Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Κακως που δεν πηρες τα καλυτερα ll120 στην ιδια τιμη

Ta ql είναι καλύτερα :) είχα τα ll και τα έβαλα σε 2ο σύστημα! Τα ql έχουν και απ' τις 2 πλευρές λεντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, emperor4her είπε

Ta ql είναι καλύτερα :) είχα τα ll και τα έβαλα σε 2ο σύστημα! Τα ql έχουν και απ' τις 2 πλευρές λεντ!

Α τα led ηταν το 1ο κριτηριο επιλογης. οκ τοτε. Γιατι σε αποδοση ειναι σιγουρα κατωτερα.

image.png.f090782d26b3e98b7c3190ea4df2130f.png

image.png.0015114582410d299ac137e743bffb3d.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Α τα led ηταν το 1ο κριτηριο επιλογης. οκ τοτε. Γιατι σε αποδοση ειναι σιγουρα κατωτερα.

image.png.f090782d26b3e98b7c3190ea4df2130f.png

image.png.0015114582410d299ac137e743bffb3d.png

Δεν το είχα ψάξει αυτό, όντως έχεις δίκιο! Θα κρατήσω τα ql για την υδρόψυξη που αναγκαστικά πρέπει να μπουν ανάποδα για να φέρουν μέσα στο κουτί τον αέρα, και θα βάλω τα ll στις υπόλοιπες θέσεις που ούτως η άλλως τα έχω να φυσάνε έξω! :)

ΕΥχαριστω για τη διευκρίνιση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, emperor4her είπε

Δεν το είχα ψάξει αυτό, όντως έχεις δίκιο! Θα κρατήσω τα ql για την υδρόψυξη που αναγκαστικά πρέπει να μπουν ανάποδα για να φέρουν μέσα στο κουτί τον αέρα, και θα βάλω τα ll στις υπόλοιπες θέσεις που ούτως η άλλως τα έχω να φυσάνε έξω! :)

ΕΥχαριστω για τη διευκρίνιση 

Τωρα ειδα ολο το airflow του κουτιου σου. Η aio φανταζομαι ειναι δεξια? Εκει θα βαλει τα ll μιας και αποδιδουν καλυτερα με rad. Κατω θα τα βαλεις να βαζουν αερα. Θα δινεις φρεσκο αερα στην gpu σου. Τωρα εχεις 6 να βγαζουν και 3 (με την αντισταση της aio) να βαζουν. Αρα αρνητικη πιεση και αρα επιπλεον σκονη στο κουτι. Δες εδω πως ειναι το airflow (ειδα το δικο μου στην 894, o 11 xl, και παρατηρησα οτι καιρο εχω να ανεβασω καμια φωτο :P). Αν θες να βλεπεις ολα τα led μεσα απο το κουτι, βαλε την aio πανω και βαλε τα fans σε push διαταξη (pull το ιδανικο, αλλα οκ)

 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς ευχαριστημένος ήμουν με το κουτί αλλά έχει βγάλει ατέλειες στο mesh εμπρός στο χρώμα και θα πάω σύντομα σε fractal torrent compact , εκτός αν το τρίψω και το βάψω μαύρο 

IMG20220803154747.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ICE-T είπε

Γενικώς ευχαριστημένος ήμουν με το κουτί αλλά έχει βγάλει ατέλειες στο mesh εμπρός στο χρώμα και θα πάω σύντομα σε fractal torrent compact , εκτός αν το τρίψω και το βάψω μαύρο 

IMG20220803154747.jpg

Τριψε και βαψε και αμα σε κολλησει στο κεφαλι καμια ιδεα για καμια μοντα , καντο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, triplex1 είπε

Τριψε και βαψε και αμα σε κολλησει στο κεφαλι καμια ιδεα για καμια μοντα , καντο.

κάτι τέτοιο θα κάνω και θα το δώσω στον ανηψιο θα την βάψω μαύρο mad το μπροστινό και το πάνω mesh 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ICE-T είπε

κάτι τέτοιο θα κάνω και θα το δώσω στον ανηψιο θα την βάψω μαύρο mad το μπροστινό και το πάνω mesh 

Χάρτωσε και φτιαξτο διχρωμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα τους σωλήνες και το υγρό και τώρα το έχω αφήσει να δουλέψει μια μέρα μόνο το pump για να δω μήπως υπάρχει κάποιο leak

FZqIH4iXgAIIkGv?format=jpg&name=small

FZqIIcPXkAAQQNN?format=jpg&name=small

Να πω ότι ο  σωλήνας πάνω δεν βρίσκει στο fan απλά έτσι φένετε στην φωτογραφία και έχει αρκετό κενό και είναι αρκετά σταθερός. 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...