Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, emperor4her είπε

Ειχα και εγω αυτα τα ηχεια! χαχα

Θα είχε ενδιαφέρον να μαζευτούν όσοι δεν τα είχαν. Δηλαδή 3-4 άτομα 😛 χαχα! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενωντας την GPU... 

- Intel Core i5-12600K
- Corsair DDR4-3600MHz (CMW32GX4M2D3600C18)
- Samsung 970 Evo Plus NVMe M.2 1TB(MZ-V7S1T0BW)
- MSI MAG B660M Mortar WIFI DDR4
- NZXT Kraken Z53
- EVGA G2 850W
- In-Win D-Frame mini

Final01.webp

Final02.webp

Final03.webp

Final04.webp

Final05.webp

Final06.webp

  • Like 26
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3070 evga ήθελα τρομάρα μου και περιμένω λίγο ακόμα να κυκλοφορήσει η επόμενη γενιά...

Επεξ/σία από kanaks
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kanaks είπε

3070 evga ήθελα τρομάρα μου και περιμένω λίγο ακόμα να κυκλοφορήσει η επόμενη γενιά...

Πολύ ωραίο φίλε μου, όντως. Μια απορία έχω. Με αυτά τα open frame cases τι γίνεται όσον αφορά το θέμα σκόνης; Φαντάζομαι μαζεύουν αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, maniacos93 είπε

Πολύ ωραίο φίλε μου, όντως. Μια απορία έχω. Με αυτά τα open frame cases τι γίνεται όσον αφορά το θέμα σκόνης; Φαντάζομαι μαζεύουν αρκετά.

Ευχαριστώ πολύ 😊, ναι από σκόνη γίνεται χαμός. Φαντάσου έχω μια κουκούλα και του ρίχνω (έρχεται μαζί με το κουτί) αλλά έτσι και αλλιώς θέλει την περιποίηση του κάθε τρεις και λίγο. Άσε που χω και το άγχος μη φύγει κάνας καφές μέσα και το κάνω πυροτέχνημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kanaks είπε

Ευχαριστώ πολύ 😊, ναι από σκόνη γίνεται χαμός. Φαντάσου έχω μια κουκούλα και του ρίχνω (έρχεται μαζί με το κουτί) αλλά έτσι και αλλιώς θέλει την περιποίηση του κάθε τρεις και λίγο. Άσε που χω και το άγχος μη φύγει κάνας καφές μέσα και το κάνω πυροτέχνημα 

Το περίμενα. Δυστυχώς αυτό είναι το κακό. Αλλά από την άλλη, αν έχεις όρεξη και μεράκι δεν σε πειράζει να το καθαρίζεις μια φορά το μήνα. Όπως και να 'χει, να το χαρείς φίλε μου. Αρχές του μήνα έκανα και εγώ νέο build (το ανέβασα και εδώ, 2-3 σελίδες νωρίτερα) και αυτό το συναίσθημα του να στήνεις νέο PC δεν περιγράφεται, ειδικά αν είσαι και λάτρης του είδους. Δεν ξέρω για πιο λόγο το έκανες, δουλειά ή gaming, αλλά όπως και να 'χει καλορίζικο και καλοδούλευτο. 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

(μου ξέμειναν μερικά cases corsair 200r από την δουλειά και θα φτιάξω 2-3 εντελώς μα εντελώς βλακώδη συστήματα)

Σήμερα με περηφάνεια παρουσιάζω το 🍾 Μπουκάλα PC #1 🍾

😆 i7-7700K 😆 (υγρό μέταλλο στα 4.9GHz να πετάει) ∞ MSI RTX 3080 Ventus X3 OC 10GB GDDR6X ∞ Asus Z170-A ∞ 32GB DDR4 3200MHz CL16 4x8GB G.Skill Ripjaws ∞ Corsair CX750M ∞ Corsair Force MP510 240Gb + TeamGroup MP33 512GB (μέσα στον PCIe controller) + 2xHDDs Toshiba 1TB να γεμίσουν το χώρο.

Στόχος ήταν η διακριτικότητα και η μαυρίλα με low-key πινελιές από μπλε LED φωτάκι (από τον ανεμιστήρα και το icy box).

NOMANSLAKE.case.01.jpg

NOMANSLAKE.case.02.jpg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέθηκε η λύση για θέρμανση.

Εσείς αγοράζετε 7-8 "efficiency" πυρήνες και λέτε ότι κάτι κάνετε. 

i9 10980ΧΕ cascade lake.

