Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα και πάλι,όπως σας είχα πει περιμένω μια παραγγελία από sportsdirect αλλά είναι ακόμη ready to ship από τις 15 Οκτωβρίου που την έκανα.Σχεδον 10 μέρες και ακόμα ready to ship.Τοσο πολύ αργουν να τα στείλουν η έχει γίνει κάτι άλλο.Ελεγε ότι είναι σε στοκ.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/10/2023 στις 11:05 ΜΜ, georghiniopao13 είπε

Παιδιά καλησπέρα και πάλι,όπως σας είχα πει περιμένω μια παραγγελία από sportsdirect αλλά είναι ακόμη ready to ship από τις 15 Οκτωβρίου που την έκανα.Σχεδον 10 μέρες και ακόμα ready to ship.Τοσο πολύ αργουν να τα στείλουν η έχει γίνει κάτι άλλο.Ελεγε ότι είναι σε στοκ.Ευχαριστω.

Εμένα σήμερα μου ήρθε μήνυμα από την ACS για την παραγγελία.

Στο sportdirect μου βγάζει ότι περιμένει ακόμα να φύγει από την Αγγλία 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία απο 14 Οκτωβρίου και ακόμα δεν έχει γίνει shipped. Μίλησα χθές με το support μέσω chat και μου είπανε να περιμένω email με το tracking number. Μέχρι στιγμής δεν έχουν στείλει κάτι. Πρίν κάποια χρόνια που είχα παραγγείλει πάλι δεν είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα.

Τόσο πολύ αργούνε οι παραγγελίες απο sportdirect ;

Επεξ/σία από panaitolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/10/2023 στις 12:13 ΜΜ, SunnyRain είπε

Θελω να προειδοποιήσω για ένα scam. Ηταν ένα διαμέρισμα για ενοικίαση, μιλούσα με την κυρία "Mareb Margarete Christin" στο [email protected], είπε ότι θα γίνει μέσω airbnb γιατί αυτή μένει στη Γερμανία. Ήταν ολο λιγο ύποπτο αλλά αφού είναι μέσω airbnb είπα δε μπορεί να γίνει κάτι. Αλλά όταν μου έστειλε το link φαινόταν σαν airbnb αλλά δεν ήταν airbnb.com.

Το γράφω εδώ ώστε τουλάχιστον αν κάποιος ψάξει το όνομα της ίσως να δει οτι είναι scam εξαρχής και να μην χάσει χρόνο. Θα μπορούσε και κάποιος να την πατήσει αν δε ξέρει πως δουλεύουν τα links (διοτι στο mail φαινοταν σαν airbnb.com)

Υπάρχει κάπου που μπορώ να το αναφέρω?

Μου έστειλε και φωτογραφίες με την ταυτότητά της, αλλά δε ξέρω αν είναι όντως αυτή ή αν της έχουν κλέψει τις φωτογραφίες...

 

 

Καλησπέρα επειδή στην προσπάθεια μου να βρω διαμέρισμα μου έστειλε η συγκεκριμένη διεύθυνση email και απάντησα επίσης πάτησα στον πρωτο σύνδεσμο που που έστειλε θέλοντας να δω τις φωτογραφίες του διαμερίσματος θέλω να ρωτήσω αν έχω κάποιο πρόβλημα ότι θα μου κλέψουν τα στοιχεία μου ή όχι;

 

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ήρθε σήμερα το πρωί τελικά με acs.Στο sportsdirect  είναι ακόμα ready to ship.χαχαχα.Οχι και άσχημα από τις 15 του μηνός παραγγελία.Ευχαριστω για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση όλων.

Παρέλαβα και εγώ σήμερα με ACS (ήρθε μήνυμα viber). Απο πλευράς sportdirect καμμία ενημέρωση του status της παραγγελίας και κανένα tracking number.

Όποτε μην ανησυχείτε αν σας τύχει κάτι παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχει κάνει κάποιος αγορά πρόσφατα από sports direct, ξέρετε τι ισχύει με τελωνείο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Evgenia512 είπε

Καλησπέρα, έχει κάνει κάποιος αγορά πρόσφατα από sports direct, ξέρετε τι ισχύει με τελωνείο? 

αμα διαβαζες λιγα μηνυματα πιο πισω δεν θα ρωταγες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τρομερό το γεγονός πως εδώ και κάμποσες σελίδες το μόνο που γράφεται στο τοπικ είναι η ερώτηση για τελωνείο. και εννοείται ότι κανείς δεν κοιτάει 1-2-3 μηνύματα πιο πριν για να καλυφθεί. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έβγαζε μόνο τα παλιότερα μηνύματα γι ' αυτό ρώτησα

10 ώρες πριν, villasg είπε

αμα διαβαζες λιγα μηνυματα πιο πισω δεν θα ρωταγες 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμένα.
Προσφατη παραγγελια πριν 5 ημερες στα 350€ ( συνολο μαζι με τα μεταφορικα που ηταν 30€ απο μονα τους)
Η παραγγελια εχει , επεξεργαστει σε "κομματια" ( συμφωνα με τα email που μου ερχονται...) και αναμενω πλεον την αποστολη της.
Μολις παραλαβω θα ενημερωσω και εγω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/10/2023 στις 7:32 ΜΜ, Eirhnh99 είπε

 

Καλησπέρα επειδή στην προσπάθεια μου να βρω διαμέρισμα μου έστειλε η συγκεκριμένη διεύθυνση email και απάντησα επίσης πάτησα στον πρωτο σύνδεσμο που που έστειλε θέλοντας να δω τις φωτογραφίες του διαμερίσματος θέλω να ρωτήσω αν έχω κάποιο πρόβλημα ότι θα μου κλέψουν τα στοιχεία μου ή όχι;

 

Ευχαριστώ πολύ 

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα με το να δεις τις φωτογραφίες, το πολύ να δει το IP σου. Το scam έρχεται πιο μετά όταν σου ζητάει τα στοιχεία σου και λεφτά για την εγγύηση και ενοίκιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί ψωνίζει ο κόσμος από αυτό το σάιτ αφού εδώ και καιρό ανέβασαν τις τιμές και χρεώνουν ταχυδρομικά ; Ποιο το κίνητρο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/8/2023 στις 8:34 ΠΜ, Vaiopoulos είπε

Καλημέρα,

Μια απάντηση στον @kalgeorge και εμένα αν κάποιος έκανε παραγγελία, κατά προτίμηση β' εξάμηνο του'23, και δεν είχε τελωνείο(?).

εγω παντως την εκανα τελικα, ηρθε χωρις τελωνεία και εξτρα χρεωσεις. Απλα ηρθε σε δυο δοσεις περιεργως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...