Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι σε noctua ανεμιστήρες θα παω παλι , οποτε πρέπει να δω συγκριτικά για την έκδοση 2000 rpm ή τους nf-f12

γιατι βρε να αλλαξεις ανεμιστηρες ...τι εχουν αυτοι ? τι χρωμμα τους πηρες ?

αφου το λεντ εχει διακοπτη ον οφ αμα σε ενοχλει...

 

ααα καλα δε εχω ξυπνησει ακομα...της ψυχτρας λες...:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι βρε να αλλαξεις ανεμιστηρες ...τι εχουν αυτοι ? τι χρωμμα τους πηρες ?

αφου το λεντ εχει διακοπτη ον οφ αμα σε ενοχλει...

Aυτο το χρωμα εννοει φανταζομαι. Οχι για λεντ :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aυτο το χρωμα εννοει φανταζομαι. Οχι για λεντ :P

χαχα ναι μωρε καταλαβα το διορθωσα..κατσε καφε πινω ακομα :P

Επεξ/σία από Ghost007
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι μονο θα σας δειξω το pc μου (ξανα) αλλα θα το κανω και ενα μπανακι κιολας. feat how clean is your house

 

 

προσπάθησα να το κανω οσο αστειο και ενδαιφερον γινόταν. :mellow:

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι μονο θα σας δειξω το pc μου (ξανα) αλλα θα το κανω και ενα μπανακι κιολας. feat how clean is your house

 

 

προσπάθησα να το κανω οσο αστειο και ενδαιφερον γινόταν. :mellow:

Ωραίος!

 

Έχει πεθάνει το stock φανακι απο την κάρτα και άλλαξες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος!

 

Έχει πεθάνε το stock φανακι απο την κάρτα και άλλαξες?

εκανε θορυβο αρκετο το μικρο φανακι που ειχε, οποτε το αλλαξα.

 

δεν ξερω εαν ηταν ετσι κανονικα ή απλα εαν ειναι θορυβώδες, μεταχειρισμένη την πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και stalkarw το thread που και που ειπα να γραψω κι εγω για το "project" που ετοιμαζω. Αφορα το build της υπογραφης μου. Ετοιμαζω και κανω σχεδια για τα εξης:
1. custom loop με ακριλικους

2. τοποθετηση της GPU οπως εδω

3. ledoταινια RGB
4. Sleeved καλοδια

Πρως το παρων εχω ενα 480 hardware labs ψυγειο και D5 της EK. Ψαχνω για ΕΚ reservoir 250 και CPU block κατα προτιμηση ΕΚ supremacy. Εχει γινει αγορα της ledoταινιας αλλα καπως εκαψα το controller της (well played). Για το σχεδιο της GPU ειμαι λιγο δυστακτικος διοτι θα πρεπει να κοψω το κουτι για να βγουν οι εξοδοι και πρεπει να modαρω λιγο το plexi που εχω για tray ωστε να στιριχτει εκει το GPU Riser. Καλοδια ειναι τελευταια και μαλλον θα παω για extensions της bitfenix. Αυτα, εχουμε δρομο μπροστα μας γιατι δεν υπαρχει μετρητο!! Καλο μονταρισμα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και stalkarw το thread που και που ειπα να γραψω κι εγω για το "project" που ετοιμαζω. Αφορα το build της υπογραφης μου. Ετοιμαζω και κανω σχεδια για τα εξης:

1. custom loop με ακριλικους

2. τοποθετηση της GPU οπως εδω

3. ledoταινια RGB

4. Sleeved καλοδια

Πρως το παρων εχω ενα 480 hardware labs ψυγειο και D5 της EK. Ψαχνω για ΕΚ reservoir 250 και CPU block κατα προτιμηση ΕΚ supremacy. Εχει γινει αγορα της ledoταινιας αλλα καπως εκαψα το controller της (well played). Για το σχεδιο της GPU ειμαι λιγο δυστακτικος διοτι θα πρεπει να κοψω το κουτι για να βγουν οι εξοδοι και πρεπει να modαρω λιγο το plexi που εχω για tray ωστε να στιριχτει εκει το GPU Riser. Καλοδια ειναι τελευταια και μαλλον θα παω για extensions της bitfenix. Αυτα, εχουμε δρομο μπροστα μας γιατι δεν υπαρχει μετρητο!! Καλο μονταρισμα!

Καλο ακουγεται.Καλη επιτυχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο αλλαγή ψύκτρας, φτιάξιμο καλωδίων κ μεταφορά των δίσκων πάνω για να έχουν λίγο δροσιά τώρα το καλοκαίρι..

Μένει αν θα ασχοληθώ με side panel απο plexiglass κ custom psu cover..

 

20160611 020654 01

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μετά απο αλλαγή ψύκτρας, φτιάξιμο καλωδίων κ μεταφορά των δίσκων πάνω για να έχουν λίγο δροσιά τώρα το καλοκαίρι..

Μένει αν θα ασχοληθώ με side panel απο plexiglass κ custom psu cover..

 

απο θερμοκρασίες τι διαφορές είδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εννοείς στους δίσκους ή στο Cpu μετά την ψύκτρα?

 

Έχεις δίκαιο δεν το διευκρίνησα, στον επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, στον 6600 (οχι Κ) έβλεπα με την V8 περίπου 60-62 μέγιστο με Prime στο τεστ που δίνει max heat. Με τον 6600K και την V8 πάλι και τον επεξεργαστή oc στα 4.4 και 1.28vcore χτύπαγε 75+,νομίζω κ 80. Παραπάνω δεν το άφηνα. Τώρα με την R1 δεν έχω δεί πάνω απο 60 σίγουρα. Συγκεκριμένα τώρα τρέχει κανα δεκάλεπτο και έχω max σε core 55 και σε package 54. Στα idle μου φαίνεται περίεργο βέβαια. Έχω Package φυσιολογικό, γύρω στους 30+ αλλά στα cores βλέπω χαμηλές μέχρι κ 21,22. Την προηγούμενη εβδομάδα έίδα κ 18,19 αν θυμάμαι. Δεν έδωσα σημασία όμως να σου πω παρόλο που μου φάνηκε περίεργο. Γενικά όμως πολύ ικανοποιημένος απο την R1.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...