Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κάρτα σε κανονικό case ήταν μια χαρά, δεν θυμάμαι ποτέ πάνω απο 62 βαθμούς. Αλλά το Cooltek όπως είναι στημένο, την κάνει και ψήνεται. Η 750ti είναι επίσης open air, θα βγάζει όλη τη ζέστη στο ίδιο σημείο, θα κάνει διαφορά;

 

Περιμένω αυτή τη βδομάδα να δώ τι θα βγεί ακριβώς απο τις Rx460/470 μήπως βρω καμμιά reference blower style.

ειμαι σιγουρος με μια 750ti θα εχεις διαφορα στις θεμοκρασιες ακομα και στο κουτι αυτο..αν βεβαια πας σε καμια 460-470 οκ,δεν ξερω τι παιζει με θερμοκρασιες αλλα γι αυτην την βδομαδα ξερω βγαινει η 480.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την οπή που έχει στην καλύπτρα ποτέ δεντην κατάλαβα σε αυτό το κουτί. Πέρασε το καλώδιο από τις άλλες οπές. Σαν να φύτρωσε ένα κέρατο είναι έτσι. Όλο το υπόλοιπο είναι κουκλί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την οπή που έχει στην καλύπτρα ποτέ δεντην κατάλαβα σε αυτό το κουτί. Πέρασε το καλώδιο από τις άλλες οπές. Σαν να φύτρωσε ένα κέρατο είναι έτσι. Όλο το υπόλοιπο είναι κουκλί.

Ναι οντως για το συγκεκριμενο κουτι πολλοι λενε για την συγκεκριμενη οπη και γιατι δεν ειναι πανω ας πουμε,Θ ακολουθησω την συμβουλη σου να το περασω απο πισω.Thanks για τα καλα λογια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ναι οντως για το συγκεκριμενο κουτι πολλοι λενε για την συγκεκριμενη οπη και γιατι δεν ειναι πανω ας πουμε,Θ ακολουθησω την συμβουλη σου να το περασω απο πισω.Thanks για τα καλα λογια.

 

Όπως το έχεις κράτα το και στη θέση του βάλε ένα sleeved όπως έκανες στο 24πινο και θα είναι κούκλα. 

Άν όχι δοκίμασε αυτό που σου είπε και βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όπως το έχεις κράτα το και στη θέση του βάλε ένα sleeved όπως έκανες στο 24πινο και θα είναι κούκλα. 

Άν όχι δοκίμασε αυτό που σου είπε και βλέπεις.

Εχω δει sleeved καλωδια απο cablemod για αντικατασταση ολων των καλωδιων του τροφοδοτικου και ειναι πραγματικα πολυ ωραια και σε πολλα χρωματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπερα παιδια.Νεος στη παρεα αυτου του πολυ ωραιου θεματος.

Οριστε και το δικο μου κουτι.

 
 

 

 

πολυ ομορφο,καλοδουλευτο!! μονο το καλωδιο της καρτας με χαλαει,βαλτο να ερχεται απο το πλα'ι'.οχι απο κατω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βάλει κανεις την κάρτα γραφικών να στέκεται όρθια; Να κοιτάνε τα έμμισθη ταξικά δλδ προς το παράθυρο .. Εκτός απο μοντάρισμα στο κουτι τι χρειάζεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βάλει κανεις την κάρτα γραφικών να στέκεται όρθια; Να κοιτάνε τα έμμισθη ταξικά δλδ προς το παράθυρο .. Εκτός απο μοντάρισμα στο κουτι τι χρειάζεται ;

 

Φαντάζομαι θες να φαίνονται οι ανεμιστήρες στο παράθυρο? Εκτός απο μόντα στο κουτί και καλή στερέωση της VGA χρειάζεσαι και ένα PCI-E Riser σαν το παρακάτω...

 

https://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=5232

 

Εννοείται πως απο eBay μεριά βρίσκεις πολύ φθηνότερα, αν δεν σε πειράζει να περιμένεις...

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xpci-e+16+riser.TRS0&_nkw=pci-e+16+riser&_sacat=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δειξω και εγω το κουτακι μου:

 

LThuyso.jpg

 

c6c7LSH.jpg

 

 

Συντομα θα μπει μια AIO + νεα GPU + νεες Ram πιο μεγαλες και ομορφες γιατι αυτες ειναι απο παλιο build.

Θα προσπαθισω να φτιαξω και τον φωτισμο αν περισεψουν €€.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...