Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με χει πιασει 'φαγουρα' να αλλαξω το κουτι μου, θελω κουτακι που θυμιζει ενυδρειο. Εφαγα σκαλωμα 😄ειμαι μεταξυ lian li vision και montech 95 σε λευκο χρωμα.
Ποια αλλα κουτια σε τετοιο στυλ αξιζουν να κοιταξω?
Τωρα εχω ενα phanteks p500a λευκο, με ATX μητρικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, corr8 said:

Με χει πιασει 'φαγουρα' να αλλαξω το κουτι μου, θελω κουτακι που θυμιζει ενυδρειο. Εφαγα σκαλωμα 😄ειμαι μεταξυ lian li vision και montech 95 σε λευκο χρωμα.
Ποια αλλα κουτια σε τετοιο στυλ αξιζουν να κοιταξω?
Τωρα εχω ενα phanteks p500a λευκο, με ATX μητρικη.

phantecs nv7 / nv9

https://www.youtube.com/watch?v=XjXIgYJm8QE

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το LL είναι σαφώς ανώτερο ποιοτικά (περιμένω να μου έρθει) και παρολο που είναι πολύφορεμένο αξιζει να χτίσεις μεσα για να νιωσεις πως ειναι ενα σοβαρό κουτί.Θα εχεις ενα πολυ premium και καθαρό αποτέλεσμα.

Το Montech (το δουλευω τωρα) έχει έναν πιο ιδιαίτερο και πρωτότυπο σχεδιασμό αν και έχει αντιγράψει στοιχεία απο αλλες εταιρείες.Δεν φτάνει σε ποιότητα το LL ομως.Εχει κάποιους εξυπνους μηχανισμους αν και καποια πραγματα ειναι περιττά.Στα συν η επιλογή που σου δίνει αναμεσα σε glass ή mesh στο μπροστινό panel.Μην επιλέξεις την pro έκδοση που δίνει τους ανεμιστήρες γιατί δεν ειναι οι καλύτεροι που κυκλοφορούν.

Εγω γλυκοκοιταζω και το Jonsbo αλλα δεν ξέρω αν αξίζει τα χρήματα του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stefanos_th είπε

Το nv7 το γλυκοκοιταζα ενα διαστημα αλλα με χαλαει λιγο που ειναι πολυ μεγαλο! Το nv9 ειδικα ειναι ντουλαπα.

 

 

2 ώρες πριν, dalain είπε

Το LL είναι σαφώς ανώτερο ποιοτικά (περιμένω να μου έρθει) και παρολο που είναι πολύφορεμένο αξιζει να χτίσεις μεσα για να νιωσεις πως ειναι ενα σοβαρό κουτί.Θα εχεις ενα πολυ premium και καθαρό αποτέλεσμα.

Το Montech (το δουλευω τωρα) έχει έναν πιο ιδιαίτερο και πρωτότυπο σχεδιασμό αν και έχει αντιγράψει στοιχεία απο αλλες εταιρείες.Δεν φτάνει σε ποιότητα το LL ομως.Εχει κάποιους εξυπνους μηχανισμους αν και καποια πραγματα ειναι περιττά.Στα συν η επιλογή που σου δίνει αναμεσα σε glass ή mesh στο μπροστινό panel.Μην επιλέξεις την pro έκδοση που δίνει τους ανεμιστήρες γιατί δεν ειναι οι καλύτεροι που κυκλοφορούν.

Εγω γλυκοκοιταζω και το Jonsbo αλλα δεν ξέρω αν αξίζει τα χρήματα του

Το vision μ'αρεσε παρα πολυ που εχει τζαμακι και επανω. Πολυ πιθανο να καταληξω τελικα σε αυτο. Εχω σκοπο να βαψω και καποια σημεια με χρυσο χρωμα (εβαψα και το τωρινο κουτι που εχω ηδη, και χρειαζεται παλι βαψιμο και το νεο κουτι να ταιριαζει με τα υπολοιπα parts).

