Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ρίξε μια ματιά στην υπογραφή μου.

 

http://www.insomnia.gr/forum-53/announcement-13-%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82/

 

Εφόσον διατηρούν υπογραφή, αυτή να είναι διακριτική, να μην υπερβαίνει συνολικά σε διαστάσεις είτε μία (1) εικόνα μεγέθους 400x90 και 50 Kilobytes..

 

ώρα να την αλλάξεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οκ το άλλαξα το έκανα σύμφωνα με το παρακάτω..

Η υπογραφή σας μπορεί να περιέχει:

  • • Μέχρι και 2 εικόνες
  • • Εικόνες μέχρι 400 x 90 pixels
  • • Μέχρι και 2 URLs
  • • Μέχρι 5 γραμμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να βάλω και εγώ με τη σειρά μου το δικό μου ταπεινό κουτί. Στο θέμα cable management δεν είναι και ότι καλύτερο και με κάποιες μικρές τροποποιήσεις κατάφερα πιστεύω το καλύτερο δυνατό.

Οι γνώμες σας..

 

 

 

 

 

 

 

 

Επίσης έχω κάνει μερικές τροποιήσεις και στην κάρτα στην οποία έχω επιτυγχάνει 15 βαθμούς κάτω

 

 

 

 

Δεν φαίνονται οι φωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Το κυρίως desktop (Corsair 600T)

 

post-135895-0-78843000-1355220515_thumb.jpgpost-135895-0-98152300-1355220525_thumb.jpg

 

Δεν είμαι καθόλου σχετικός με το θέμα cable management - δε μου το επέτρεπαν και τα μέχρι πρότινος κουτιά μου - αλλά, με τη φτωχή μου εμπειρία, θεωρώ ότι πολύ δύσκολα μπορεί να υπάρξει πιο τακτοποιημένο εσωτερικό! Το «μπράβο» είναι πολύ λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@veteranos123

 

Τα εφτιαξες τα καλωδιακια στο δικο σου?

 

 

Όχι πολύ αλλά κάποια στιγμή θα ανεβάσω φωτό πιο καθαρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αλλά σκέφτομαι να του κάνω μια μικρή τρύπα με ποτηροπρίονο και να το περάσω από την πίσω πλευρά του κουτιού (βασικά ιδέα της Karmen ήταν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω πως χρειαζεται.Κοιτα εγω πως το εκανα με ενα Extension Sleeved Καλώδιο Black

Kουμπωνει,φευγει κατω απο την ψυχτρα και μετα απο το ανοιγμα που εχει το κουτι πισω απο την μητρικη!!

 

img254a.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι είχα ξεχάσει ότι πίσω από την μητρική έχει τρύπα.

 

Α ναι.Είχα ξεχάσει ότι πίσω από την μητρική έχει άνοιγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπλα ξεβυδωνεις τις βιδες που εχεις τις δυο απανω δεξια-αριστερα και αυτη κατω απο τις μνημες και σιγα σιγα σηκωνεις την μητρικη και το περνας απο πισω και κουμπωνει απανω στο τροφοδοτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παιζει ρολο το κουτι για τις usb?δηλαδη αν μια motherboard βγαζει 2 usb για μπροστα θα πρεπει να το υποστηριζει κ το κουτι σου? (δηλαδη να μην ειναι usb 1 του κουτιου) ή το κουτι κανει απλα μια συνδεση αρα οτι κ να βαλεις θα λειτουργησει στις δυνατοτητες του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παιζει ρολο το κουτι για τις usb?δηλαδη αν μια motherboard βγαζει 2 usb για μπροστα θα πρεπει να το υποστηριζει κ το κουτι σου? (δηλαδη να μην ειναι usb 1 του κουτιου) ή το κουτι κανει απλα μια συνδεση αρα οτι κ να βαλεις θα λειτουργησει στις δυνατοτητες του?

 

Eξαρτατε απο τα ποσα usb βγαζει το κουτι σου!!Οτι usb του κουτιου συνδεσεις απανω στην μητρικη θα λειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα το εξηγησα λαθος...
ας πουμε οτι εχουμε ενα κουτι που βγαζει θυρες usb μπροστα...η motherboard που εχει επανω της βγαζει usb 2.0 για μπροστα...για να λειτουργησουν ως usb 2.0 αυτες οι θυρες κ οχι ως 1.0 θα πρεπει να το υποστηριζει το κουτι???αυτο ηθελα να πω απλα το διατυπωσα λαθος..κ το ρωταω γιατι βλεπω στα μαγαζια που λενε υποστηριζει το κουτι usb 2.0 για παραδειγμα...τελικα παιζει ρολο η το κουτι απλα κανει τι συνδεση κ εχει σημασια μονο τι βγαζει η motherboard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρεπει να τις υποστηριζει το κουτι.Αν το κουτι εχει usb 3.0 μπροστα ετσι θα λειτουργισουν αλλιως αν εχει 2.0 θα λειτουργισουν ετσι.Η motherboard βγαζει δικιες τις θυρες usb 3.0 ή 2.0 στο πισω μερος και συνηθως οι 3.0 ειναι χρωματιστες για να ξεχωριζουν απο τις απλες 2.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...