18xSkylake 14nm++++++++++++(++++) efficiency πυρήνες με HT (36t), λίγο o/c, 128GB ram, 3xnvme, 2-3 HDDs που έχω (κάπου), θα βάλω και μια 3080. Έχω τα 700W για πλάκα. Ξεχειμωνιάζω άνετα.

Θα είναι το AnomaloPC no2. Θα ενημερώσω όταν τελειώσει το BournaziPC no1, το οποίο θα "φλεξάρω" (ωραία λέξη παρεμπιπτόντως, εδώ στο φόρουμ την έμαθα) αργότερα το απόγευμα 😀

kittens.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι ξηγας να ουμ @this.is.elia🤣

αδιάκριτη ερώτηση incoming: Που τις βρίσκεις τόσες 3080? όχι τίποτα άλλο, αν έχεις βρει καμία χωματερή με πολλές πεταμένες να παω να παρω και γω μια 😇

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mandragoraSCR είπε

εισαι ξηγας να ουμ @this.is.elia🤣

αδιάκριτη ερώτηση incoming: Που τις βρίσκεις τόσες 3080? όχι τίποτα άλλο, αν έχεις βρει καμία χωματερή με πολλές πεταμένες να παω να παρω και γω μια 😇

Thx mate!

Και, στα σοβαρά, η καλύτερη χωματερή είναι το ebay. Μπορείς να δεις εδώ πώς αναστήθηκε η EVGA 3080 που βλέπεις να δουλεύει τέλεια στο παρακάτω μηχάνημα (200€ αγορά από κάποιον γερμαναρά στο ebay).

3080s.jpg

Παράλογο PC no2.

BournaziPC.

Τραγικό build με RGB παντού σε κουτί-τενεκέ. 9900K, 64GB, 3080. Δεν το λες κακό.

shame.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/9/2022 στις 1:57 ΜΜ, this.is.elia είπε

Βρέθηκε η λύση για θέρμανση.

Εσείς αγοράζετε 7-8 "efficiency" πυρήνες και λέτε ότι κάτι κάνετε. 

i9 10980ΧΕ cascade lake.

18xSkylake 14nm++++++++++++(++++) efficiency πυρήνες με HT (36t), λίγο o/c, 128GB ram, 3xnvme, 2-3 HDDs που έχω (κάπου), θα βάλω και μια 3080. Έχω τα 700W για πλάκα. Ξεχειμωνιάζω άνετα.

Θα είναι το AnomaloPC no2. Θα ενημερώσω όταν τελειώσει το BournaziPC no1, το οποίο θα "φλεξάρω" (ωραία λέξη παρεμπιπτόντως, εδώ στο φόρουμ την έμαθα) αργότερα το απόγευμα 😀

kittens.jpg

Εντελώς fail η απόπειρα να φτιάξω το ρημάδι.

Απλά ξεκινά και βγάζει ένα error code "dF" στο debug LED της μητρικής. Tο "dF" δεν υπάρχει ούτε στο manual, ούτε το customer support της ASRock ξέρει τί είναι... Μάλλον είναι reserved λεκτικό για "μελλοντική χρήση". Φοβερή εταιρεία η assRock, ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τί κάνουν. Φυσικά, το speaker νομίζει ότι όλα είναι καλά και δεν κάνει ούτε μισό beep.

Anyway, μάλλον θέλει φλασάρισμα η μητρική. Το φοβερό BIOS flashback που έχει (φυσικά) δεν δουλεύει - οπότε θα ξηλώσω κάναν 7800x από την δουλειά και βλέπουμε...

BTW, ανακάλυψα καινούργια μέθοδο troubleshooting. Βάζεις τη CPU στο socket καθώς το motherboard παίρνει ρεύμα. Περιέργως δεν καίγεται τίποτα, απλά αλλάζει το debug code και σου λέει ότι πρέπει να κάνεις clear cmos. Βγάζοντας τη CPU στο καπάκι, το debug code λέει ότι δεν έχεις βάλει μνήμες. Μιλάμε για επιστήμονες.

Συνεπώς, θα είναι ένα PC που υπόσχεται αλλά τελικά απογοητεύει, καίει πολλά, κοστίζει πολύ, είναι σπασα@@, δεν προσφέρει τίποτα, είναι ήδη ξεπερασμένο και βασικά δεν το χρειάζεσαι καν. Βρήκα πως θα το ονομάσω όταν αποφασίσει να πάρει μπροστά.

Το όνομα του θα είναι: PETHERA

😠

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...