Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πω πω πω πω !! Διαστημόπλοιο ! Πολύ ωραίο φίλε .

 

........................................................................................

 

Λοιπον , να μαι πάλι και γω , με την corsair Η110 και το νέο Cpu AMD FX9590

 

Έβαψα και το κουτί μαύρο επιτέλους , χρόνια το λέω .............έτρεξε λιγάκι σε κάποια σημεία , αλλά θα διορθώσω :rolleyes:

9590? Φουκοσίμα ή Τσερνόμπυλ το βάφτισες τον υπολογιστή σου? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε το sata cable του σκηρού με μαύρο να ταιριάζει με το κουτί. Αν δεν χρειάζεσαι το αριστερό cage των σκληρών βγάλτο για καλύτερο airflow.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και το δικο μου. Ακούω προτάσεις για βελτίωση. Από εβδομάδα θα βάλω custom psu label για να ταιριάζει με το υπόλοιπο pc και φωτισμό led. attachicon.gifIMG_20140714_183224.jpg

Βάλε μπλε custom label,μπλε sata καλωδιο και θα'ναι πάρα πολύ όμορφο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα μια ωραια πινελια θα ταν να βαλεις το ψυγειο μιας και ειναι μονο σαν exhaust στην πισω πλευρα, και το πισω fan βαλ'το πανω να δειχνει ομοιομορφα..

Τα αλλα 2 πραγματα στα ειπαν ηδη.. Sata μαυρο ή μπλε και το αριστερο cage φυλαξε το στην κουτα του..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγνωμη αν ειμαι off topic αλλα εχει κανεις διαφανο ακρυλικο pc case? Ξερει απο που μπορει να αγορασει κανεις?Εναλλακτικα μπορει καποιος να μου φτιαξει και ποσο κοστιζει? Ευχαριστω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγνωμη αν ειμαι off topic αλλα εχει κανεις διαφανο ακρυλικο pc case? Ξερει απο που μπορει να αγορασει κανεις?Εναλλακτικα μπορει καποιος να μου φτιαξει και ποσο κοστιζει? Ευχαριστω. :)

Αν και έχω καιρό να το ψάξω, δες λίγο αυτό το site: http://www.mountainmods.com/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νέο οργανάκι που έψαχνα εδώ και πολύ καιρό !!!!!!! Σε πραγματικό χρόνο volt - watt - ampere !!!!

ωραιο μηχανηματακι, αλλα προσωπικα το βρισκω περιττο..!  

 

απο την στιγμη που θα στησεις το μηχανημα σου, οπως θες, και το μετρησεις μια φορα σε Idle- load,  θα δεις ποια ειναι τα MIN-MAX ορια. 

 

επειτα που θα σου χρειαστει? θα αλλαξει κατι? η απλα θα πιανει μια θεση στα 5.25"..?  

 

με ενα Wattομετρο πριζας, μετρας την καταναλωση και ξεμπερδευεις. και το εχεις και για αλλες συσκευες, ενω αυτο ειναι μονο για πισι..! 

 

επαναλαμβανω, προσωπικη αποψη μου ειναι αυτη..!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό. Που το βρήκες ρε θηρίο???

Είχα φάει κόλλημα να βρώ κάτι τέτοιο , αλλά μην είναι και ψεύτικο , αυτό σα Zalman είναι και ποιοτικό πιστεύω . Θα δείξει ................Η πρόσοψη μ αρέσει που παίρνει ακόμη δύο , πχ κάρτα γραφικών και κάτι άλλο που θες να βλέπεις κάθε στιγμή τι λέει ..................  http://www.eworld.com.gr/products/details/2265/

ωραιο μηχανηματακι, αλλα προσωπικα το βρισκω περιττο..!  

 

απο την στιγμη που θα στησεις το μηχανημα σου, οπως θες, και το μετρησεις μια φορα σε Idle- load,  θα δεις ποια ειναι τα MIN-MAX ορια. 

 

επειτα που θα σου χρειαστει? θα αλλαξει κατι? η απλα θα πιανει μια θεση στα 5.25"..?  

 

με ενα Wattομετρο πριζας, μετρας την καταναλωση και ξεμπερδευεις. και το εχεις και για αλλες συσκευες, ενω αυτο ειναι μονο για πισι..! 

 

επαναλαμβανω, προσωπικη αποψη μου ειναι αυτη..!

Ναι βρέ , δίκιο έχεις , απλά είναι θέμα λόξας !! ;) κάτι σα μπαρόμετρο στα τούρμπο :lol:

Όσο για τη θέση την 5,25 .......δόξα την coolermaster πάει καλά σε χώρους και θέσεις . Επίσης το HAF932 έχει υπέρ αρκετούς χώρους

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλα απο τα πραγματα που φορτωνουμε σε ενα desktop/αμαξι/μηχανη κτλ, δεν αποτελουν παντα μια αποδοτικη ή λειτουργικη προσθηκη. Υπαρχει και ο τομεας αισθητικης και καλαισθησιας, οπου στην περιπτωση του case modding ειναι τεραστιος τομεας.

Οποτε, οτιδηποτε προσθηκη κανει καποιος ακομα και αν μας φαινεται περιττη, σημασια εχει να μην ειναι στα ματια του κατοχου.

Δεν υπαρχει οριο και μετρο, και το "αρεστο" ειναι υποκειμενικη εννοια..

Ο καθενας εχει τα βιτσια του, οπως ολοι μας, και δεν μπορουμε να κατακρινουμε κανεναν γι'αυτο.

Και μενα μου φαινεται περιττος ο μετρητης ρευματος που εβαλε, αλλα αφου το ηθελε καιρο καλα εκανε και το εβαλε..

Δεν τα γραφω αυτα για να ερθω σε αντιθεση με κανεναν, φυσικα..

Επεξ/σία από Skr1ll3x
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δω , τελειωμένο το HAF932 , κρατάει ακόμη το άτιμο !!

 

Στη δεύτερη φωτό , φαίνεται ο αντάπτορας σύνδεσης του πολύμετρου με τον αισθητήρα

 

Επίσης θα παρατηρήσετε ότι λείπει ο ένας ανεμιστήρας της H110 ! Είχε θέμα με κάτι στο εντόσθιό του και έκανε ένα .....κρρρρρρρρρρ  !! Τον έβγαλα και Δευτέρα έρχεται αντικατάσταση χέρι - χέρι

 

 

 

 

post-228529-0-64331400-1405716100_thumb.jpg

post-228529-0-83900500-1405716103_thumb.jpg

post-228529-0-40767500-1405716106_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...