι αυτο που λες. Κι εγω το σκεφτηκα, ειναι απολυτως λογικο. Ωστοσο:

 

"Τώρα αν το 7 ήταν Αγγλικό ή Αμερικάνικο" - Αυτο ειναι λαθος. Αγγλικο ζητησε ο φιλος μου, αν του εστειλαν αμερικανικο ειναι δικο τους προβλημα.

"και τι αντιστοιχία με Ευρωπαϊκά νούμερα" - Αυτο ειναι σωστο.

 

Ακομα δεν εχω λαβει απαντηση απο αυτους. Η κινεζια που πουλησαν στον δικο μου αναγραφει "7/40" στη γλωσσα. Ουτε UK, ουτε US, ουτε EU, ουτε FR ή J(apan). Τπτ απολυτως.

 

 

off topic:

Αν πουλανε παπουτσια UK7 και στελνουν προϊον που γραφει πανω "EU35" σημαινει οτι πρεπει να το αποδεχτω; Υπαρχουν γενικα αποδεκτοι κανονες για τα μεγεθη παπουτσιων, διαφερουν απο μαρκα σε μαρκα αλλα οχι ενα ολοκληρο νουμερο. Δεν υπαρχει περιπτωση να δεχτω μια τετοια δικαιολογια εκ μερους τους, θα δω πώς θα το διαχειριστω. Ο φιλος μου δεν καιγεται αν χασει τα χρηματα, διοτι δεν το αγορασε ακριβα. Αλλα ειναι θεμα καταναλωτικης συμπεριφορας, θεωρω αδιανοητο να μην το παλεψω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...