Και το hyte y70 μου γυαλισε, αλλα δεν το βλεπω ακομη ελλαδα. Δεν ξερω αν, ποτε, ποσο θα ερθει εδω σε μας.
Το montech ειναι πολυ συμπαθητικο. Νομιζω οτι δειχνει πολυ καλυτερο με το glass στο μπροστινο panel παρα mesh στα βιντεακια που ειδα διαφορετικα builds.
Θα περιμενω να δω αποτελεσμα οταν το τελειωσεις με το καλο! 🤗

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, dalain said:

Το LL είναι σαφώς ανώτερο ποιοτικά (περιμένω να μου έρθει) και παρολο που είναι πολύφορεμένο αξιζει να χτίσεις μεσα για να νιωσεις πως ειναι ενα σοβαρό κουτί.Θα εχεις ενα πολυ premium και καθαρό αποτέλεσμα.

Το Montech (το δουλευω τωρα) έχει έναν πιο ιδιαίτερο και πρωτότυπο σχεδιασμό αν και έχει αντιγράψει στοιχεία απο αλλες εταιρείες.Δεν φτάνει σε ποιότητα το LL ομως.Εχει κάποιους εξυπνους μηχανισμους αν και καποια πραγματα ειναι περιττά.Στα συν η επιλογή που σου δίνει αναμεσα σε glass ή mesh στο μπροστινό panel.Μην επιλέξεις την pro έκδοση που δίνει τους ανεμιστήρες γιατί δεν ειναι οι καλύτεροι που κυκλοφορούν.

Εγω γλυκοκοιταζω και το Jonsbo αλλα δεν ξέρω αν αξίζει τα χρήματα του

δε ξερω για το συγκεκριμενο. 2 jonsbo που εχω στησει παλαιοτερα ειχαν πολυ ποιοτικο feeling γενικα και την εχω κρατησει σε εκτιμηση την εταιρεία εκτοτε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xartemporas είπε

IMG_20240226_174652.jpg

Θα συμφωνήσω.

Ειδικά αυτά τα ενυδρεία και όλα αυτά τα leds προσωπικά δεν μου αρέσιυν καθολου.

Αλλά περί ορεξεως κολοκυθόπιτα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φώτο και απο το δικό μου.Αναβάθμισα το Δεκέμβριο απο 2500κ😁 σε ryzen 7600.

Μετά το καλοκαίρι πάω για κάρτα γραφικών.Τώρα είμαι με μια ταπεινή αλλά τίμια 1660s

 

1.jpg

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2024 στις 5:20 ΜΜ, corr8 είπε

Με χει πιασει 'φαγουρα' να αλλαξω το κουτι μου, θελω κουτακι που θυμιζει ενυδρειο. Εφαγα σκαλωμα 😄ειμαι μεταξυ lian li vision και montech 95 σε λευκο χρωμα.
Ποια αλλα κουτια σε τετοιο στυλ αξιζουν να κοιταξω?
Τωρα εχω ενα phanteks p500a λευκο, με ATX μητρικη.

Το vision έχει κακό airflow, το Evo D έχει καλύτερο airflow,το Nzxt H6 flow έχει το καλύτερο airflow από όλα σε σχήμα ενυδρείου αλλά η τιμή Ελλάδα είναι στα 145 ευρώ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, spi79 είπε

Μεγάλη μαγκιά που έχει υπό γωνία θέσεις για ανεμιστήρες,δεν το ήξερα αυτό το Nzxt H6

ναι ειναι πολυ καλο αν και δεν ειναι και πολυ ομορφο,ηθελα να το παρω το Ιανουαριο που το ειχα βρει διαθεσιμο , αλλα με ειχε πιασει σπαριλα .εχω 2 μηνες που ειμαι με Ο11D Evo και την ανεβαλα την αγορα μεχρι τον Μαρτη η τον Απριλη .

Επεξ/σία από ICE-T
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...