Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 minutes ago, Godless said:

Project Snow X v2 , ανανεωμενο πλεον :)

Απολαυστε το σε 4Κ :)

SnowX v2

Κόσμημα! Μου άρεσε πάρα πολύ και ένα μπλιμπλίκι που έδειχνε την θερμοκρασία νερού. Ποιό ήτανε αυτό?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, glight είπε

Κόσμημα! Μου άρεσε πάρα πολύ και ένα μπλιμπλίκι που έδειχνε την θερμοκρασία νερού. Ποιό ήτανε αυτό?

Σευχαριστω φιλε μου, ειναι η bykski oled sensor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τις τελευταίες δύο εβδομάδες φτιάχνω PC με κομμάτια από 'δω και από'κει, ένα για την κόρη, ανανέωση για το "μικρό" και φτιάξιμο από την αρχή για το "μεγάλο". Οι ιστορίες που έχω να πω από αυτές τις ημέρες θα γέμιζαν ένα βράδυ μπροστά σε τζάκι, αλλά θα μείνω μόνο στα κουτιά. 

Το κουτί που έβαλα στην κόρη είναι ένα παλιό Thermaltake Matrix 15ετίας περίπου. Δεν είχα δώσει πάρα πολλά λεφτά ούτε τότε, αλλά ήταν ένα συμπαθητικό κουτί στα χρόνια του. Αυτό είναι το καλύτερο που κατάφερα στο cable management.

1353623078_Webp.net-resizeimage(2).jpg.b58b5ddd9bcde5d372137b7c7327c397.jpg

Το κουτί που έχω τα τελευταία 15 χρόνια για το μικρό μηχάνημα (συνήθως με ό,τι περισσέυει μετά από αναβάθμιση) είναι noname, μικρό, χωρίς καμιά ευκολία και με κοφτερές λαμαρίνες. Αυτό το cable management κατάφερα, το no name κονσερβοκούτι τα κατάφερε καλύτερα!..

1025716066_Webp.net-resizeimage(3).jpg.52156f569f41fe3a205dd9502a315d30.jpg

Ηρωικές εποχές, όταν το cable management ήταν στις αρχές και όχι στις βασικές προτεραιότητες του μέσου κατασκευαστή κουτιών!..

Τώρα που το βλέπω, το τροφοδοτικό είναι βασικός υπαίτιος για την άσχημη εικόνα στο PC της κόρης. Τα σύγχρονα έχουν πιο συμμαζεμένα καλώδια. Όταν φτιάξω το βασικό PC και αν έχω όρεξη, ίσως κάνω κανένα sleeving. Αλλά και το mobo  δεν βοηθάει, αν είναι δυνατόν να έχει το πριζάκι για το ηχείο πίσω και κοντά στην PCIe...

Επεξ/σία από Voodooman
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπας κ κανα τσακαλος το εχει χρησιμοποιησει αυτο? Για case που το vertical mount φερνει την gpu υπερβολικα κοντα στο τζαμι ειναι ταμαμ αλλα δειχνει να πιανει με μαγνητες? Ποσο safe φαινεται? https://www.amazon.de/-/en/EZDIY-FAB-Adjustment-Vertical-Graphics-Support/dp/B086X7MR5J/ref=mp_s_a_1_2?dchild=1&keywords=Ezdiy+angle+gpu+bracket&qid=1600465138&sr=8-2  ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, τελειωσα και εγω σχεδον το setup μου στο lian li πυργο. Η μητρική μου έχει δύο θεσεις ARGB Headers στο ενα εχω βαλει την υδροψυξη της thermaltake με 3 ανεμηστηρακια και το controller που ερχεται μαζι και στην άλλη argb header της mobo τα υπολοιπα 6 φανακια (SF120R). ΤΟ αποτέλεσμα έχει βγει σχετικα καλουτσικο το μόνο μου προβλημα ειναι οτι τα 6 φανακια που ειναι πανω στο ενα header ( 3 σε σειρα και αλλα 3 σε σειρα με ενα σπλιτερ argb καταληγουν σε ενα header) τα βλεπει σαν ενα...δηλαδη οτι ρυθμισεις κάνω απο το software της MSI ΜΟΒΟ γινεται και για τα 6. Ψαχνω να βρω μια λύση τα 6 αυτα φανακια να μπορει να τα βλεπει ξεχωριστα και οχι σαν ενα λογικα αυτο μονο με ενα controller argb αλλα δεν βρισκω πουθενα κάποιον με 6 εξόδους...έχει κανεις καμια ιδέα?

 

IMG_20200919_152154.jpg

Επεξ/σία από gliogas
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα τα συγχαρητήρια μου και παλι στην ομαδα για ολα τα επικα pcακια που βλεπουμε συνεχεια. 

επειδη νιωθω οτι σας ελειψε ενα ακομα update παραθετω το νεο look. Στο εργο εδω ο καλλιτέχνης προσπαθει να δειξει την ειρηνικη συνυπαρξη της φυσης με την τεχολογια or smthg like that.

update 3: 

IMG_20200919_211838.jpg

  • Like 14
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, deafman είπε

Αρχικα τα συγχαρητήρια μου και παλι στην ομαδα για ολα τα επικα pcακια που βλεπουμε συνεχεια. 

επειδη νιωθω οτι σας ελειψε ενα ακομα update παραθετω το νεο look. Στο εργο εδω ο καλλιτέχνης προσπαθει να δειξει την ειρηνικη συνυπαρξη της φυσης με την τεχολογια or smthg like that.

update 3: 

IMG_20200919_211838.jpg

Ίσιωσε τον hdd πανω αριστερα σε παρακαλω. με χτυπαει το ocd :D 

Ευχαριστω προκαταβολικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, deafman είπε

Αρχικα τα συγχαρητήρια μου και παλι στην ομαδα για ολα τα επικα pcακια που βλεπουμε συνεχεια. 

επειδη νιωθω οτι σας ελειψε ενα ακομα update παραθετω το νεο look. Στο εργο εδω ο καλλιτέχνης προσπαθει να δειξει την ειρηνικη συνυπαρξη της φυσης με την τεχολογια or smthg like that.

update 3: 

IMG_20200919_211838.jpg

 

Δεν ήξερα τι να κάνω, like ή lol, επέλεξα το lol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, vaggos88 said:

Ίσιωσε τον hdd πανω αριστερα σε παρακαλω. με χτυπαει το ocd :D 

Ευχαριστω προκαταβολικα 

καμια απολυτως περιπτωση να συμβει 😆.

θα μ παρει ενα απογευμα να λυσω και να ανοιξω τις τρυπες στο ακρυλικο ισιες. κ εμενα μ βαραει αλλα εμαθα να ζω μ αυτο. θα ξαναβαλω χερι στο επομενο lockdown για βελτιωση. 

( btw η γωνια της φωτο το κανει πολυ χειροτερο. απο μπροστα φαινεται πολυ λιγοτερο. τρ το παρατηρησα κ εγω)

3 hours ago, Voodooman said:

Δεν ήξερα τι να κάνω, like ή lol, επέλεξα το lol.

να δω τι θα κανετε οταν βαλω και συντριβανακι μπροστα και πιτ με αμμο 😉

Επεξ/σία από deafman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, deafman είπε

καμια απολυτως περιπτωση να συμβει 😆.

θα μ παρει ενα απογευμα να λυσω και να ανοιξω τις τρυπες στο ακρυλικο ισιες. κ εμενα μ βαραει αλλα εμαθα να ζω μ αυτο. θα ξαναβαλω χερι στο επομενο lockdown για βελτιωση. 

( btw η γωνια της φωτο το κανει πολυ χειροτερο. απο μπροστα φαινεται πολυ λιγοτερο. τρ το παρατηρησα κ εγω)

να δω τι θα κανετε οταν βαλω και συντριβανακι μπροστα και πιτ με αμμο 😉

παπιες θα βάλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και λίγο offtopic προς το παρόν θα ήθελα την άποψη σας στο αν ξέχασα κάτι

Μετά από αυτό το έκτρωμα και με την ευκαιρία μιας αναβάθμισης είπα να φτιάξω και εγώ ένα κουτάκι τις προκοπής

Early Renderings

Λοιπόν περιφερειακά από κάτω θα έχει neopixels.

Δεν έχω βάλει στο redering και τα 4 ssd cages παρά μόνο το 1.

Δεν έχω τελειώσει με τον σχεδιασμό της βάσης της gpu γτ περιμένω τον riser (αν τον έχει κανένας θα βοηθούσε απίστευτα να μου μετρήσει με την απόσταση μεταξύ των κέντρων των mounting holes στα άκρα του socket).

Πρέπει να φτιάξω άλλα 3 ανοίγματα αριστερα-δεξια-κάτω για το routing των καλωδίων

Δεν έχω βάλει ακόμα mounting holes για να δέσει στον τοίχο.

Επίσης όταν πρόκειται για ταίριασμα χρωμάτων είμαι colorbling έχω βάλει gun-metal την μεγάλη βάση και black τα υπόλοιπα (προτάσεις δέκτες)

Περιμένω τα σχόλια σας

Γιώργος

Επεξ/σία από Geocheats2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...